Msvcp140.dll Hatası Nedir Nasıl Çözülür? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Msvcp140.dll Hatası Nedir Nasıl Çözülür?

Msvcp140.dll hatası

Msvcp140.dll hatası işletim sistemleri tarafından belirlenmiş olan bir hatanın ismidir.  Bilgisayarların sistemlerinde dosyaların eksik olmasından dolayı ortaya çıkmıştır. Genelde bir oyun ya da program indirme esnasında bu hata ile karşılaşılmaktadır.Eğer bu hata doğru biçimde çözülmezse kullanmış olduğunuz program ya da oyun tam olarak işlevini yerine getirememektedir. Günümüz popüler oyunlarından PUBG ya da Skype gibi uygulamalarda bu hata ile karşılaşılabilmektedir.

Msvcp140.dll Hatası Nedir?

Msvcp140.dll hatası, bir DLL hatasıdır. Genelde dosyanın eksik olmasından veya bozuk olmasından kaynaklıdır. Genelde bilgisayarlarımıza indirmiş olduğumuz büyük olmayan uygulamalarda bu hata sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarınızda yer alan oyunu veya uygulamayı çalıştıramıyorsanız bu hatadan kaynaklı olabilmektedir.

Msvcp140.dll hatası karşımıza sebep olarak üç farklı şekilde çıkmaktadır. Eğer ki dosyanız kaybolmuşsa, dosyanız bozulmuşsa veya dosyanız düzgün olarak işlevini yerine getirmiyorsa bu sorun ortaya çıkabilmektedir.

Msvcp140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Msvcp140.dll hatası çözümlerken farklı yöntemler tercih edilmektedir. Seçeceğiniz yöntemi belirlerken bilgisayarınızda bulunan diğer uygulamalara zarar vermemesi konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu tarz sistem hataları çözülürken bilgisayar zarar görebilmektedir.

Bu hata şu şekillerde çözülebilmektedir;

Yükleme Yeniden Yapılabilir

Sadece yüklemiş olduğunuz programdan kaynaklı bir hata varsa uygulama ya da oyun silinip tekrar yüklenmeli. Kullanmış olduğunuz diğer uygulamalarda bu hata ile karşılaşmıyorsanız o zaman sorun sadece açamadığınız program veya oyundadır.

Ancak öne sürdüğümüz bu yöntem tek hata veren uygulamanın çalışmaması durumunda geçerli olmaktadır. Diğer uygulamalarda da aynı problem var ise bu işlem bir işe yaramayacaktır.

Uygulama tamamen bilgisayardan kaldırıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır.

 Windows Güncellemesi Kontrol edilmeli

Bilgisayarda uygulamaların ve diğer kurulan verilerin düzgün çalışmama sebeplerinden biri de güncellemelerin yapılmamış olmasıdır. Özellikle Windows güncellemeleri tam yapılmadığı takdirde bilgisayarınız yavaşlayacak ya uygulamaları çalıştırmayacaktır.

Windows 10 bilgisayarın “Ayarlar” uygulamasına girip orada yer alan “Güncelleştirme ve Güvenlik” sekmesine tıklayarak güncellemeleri kontrol edebilir ve eksik olan güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Güncellemenizi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Sistem Dosya Denetimcisi Kullanmak

Bu sistem denetimcisi bilgisayarınız ve uygulamalarınız için oldukça önemlidir. Sistem denetimcisi bozuk olan dosyalarınızı ve uygulamalarınızı bularak sistem içinde onarmaktadır. Sistem deneticisi kurarak hatalar giderilmektedir.

Ancak bu da çözüm olmazsa hata veren dosyayı indirmek sizin için gereken çözüm olacaktır. Elle kurulan bu dosya ile gözüken tüm hatalar giderilecektir. DLL Fixer Programı Kaldırıldı mı? Yerine Hangi Program Öneriliyor?

Msvcp140.dll dosyasını indirme

DLL hataları genelde bozuk ve eksik dosyalardan meydana gelmektedir. Bu sorunu hızlı çözmenin yollarından biri eksik dll dosyasını indirmektir. DLL dosyalarının nasıl çözüleceğine ilişkin daha detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...
Vivo X51 5G

Yüksek Fiyatlı Vivo X51 5G Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Vivo X51 5G, resmen tanıtılarak amiral gemisi cihazların arasına katıldı. Oldukça ...
flutter nedir

Flutter Nedir? Ne İşe Yarar?

Flutter aynı kod tabanından Android ve iOS uygulamaları oluşturmak için kullanılabilen ücretsiz, ...
instagram-biyografi-sozleri

Instagram Biyografi Sözleri – Kısa, Havalı, İngilizce, Türkçe

En güzel instagram biyografi sözleri ni sizler için araştırdık ve teloji.com‘un özenle ...
vectörel çizim

Vektörel Çizim Nedir, Nasıl Yapılır?

Vektörel çizim, son dönemlerde oldukça sık araştırılan konulardan biri olarak kabul edilmektedir ...