Microsoft Office Olmadan Docx Dosyası Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji Microsoft Office Olmadan Docx Dosyası Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji

Microsoft Office Olmadan Docx Dosyası Nasıl Açılır?

Docx

Microsoft Office ve beraberindeki “docx” dosya formatı her yerde karşımıza çıkar. Bilgisayarınızda Microsoft Office paketi kurulu değilse .docx dosyalarının basit bir şekilde görüntülenmesi için Çevrimiçi Belge Görüntüleyici gibi çevrimiçi araç kullanabilirsiniz. MS Office’e bağımlısı değilsiniz, bazı platformlar Microsoft Word dosyalarını açabiliyor. Aslında, aşağıda size göstereceğimiz gibi, yazma yazılımlarının çok açık .docx belgelerine sahip olmanıza bile gerek yoktur.

Çevrimiçi Word

Sorunsuz bir şekilde .docx belgeleriyle  iyi uyumluluk istiyorsanız, Microsoft Word’ün ücretsiz çevrimiçi sürümünü kullanmak iyi bir fikirdir.

Bunun için Microsoft hesabına (Hotmail ve Outlook’a) ihtiyaç var ve dosyanın OneDrive’a yüklenmesi gerekiyor. Bir Microsoft hesabınız yoksa veya istemiyorsanız, sonraki başlığa ilerleyin.

Bir Microsoft hesabınız olduğunu varsayarak, .docx dosyanızı dosya gezginde takip edin, sağ tıklayın ve Kopyala’yı tıklayın.

Ardından, Dosya Gezgini’ne gidip soldaki Gezinme bölmesinde tıklayarak OneDriveı açın. OneDrive’da .docx dosyanızı saklamak istediğiniz yeri seçin, oraya sağ tıklayın ve ardından Yapıştır’a tıklayın. Microsoft Word Online‘a gidin, Microsoft hesap giriş bilgilerinizi girin ve sol alt köşedeki “OneDrive’konumdan Aç” a tıklayın.

Şimdi belgenizi listede göreceksiniz. veya sol üstteki menü simgesini, ardından da belgenizin tam konumuna gitmek için “Dosyalar”ı tıklayın.

.docx dosyanızı bulduktan sonra onu tıklayın ve düzenleme için açılacaktır. İsterseniz indirebilir ve isterseniz insanlara doğrudan e-postayla gönderebilirsiniz, OneDrive’ınıza otomatik olarak kaydedilecektir.

Google Dokümanlar

.docx belgelerinin aslında Google Dokümanlar aracılığıyla açılabildiğini söylediğinde insanlar her zaman şaşırır. .docx dosyanızı önce Google Drive‘a yüklemeniz gerekir ya da bilgisayarınızda Google Drive klasörünüz varsa ya da tarayıcınızda Google Drive’ı açarak Dosya Gezgini aracılığıyla dosyayı sürükleyip bırakın.

Sonra bir kaç ihtimalin var. .docx dosyalarını algılayacak ve düzenleme için orijinal biçiminde açacak Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar Uzantısı için Office Düzenleme’yi yükleyebilirsiniz.

Uzantı istemiyorsanız, dosyayı Google Dokümanlar’da (Google Drive’da değil) açın, ardından seçiminizi yaptığınızda, “Google Dokümanlar olarak düzenle” yi tıklayın. Bu, dosyayı düzenlemek için Google’ın Gdoc biçimine dönüştürecektir.

Düzenlemeyi tamamladıktan sonra dosyayı bir .docx dosyası olarak indirebilir veya doğrudan e-postayla gönderebilirsiniz. “Dosya -> Farklı indir -> Microsoft Word” e gidebilir veya “Ek olarak e-posta ile gönder” e gidip oradan “docx” formatını seçebilirsiniz.

Alternatif Ücretsiz Ofis Paketi

Herhangi bir ücretsiz ofis paketi, .docx dosyalarını açabilir LibreOffice, WPS Office ve  Microsoft Office alternatifleride göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...