Meizu 17 ve 17 Pro Geekbench Sonuçlarıyla Ortaya Çıktı | Sonsuz Teknoloji

Meizu 17 ve 17 Pro Geekbench Sonuçlarıyla Ortaya Çıktı

Meizu şirketinin yakın zamanda tanıtacağı 17 ve 17 Pro modelleri Geekbench sonuçlarıyla ortaya çıktı.meizu 17

Meizu 17 Pro ve 17 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak. Bu modeller tanıtımlarına çok yakın bir süre kala Geekbench sonuçlarıyla ortaya çıktılar. İki cihazın yakın zamanlarda Android 10 tabanlı Flyme OS 8.1 işletim sistemi kullanacağı açıklanmıştı. Şimdi çıkan yeni bilgilere göre cihazlarda 8 ve 12 GB RAM seçenekleri bulunacak. Yani 17 modelinde 8 GB RAM, 17 Pro modelinde 12 GB RAM kapasitesi bulunacak. Cihazın fiyatı hakkında sızıntılar mevcut ancak henüz bir net bilgi bulunmuyor. Cihazın fiyatı belli olmasa da kullanıcıları özellikleriyle heyecanlandıracağını söyleyebiliriz. Şimdi dilerseniz bu cihazlara biraz daha yakından göz atalım.

Meizu 17 ve 17 Pro Özellikleri

Meizu 17 ve 17 Pro cihazlarının özellikleri tam olarak belli değil ancak Geekbench sonuçları belli olmuş durumda. İki cihazın da Geekbench sonuçlarını resim olarak bırakıyoruz. Cihazların özelliklerine gelirsek,

İşlemci

RAM kapasitelerinin yanı sıra işlemciden tutun batarya kapasitesine kadar birçok özelliği belli oldu. Belli olan özellikler arasında kullanıcıları heyecanlandıracak olan kısım şüphesiz ki işlemci. Çünkü ortaya çıkan özelliklere göre 17 ve 17 Pro’da Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi bulunuyor.

Qualcomm Snapdragon 865 şu anda özellikle güçlü amiral gemilerine

kullanılan bir işlemci. Yani işlemci hem 5G dahil son teknolojilere uygun, hem de her bakımdan çok güçlü bir performansa sahip.  Sadece 17 Pro modeline döndüğümüzde ana kamerasının 64 Megapiksel olduğunun belirtmek isteriz.

meizu 17 özellikleri

Kamera Özelliği

Ayrıca Meizu 17 Pro 32 MP ön kameraya sahip. Telefonun önemli diğer özellikleriyse, 40w hızlı şarj desteği bulundurması ve 90Hz tazeleme hızına sahip bir Super AMOLED ekrana sahip olması. Son olarak cihazın LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama teknolojilerini kullandığını ve kablosuz şarj desteğinin 27w olduğunu belirtelim.

meizu 17 meizu

Batarya ve RAM

Pro modelinin yanı sıra 17 modeline baktığımızdaysa, elimizde pek fazla bilginin olmadığını görüyoruz. Cihazın hızlı şarj desteği 40w yerine 30w olarak belirlenmiş. Bunun dışında daha önce de belirttiğimiz gibi bu modelde Pro modelinin aksine 8 GB RAM kapasitesi mevcut. Cihazın batarya kapasitesinin de 4.500 mAh olduğunu belirtelim. Şimdilik bu iki cihaz hakkında elimizdeki bilgiler bunlar.

Meizu 17 ve 17 Pro Fiyatı

Son olarak cihazların tanıtım tarihini tekrar hatırlatacak olursak, yeni cihazların 8 Mayıs 2020 tanıtılması bekleniyor. Ayrıca fiyat konusunda bazı sızıntılar olsa ada muhtemelen bu tanıtımda Meizu fiyat konusunda resmi açıklamasını yapacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*