Excel Programında Tablo Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Excel Programında Tablo Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

excel

Excel programında tablo oluşturma işlemi son derece kolay ve bir o kadar da hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Farklı yöntemler ile oluşturabileceğiniz tablolar sayesinde içerikleriniz de görsel anlamda oldukça kaliteli olacaktır. Kimi kullanıcılar sadece içeriklerine kenarlık ekleyerek tablo oluşturabilirken kimi kullanıcılar ise daha farklı yöntemler ile tablo oluşturabilmektedir. Peki, Excel programında tablo oluşturma işlemi nasıl yapılır? Günümüzde birçok kesimin merak ettiği bu sorunun yanıtını sizler için detaylı olacak şekilde inceliyoruz.

Kenarlık İle Tablo Oluşturma

Excel programında yer alan kenarlık oluşturma özelliği sayesinde son derece kolay bir şekilde tablo oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde tablo oluşturmak isteyen kullanıcılar, aşağıda yer alan görsel anlatımı takip edebilir.

excel tablo oluşturma

Yukarıda yer alan görselde ki işaretli alana tıklayarak içeriğinize son derece kolay bir şekilde kenarlık ekleyebilirsiniz.

kenarlık tablo excel

Eğer eklediğiniz tablodan memnun kalmaz iseniz “kenarlıkları temizle” seçeneğini kullanabilir veya “kenarlık yok” seçeneğine tıklayarak içeriğinizdeki tüm kenarlıkları son derece kolay ve hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

İlgili: Excel’de Grafik Nasıl Oluşturulur?

Excel Ekle Menüsünü Kullanarak Tablo Oluşturma

Excel programında tablo oluşturma işlemi oldukça farklı yöntemler ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Son derece hızlı bir şekilde tablo oluşturmak isteyen kullanıcılar, programın yukarısında yer alan menü de bulunan ekle seçeneğine tıklamalı ve hemen ardından tablo simgesine basmalıdır. Aşağıda yer alan görselleri takip ederek son derece kolay bir şekilde tablo oluşturabilirsiniz.

ekle tablo

Son derece kolay ve hızlı bir şekilde tablo oluşturmak için öncelikli olarak yukarıda yer alan görselde ki ekle seçeneğine tıklamalısınız. Ekle seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıda yer alan görseldeki gibi bir alan karşınıza çıkacaktır.

tablo formülle

Tablo oluşturma işlemi için öncelikli olarak içeriğinizi seçmeli ve hemen ardından yukarıda yer alan görseldeki işaretli alana tıklamalısınız. Yukarıda yer alan işaretli alana tıkladıktan sonra aşağıda ki gibi bir arayüz karşınıza çıkacaktır.

İlgili: Excel Programında Veri Filtreme Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan görseldeki gibi arayüz ile karşılaştıktan sonra eğer tablonuz da üst bilgi yer alıyor ise “Tablom üst bilgiler içeriyor” seçeneğine tıklamalı ve hemen ardından tamam diyerek tablo oluşturma işlemini tamamlamalısınız. Tüm bu işlemleri başarı ile tamamladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir tablo gelecektir.

tablo tasarım

Bir yorum bırakınız...

*