Negatif SEO Nedir? Nasıl Korunulur? ∞ Sonsuz Teknoloji

Negatif SEO Nedir? Nasıl Korunulur?

Negatif SEO

Negatif SEO kavramı, son dönemlerde oldukça sık araştırılmakta ve merak edilmektedir. Söz konusu kavram, internet sitesi sahibi olan kişiler için son derece önem arz etmektedir. Günümüzde birçok kişi, rakip sitelerin arama motoru performansını düşürmek için Anti SEO olarak da bilinen bu yönteme başvurmaktadır.

Anti SEO saldırısına maruz kalan internet siteleri, arama motorlarında sıralama kaybına uğramaktadır. Hatta ve hatta Anti SEO saldırıları nedeniyle, internet siteleri arama motorlarınca engellenebilmektedir. Peki, son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz Negatif SEO nedir? Merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz kapsamlı olarak gelin birlikte inceleyelim.

Negatif SEO Nedir?

Negatif SEO Nedir

Negatif SEO, internet sitenizin arama motoru performansını düşüren özel bir tekniktir. Söz konusu teknik, Anti SEO olarak da bilinmektedir. Anti SEO saldırısına maruz kalan internet siteleri, arama motorlarında ciddi bir sıralama kaybına uğrar. Hatta ileri derece de bir saldırı ile karşılaşan internet siteleri arama motorlarınca engellenebilir. Peki, Anti SEO saldırısı nasıl yapılır?

Anti SEO Saldırısı Nasıl Yapılır?

Anti SEO Saldırısı Nasıl Yapılır

Anti SEO saldırısı hem site içerisinden hem de site dışarısından yapılabilmektedir. Bu saldırıları gerçekleştirebilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İşte, en bilinen Anti SEO yöntemleri…

  • İnternet sitesiniz de yüzlerce farklı Spam link saldırısı yapılabilir.
  • İçeriklerinizin tamamı rakip siteler tarafından kopyalanabilir ve Spam görüntüsü oluşturulabilir.
  • Rakip site sahipleri internet sitenize DDOS saldırısı yapabilir.
  • İnternet sitenize çeşitli virüsler bulaşabilir.
  • Rakip site sahipleri, sizin adınıza sosyal medya hesapları oluşturarak itibarınızı olumsuz etkileyebilir.
  • Rakip internet sitesi sahipleri sürekli internet sitenizi telif nedeniyle şikâyet edebilir.
  • İnternet siteniz, Anti SEO saldırıları nedeniyle kolaylıkla hacklenebilir.
  • Tüm bunların yanı sıra internet sitenize sürekli Spam yorumlar yapılabilir.

Anti SEO Saldırısından Nasıl Korunabilirsiniz?

Anti SEO Saldırısından Nasıl Korunabilirsiniz

Anti SEO saldırıları, günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Bu saldırılardan korunabilmek için öncelikli olarak internet sitenizin güvenliğini arttırmalısınız. Güvenliğin yanı sıra internet sitenizde yer alan Backlinkleri de düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra internet sitenizde yer alan şifreleri de oldukça güçlü seçmelisiniz. Ayrıca, sosyal medya hesaplarınızın güvenliğini sağlamalı ve sosyal medya da internet sitenizi sürekli takip etmelisiniz.

Negatif SEO saldırısından korunmak için internet sitenizin hızını sürekli kontrol edebilirsiniz. Zira, yavaşlayan internet siteniz yüzünden ziyaretçi kaybına uğrayabilir ve saldırıların açık hedefi haline gelebilirsiniz. Negatif SEO saldırısı, her an başınıza gelebilecek tehlikelerden biridir. Bu tip durumlarla karşılaşmadan önce mutlaka önlemlerinizi önceden almalısınız.

Bir yorum bırakınız...

*