Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir? ∞

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir?

Microsoft Visual C ++ Redistributable

Windows’ta program yüklerken bazen Microsoft Visual C ++ Redistributable adında ek bir araç da yüklenmektedir. Bilgisayarınızda programların bulunduğu ekle/kaldır listesine baktığınızda Microsoft Visual C ++ Redistributable uygulamasının farklı tarihlerde farklı versiyonlarının kurulduğunu görürsünüz. Microsoft Visual C ++ Redistributable nedir? Neden birden fazla kurulumu vardır? bunlar kaldırılırsa zararı olur mu? gibi soruların cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Microsoft Visual C ++ Redistributable Nedir?

Visual C ++, C programlama dili ailesi için bir kod derleyicisidir. Bu, C, C ++ ve C ++ / CLI kodunu içerir. C ile yazılmış birçok uygulama, özellikle Microsoft Visual Studio geliştirici ortamı kullanılarak oluşturulmuş olanlar, programın bu araç olmadan çalışmayacağı anlamına gelir.

Microsoft Visual C ++ Redistributable, Windows’ta Visual Studio ile hazırlanmış programları çalıştırmak için yüklenir. Bu yazılım kütüphanelerinin, programı yazan kişi tarafından oluşturularak bilgisayara program yüklenirken Microsoft Visual C ++ Redistributable yüklenir. Visual Studio ile hazırlanan bir program bilgisayara kurulduğunda, her programda genelde farklı versiyonu olur bu da bilgisayarda birden fazla Microsoft Visual C ++ Redistributable oluşmasına neden olur.

Yazılım Kütüphanesi Nedir?

Yazılım kodlamasında çok sık kullanılan işlevler vardır. Yazılımcıların bu sık kullanılan işlevseller için her seferinde manuel yazmak yerine hazır işlevlerin olduğu yazılım kütüphanesini kullanırlar.  Kısaca hazır programlama kodu koleksiyonudur. Bu kütüphaneler, yazılımcıya zamandan tasarruf sağlar.

Microsoft Visual C ++ Redistributable yazılım kitaplıkları Microsoft‘a aittir, bu nedenle geliştirici kodu kopyalayıp kendi programına yapıştıramaz. Bunun yerine, kullanıcının bilgisayarında ihtiyaç duyduğu kitaplıkları çağırmasına izin verir.

Bilgisayarda Neden Birden Fazla Microsoft Visual C++ Redistributable Var?

Bilgisayarınızda program ekle/kaldır listesinde birden fazla Microsoft Visual C++ Redistributable görebilirsiniz.  Bunun nedeni Microsoft Visual Studio’nun zaman içinde kendini güncellemesidir. Visual Studio’nun belirli bir sürümü kullanılarak yazılan bir program, bilgisayara kurulduğunda Microsoft Visual C ++ Redistributable hangi sürüm eklendiyse o sürüm yüklenir. Böylelikle bilgisayarınıza farklı program yükledikçe Microsoft Visual C ++ Redistributable’e ait farklı sürümleri yüklenmektedir.

Yeni bir uygulama kurduğunuzda, bu kitaplığın zaten kurulu olup olmadığını kontrol edecektir. Kurulu değilse, listeye bilgisayarınızda olmayan sürümü eklenir. Dolayısıyla, listelendiğiniz girişlerin her biri, yüklediğiniz her bir program için gereklidir.

Bunlardan biri silinse bir şey olur mu?

Herhangi bir Visual C ++ dosyasını silmenizi önermiyoruz, çünkü bunu yapmak bilgisayarınızdaki birden çok programın çalışmamasına neden olabilir. Bilgisayardan kaldırmanıza da bir sebep yoktur, ciddi anlamda bir depolama alanı kaplamazlar ve performansı olumsuz yönde etkilemezler.

Bir yorum bırakınız...

*