Windows 10 Parola Kaldırma Nasıl Yapılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Parola Kaldırma Nasıl Yapılır?

windows 10 parola kaldırma

Windows 10 işletim sistemi içerisinde yer alan güvenlik tedbirleri kapsamında birçok kullanıcı, son derece kolay ve pratik bir şekilde bilgisayar açılış ekranına parola koyabilmektedir. Her ne kadar bu güvenlik sistemi oldukça önemli olsa da bazı kullanıcılar da açılış anında sorulan parola ekranını gereksiz görmekte ve zaman kaybı olarak nitelendirmektedir. Peki, Windows 10 parola kaldırma nasıl yapılır?

Adım Adım Windows 10 Parola Kaldırma İşlemi

Windows 10 parola kaldırma işlemi son derece basit ve bir o kadar da pratik bir şekilde yapılabilir. Söz konusu işlemi başarıyla tamamlayabilmek için aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

1.      Çalıştır Penceresini Açınız

Windows 10 giriş şifresi kaldırma işlemi için öncelikli olarak çalıştır penceresini açmanız gereklidir. Çalıştır penceresini açmak için “Win + R” tuşlarına aynı anda basmalısınız.

netplwiz

2.      Çalıştır Penceresine Komut Yazın

Win + R tuşlarına aynı anda bastıktan sonra karşınıza çalıştır penceresi gelecektir. Söz konusu pencere içerisinde yer alan arama kutucuğuna “netplwiz” komutunu yazınız ve ardından çalıştır butonuna basınız.

3.      Kullanıcı Hesapları

parola kaldırma windows 10

Netplwiz komutunu çalıştır penceresine yazdıktan sonra karşınıza kullanıcı hesapları adı altında bir arayüz gelecektir. Bu arayüz içerisinde yer alan “Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak için Bir Ad ve Parola Girmelidir” seçeneğinin yanında bulunan tik işaretini kaldırın ve hemen ardından uygulaya butonuna basınız.

Yukarıda da görüldüğü üzere Windows 10 parola kaldırma işlemi son derece basit ve pratik bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Windows 10 Parola Unuttum Ne Yapabilirim?

Windows 10 parola unuttum sorunu, son dönemlerde oldukça sık karşımıza çıkmakta ve araştırılmaktadır. Sizlerde aşağıda anlatılan adımları takip ederek parolanızı sıfırlayabilir ve tekrardan sisteme başarıyla giriş yapabilirsiniz.

1.      Yerel Hesap Parolasını Unutan Kullanıcılar

Windows 10 işletim sisteminin 1803 nolu sürümünü kullanan kullanıcılar, şifrelerini yanlış girdiklerinde parola sıfırlama seçeneği karşılarına gelecektir. Parola sıfırlama seçeneğine bastıktan sonra, söz konusu pencere içerisinde yer alan ek güvenlik sorularını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.

Doğru ve eksiksiz bir şekilde güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra “yeni şifre oluşturma” işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

2.      Microsoft Hesap Şifresini Unutan Kullanıcılar

Microsoft hesap şifresini unutan kullanıcılar, son derece kolay bir şekilde şifrelerini sıfırlayabilir. Kullanıcılar, Windows 10 işletim sisteminin açılış ekranında yer alan parolamı unuttum seçeneğini kullanarak parola sıfırlama işlemini gerçekleştirebilir.

Dileyen kullanıcılar ise bu bağlantı seçeneğinde bulunan adımları takip ederek pratik bir şekilde parola sıfırlama işlemini yapabilir.

Bir yorum bırakınız...

*