Netflix'e PIN Kodu Ekleme | Sonsuz Teknoloji

Netflix’e PIN Kodu Ekleme

netflix telefon

Netflix film ve dizi izleme platformunun kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Birçok kişinin tek bir Netflix hesabı ile platformu kullandığı düşünüldüğünde ciddi bir kullanıcısı vardır. Netflix. aynı anda 4 farklı chazda izlenebilmektedir. Elbette izlenebilir cihaz sayısına göre ücretlendirme tarifesi vardır. Bu durumun dezavantajı hesabınıza girenler profilinize erişebilir ve ne izlediğinizi kontrol edebilir. Bunu kontrol etmenin tek yolu Netflix’in yeni ebeveyn özelliği profile PIN kodu eklemektir.

Netflix Profili için PIN Kodu Oluşturma

Web tarayıcıdan Netflix oturumunuzu açın. Sağ üstteki profil resminizi tıklayın ve menüden ‘Hesap’ı seçin.

netflix hesap

Netflix’in ayarlar sayfası açılacaktır. Sayfayı aşağı kaydırın ve profilinizi seçin. Ek seçenekleri ortaya çıkarmak için genişletin ve “Profil Kilidi” seçeneğindeki “Değiştir”e tıklayın.

netflix profil kilidi

Bu aşamada,  Netflix hesabınızın şifresi istenecektir. Şifrenizi girerek seçeneği etkinleştirin ve ardından kullanmak istediğiniz kodu girin.

Bir cihazdan Netflix profiline girilmişse bir sonraki ziyaretinizde PIN istenmeyecektir. Pin kodunun sorulması için her seferinde sağ üstteki profil simgenizi tıklayın ve ‘Profilden Çık’ seçeneğini seçerek çıkış yapın. Tekrar giriş yapmak için PIN kodunu girmek gerekir.

Bu özellik yeni bir özelliktir, bu nedenle bazı sınırları vardır. PIN, hesabın şifresinden bağımsız bir özellik değildir. PIN, hesabı parolaya sahip olan herkes tarafından sıfırlanabilir ve PIN kilitli profili olan herkesin parolası varsa, PIN çok etkili değildir. PIN’inizi unutursanız, hesap şifresi ile sıfırlayabilirsiniz.

Bunu etkili kullanmak için ana hesap şifresini paylaşmadan profil açtığınız kişiye bir cihazda oturum açtıktan sonra çıkış yapmadan kullanmasına olanak tanımaktır. Böyle bir durumda ana hesap şifrenizi bilmediği için sizin profil PİN kodunu sıfırlayamaz ve sizin PİN kodunuzu bilmediği sürece profiller arası geçiş yapamaz.

Aynı şekilde, Netflix hesabının şifresine yalnızca bir kişi sahipse, tek başına PIN ayarlayabilir ve her hesap için PIN’i bilir. Bu çoğunlukla yetişkinlerin çocukları kontrol etmesi için ebeveyn kontrolünde kullanılablir.

Bir yorum bırakınız...

*