Avast Battery Saver Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Avast Battery Saver Nedir? Özellikleri Nelerdir?

avast batary saver

Avast Battery Saver yazılımını sizler için inceliyoruz. Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ortak problemlerinden biri de bataryanın çabuk bitmesidir. Özellikle uzun yıllardır kullanılan bilgisayarlarda bu problem ortaya çıkabilmektedir. Bu problemi yaşayan kullanıcılar ise ilk çözüm yolu olarak bataryanın değiştirilmesini tercih ederler. Bu düşünce kısmen doğru olsa da kısmen yanlıştır. Zira bataryayı değiştirmeden önce yapılabilecek bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Özellikle yardımcı programlar vasıtasıyla batarya ömrü bir tık daha uzatılabilir.Batarya ömrünü uzatmak isteyen kullanıcıların karşısınaysa Avast Battery Saver programı çıkmaktadır. Peki, Avast firması tarafından dizüstü bilgisayar kullanıcılarına sunulan bu program, hangi özellikleri vaat etmektedir? Dizüstü bilgisayar kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde derledik.

İlgili: Windows 10 Dizüstü Bilgisayarda Batarya Ömrü Nasıl Kontrol Edilir?

Avast Battery Saver Nedir?

Avast Battery Saver nedir sorusu, dizüstü bilgisayar kullanıcıları tarafından oldukça sık sorulmaktadır. Avast firması tarafından geçtiğimiz dönemlerde geliştirilen söz konusu yazılım sayesinde dizüstü bilgisayarların pil ömrü bir tık daha uzayabilmektedir.

Avast Battery Saver Özellikleri

Avast firması tarafından geçtiğimiz dönemlerde geliştirilen Avast Battery Saver özellikleri ile dikkat çekiyor. Dizüstü bilgisayarların pil ömrünü bir tık daha arttıran uygulama sayesinde, kullanıcılar daha fazla bilgisayarlarını kullanabiliyor.

İşlemciyi Rahatlıyor

Dizüstü bilgisayarlarda işlemcinin fazla çalışması nedeniyle batarya kapasitesi çok kısa bir süre içerisinde tükenebiliyor. Avast firmasının geliştirdiği uygulama ise işlemci performansını gözle görülür şekilde düşürüyor. Bu sayede güç tüketimi de yarı yarıya inmiş oluyor.

İlgili: Windows Dizüstü Bilgisayarda Batarya Ömrü Nasıl Daha Uzun Süre Kullanılır?

Parlaklık Son Derece Önemli

Dizüstü bilgisayarlarda ekran parlaklığının yüksek olması batarya ömrünü olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Avast Battery Saver yazılımıysa söz konusu parlaklığı otomatik bir şekilde ayarlamakta ve pil tüketimini en aza indirmektedir.

Otomatik Uygulama Kapatma Özelliği

Yüksek performans gerektiren uygulamalar nedeniyle pil ömrü kısa sürede tükenebilmektedir. Özellikle bilgisayarınızın prize takılı olmadığı durumlarda bu durum oldukça can sıkabilir. Avast Battery Saver uygulamasıysa bilgisayarın prize takılı olmadığı durumlarda gereksiz uygulamaları kapatarak pil tasarrufu yapmanızı sağlar.

Avast Battery Saver Fiyatı

Avast firması tarafından geçtiğimiz dönemlerde geliştirilen Avast Battery Saver fiyatı ile dikkat çekiyor. Söz konusu uygulamayı 1 yıl boyunca bilgisayarlarında kullanmak isteyen kullanıcılar 30 TL, 2 yıl boyunca kullanmak isteyen kullanıcılar 60 TL, 3 yıl boyunca kullanmak isteyen kullanıcılar ise 90 TL ödeme yapması gerekecek.

Bir yorum bırakınız...

*