MIUI 12'den Devrim Niteliğinde Güncelleme | Sonsuz Teknoloji MIUI 12'den Devrim Niteliğinde Güncelleme | Sonsuz Teknoloji

MIUI 12’den Devrim Niteliğinde Güncelleme

MIUI 12

MIUI 12 den Devrim Niteliğinde Güncelleme, yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte eklenecek özellikler android telefonlara örnek niteliğinde olacak. Android cihazlarda ses konusu oldukça önemli bir konudur. Bir uygulama içerisinde diğer uygulamaların sesini ayarlama konusu maalesef bulunmuyordu.Yeni eklenecek özellik ile birlikte üç ayar olan ses ayarı uygulamalara göre değişiklik gösterebilecek. Önceden üç ses ayarına sahip olan android cihazlar güncelleme ile bu özelliğe kavuşacak. Sistem, Alarm ve Medya sesi olarak üçe ayrılan sesler uygulamalara göre değişiklik göstermektedir.MIUI 12 güncelleme

Uygulamayı Sesleri Özel Ayarlanabilecek

Özellikle arka planda müzik dinlerken oyun oynamayı sevenleri sevindirecek olan bu özellik sayesinde oyun sesi ve müzik sesi özel olarak ayarlanabilecek. YouTube ve benzeri platformların son zamanlarda eklediği arka planda oynatma seçeneği sayesinde arka planda müzik dinelme özelliği yaygınlaştı. Video çekerken ufak bir fon müziği olsun derken ses ayarı yapma konusunda oldukça fazla sorun yaşanıyordu.

Görüldüğü gibi ayarlar sekmesinden açılabilecek olan bu özellik sayesinde artık oyunların sesini tamamen kapatmadan sorunsuz bir şekilde ses ayarı yapabileceksiniz. Durum sadece oyunlar için de geçerli değil. İlerleyen zamanlarda daha da gelişecek olan bu özellik Android cihazlara Windows özelliklerini bir nevi ekleyecek.

MIUI 12 güncelleme ios 14

Yeni özellik şu an için sadece Çin ROM’unda bulunuyor. İlerleyen zamanlarda diğer ROM lara gelmesi beklenen özellik MIUI 12 güncellemesi alacak olan neredeyse her cihaza eklenecek. Android 10 ile desteklenecek olan Ses Asistanı yani Sound Asistan ilerleyen zamanlarda diğer telefonlara gelebilir.

Bu ve bu gibi güncellemelerin başını genellikle Xiaomi cihazlar çekiyor, geçtiğim günlerde yayınlanan IOS 14 modelinde android de bulunan çoğu özellik IOS cihazlara eklenmişti. Yeni eklenecek olan bu özellik ilerleyen zamanlarda önce Android cihazlara daha sonra IOS cihazlara gelebilir durumda.

Yeni Özellik Ne Zaman Eklenecek

Yeni özellik ne zaman eklenecek? Heyecanla beklenen bu özellik ne zaman eklenecek? MIUI 12 nin beta sürümü bazı Android cihazlara dağıtılmaya başlandı. Ağustos ayından itibaren liste halinde verilen tüm telefonlara dağıtımlar başlayacak. MIUI sürümünün güncellemesi ile birlikte gelecek özellikler arasında ekstra performans özelliği de bulunuyor. Eklenecek özellik sayesinde oyun güçlendirme aylarına da yenilikler ekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...