Microsoft: "Xbox İçin Planlanan VR Desteği Yok" | Sonsuz Teknoloji

Microsoft: “Xbox İçin Planlanan VR Desteği Yok”

xbox vr

Sony ve Microsoft, konsolları ve oyun girişimleri söz konusu olduğunda birbirlerini yakından takip ediyor. Hem PS4 hem de Xbox One, yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya sürüldü ve sonuçta her ikisi de, birbirleriyle aynı şekilde oldukça benzer şekilde fiyatlandırıldı. Bu nedenle, Microsoft’un Xbox One’da iki yıl önce VR’yi destekleyeceğini öğrenmek sürpriz olmamıştı.

Ancak, Microsoft’un pazarlama sorumlusu Mike Nichols’un “Sanal gerçeklik ya da karma gerçeklikte Xbox konsollarına özgü herhangi bir planımız yok” dedi. Bakış açılarının, PC’nin muhtemelen daha sürükleyici VR (Virtual Reality) ve MR (Mixed Reality) için en iyi platform olduğu yönünde belirterek bu yönde devam edeceklerini belirtti. Bu röportaja göre, Microsoft’un Xbok One VR desteğinin biteceği ve VR ve MR desteğinin PC platformunda devam edeceği anlaşılıyor.

Mike Nichols : “Açık bir platform olarak, daha hızlı ve daha hızlı yineleme yapmaya izin veriyor. Donanım tarafında ve içerik tarafında veya orada bazı kombinasyonlarda yatırım yapan çok sayıda şirket var. Açıkçası, telefonlarda, artırılmış gerçeklik, büyümek için iyi bir senaryo. Ama Xbox ile ilgili olarak, hayır. Odak noktamız öncelikle televizyonda oynayacağınız deneyimlere dayanıyor ve sonuç olarak bu deneyimleri daha geniş kapsamlı hale getirmek istiyoruz. ”

Kaçınız Xbox’ta VR desteğini dört gözle beklediğimizden emin değiliz, ancak bekliyorsanız, yakın zamanda öyle bir şey olmayacak gibi görünüyor.

VR oyunlarıyla ilgileniyorsanız, şirket Windows’u takip etmeyi öneriyor. Windows Platform, VR’ye ve MR’ye erişim sunuyor ve desteğe devam ediyor.

Bir yorum bırakınız...

*