Katlanabilir Telefonların Dudak Uçuklatan Ekran Değişim Fiyatları Belli Oldu! | Sonsuz Teknoloji

Katlanabilir Telefonların Dudak Uçuklatan Ekran Değişim Fiyatları Belli Oldu!

Katlanabilir ekran değişim ücreti

 

Huawei, Motorola ve Samsung gibi teknoloji devlerinin akıllı telefon piyasasına büyük bir iddia ile sundukları katlanabilir akıllı telefonların ekran değişim fiyatları tabiri caizse dudak uçuklattı. 2020 yılına yaklaşırken; 2019 yılına damgasını vuran yeni nesil akıllı telefonlardan olan katlanabilir akıllı telefonların ekran değişim fiyatları; neredeyse yeni bir akıllı telefon fiyatı kadar.

Akıllı telefon kullanıcılar; uzun süredir var olan söylentilerin ve konuşmaların ardından sonunda 2019 yılı içerisinde yeni nesil katlanabilir akıllı telefonlar ile buluştu. Motorola, Samsung ve Huawei gibi teknoloji devi diyebileceğimiz büyük firmaların akıllı telefon pazarına sürdüğü ya da kısa bir süre içerisinde akıllı telefon kullanıcılarına tanıtacağı katlanabilir akıllı telefonlar; hali hazırda bulunuyor.

Lakin bu katlanabilir akıllı telefonlara sahip olmak; beraberinde bir takım sorunları ve sorumlulukları da getiriyor. Öyle ki, bu akıllı telefonların katlanabilir ekranları kırıldığında ya da zarar gördüğünde değiştirmek isterseniz; standart ekrana sahip olan bir akıllı telefon fiyatı kadar ekran değişim ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Samsung Galaxy Fold Ekran Değişim Ücreti

Şuanda Samsung tarafından satışa sunulan ve ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar arasında bulunan Samsung Galaxy Fold, 2.000 Dolar fiyat etiketi ile satışta. Yani Türk Lirası ile yaklaşık olarak; 11.901 TL’ye tekabül ediyor.

Bu cihazın ekran değişim ücreti ise 2019 yılı için 149 dolar yani Türk Lirası ile 889 TL olurken; 2020 yılında 3.570 TL olacak. Yani hemen hemen orta segment bir akıllı telefon parası diyebiliriz.

Huawei Mate X Ekran Değişim Ücreti

Katlanabilir ekran değişim ücreti

Çin merkezli teknoloji devlerinden biri olan Huawei’nin ürettiği ilk katlanabilir akıllı telefonlardan birisi olan Huawei Mate X, 2.400 dolar fiyat etiketine yani yaklaşık olarak 14.822 TL’ye satışa sunuluyor.

Huawei Mate X ekran değişim ücreti ise; gerçekten de dudak uçuklatan cinsten. Öyle ki; ekran değişim ücreti 1.000 Dolar yani yaklaşık olarak; 5.950 Türk Lirası. Bir ekran parasına üst segment akıllı telefon alabilmek pek ala mümkün. Durum böyle olunca; muhtemelen telefon sahipleri; ekranlarına dokunmaya dahi kıyamayacak!

Bir yorum bırakınız...

*