Msvcp140.dll Hatası Nedir Nasıl Çözülür? | Sonsuz Teknoloji Msvcp140.dll Hatası Nedir Nasıl Çözülür? | Sonsuz Teknoloji

Msvcp140.dll Hatası Nedir Nasıl Çözülür?

Msvcp140.dll hatası

Msvcp140.dll hatası işletim sistemleri tarafından belirlenmiş olan bir hatanın ismidir.  Bilgisayarların sistemlerinde dosyaların eksik olmasından dolayı ortaya çıkmıştır. Genelde bir oyun ya da program indirme esnasında bu hata ile karşılaşılmaktadır.Eğer bu hata doğru biçimde çözülmezse kullanmış olduğunuz program ya da oyun tam olarak işlevini yerine getirememektedir. Günümüz popüler oyunlarından PUBG ya da Skype gibi uygulamalarda bu hata ile karşılaşılabilmektedir.

Msvcp140.dll Hatası Nedir?

Msvcp140.dll hatası, bir DLL hatasıdır. Genelde dosyanın eksik olmasından veya bozuk olmasından kaynaklıdır. Genelde bilgisayarlarımıza indirmiş olduğumuz büyük olmayan uygulamalarda bu hata sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarınızda yer alan oyunu veya uygulamayı çalıştıramıyorsanız bu hatadan kaynaklı olabilmektedir.

Msvcp140.dll hatası karşımıza sebep olarak üç farklı şekilde çıkmaktadır. Eğer ki dosyanız kaybolmuşsa, dosyanız bozulmuşsa veya dosyanız düzgün olarak işlevini yerine getirmiyorsa bu sorun ortaya çıkabilmektedir.

Msvcp140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Msvcp140.dll hatası çözümlerken farklı yöntemler tercih edilmektedir. Seçeceğiniz yöntemi belirlerken bilgisayarınızda bulunan diğer uygulamalara zarar vermemesi konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu tarz sistem hataları çözülürken bilgisayar zarar görebilmektedir.

Bu hata şu şekillerde çözülebilmektedir;

Yükleme Yeniden Yapılabilir

Sadece yüklemiş olduğunuz programdan kaynaklı bir hata varsa uygulama ya da oyun silinip tekrar yüklenmeli. Kullanmış olduğunuz diğer uygulamalarda bu hata ile karşılaşmıyorsanız o zaman sorun sadece açamadığınız program veya oyundadır.

Ancak öne sürdüğümüz bu yöntem tek hata veren uygulamanın çalışmaması durumunda geçerli olmaktadır. Diğer uygulamalarda da aynı problem var ise bu işlem bir işe yaramayacaktır.

Uygulama tamamen bilgisayardan kaldırıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır.

 Windows Güncellemesi Kontrol edilmeli

Bilgisayarda uygulamaların ve diğer kurulan verilerin düzgün çalışmama sebeplerinden biri de güncellemelerin yapılmamış olmasıdır. Özellikle Windows güncellemeleri tam yapılmadığı takdirde bilgisayarınız yavaşlayacak ya uygulamaları çalıştırmayacaktır.

Windows 10 bilgisayarın “Ayarlar” uygulamasına girip orada yer alan “Güncelleştirme ve Güvenlik” sekmesine tıklayarak güncellemeleri kontrol edebilir ve eksik olan güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Güncellemenizi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Sistem Dosya Denetimcisi Kullanmak

Bu sistem denetimcisi bilgisayarınız ve uygulamalarınız için oldukça önemlidir. Sistem denetimcisi bozuk olan dosyalarınızı ve uygulamalarınızı bularak sistem içinde onarmaktadır. Sistem deneticisi kurarak hatalar giderilmektedir.

Ancak bu da çözüm olmazsa hata veren dosyayı indirmek sizin için gereken çözüm olacaktır. Elle kurulan bu dosya ile gözüken tüm hatalar giderilecektir. DLL Fixer Programı Kaldırıldı mı? Yerine Hangi Program Öneriliyor?

Msvcp140.dll dosyasını indirme

DLL hataları genelde bozuk ve eksik dosyalardan meydana gelmektedir. Bu sorunu hızlı çözmenin yollarından biri eksik dll dosyasını indirmektir. DLL dosyalarının nasıl çözüleceğine ilişkin daha detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası Ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...