Nokia Akıllı Televizyonuyla Yeniden Pazara Girmeye Çalışıyor | Sonsuz Teknoloji

Nokia Akıllı Televizyonuyla Yeniden Pazara Girmeye Çalışıyor

nokia smart tv

Kuşkusuz Nokia denince geçmişte akan sular durur. Firma çıkardığı ürünler ile birlikte hayranlarının karşısında epeyce gönlünde taht kurdu. Her ne kadar o dönem kusursuz ve sağlam cihazlar yapsa da gelişen teknoloji karşısında ayak uyduramadı ve hafızalardan silinmeye kaldı. Fakat 2012 yıllarında Lumia işletim sistemleri akıllı telefon ile piyasaya dönmeye hazırlanırken maalesef bu girişimle hüsranla karşılandı.

Şirket satış stratejini yine o dönem baz alarak yeniden geliştirdi. Ucuz ve kaliteli ürün. Son dönemde ucuz ve kaliteli akıllı cihazları ile tekrar gündeme gelen firma yeni ürünü ile herkesi şaşırttı. Zira Nokia bu sefer pazara ilk kez ürettiği akıllı televizyonu ile girecek. Hindistan da düzenlenen bir etkinlikle şirket ilk akıllı televizyonunu tanıttı. Şimdi gelin birlikte akıllı televizyonunun özelliklerini inceleyelim.

Nokia Akıllı Televizyonunun Özellikleri

Nokia Hindistan ‘da akıllı televizyonunu düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Şirket ilk defa akıllı televizyon pazarına girecekti. Her ne kadar Lumia faciasından etkilense de akıllı televizyonun ne kadar satacağı oldukça merak ediliyordu. 4K Çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip cihaz 55 inç boyutunda tasarlandı.

Cihaz içerisinde ADS panel teknolojisinin kullanılması ile dikkat çekiyor. İçerisinde JBL ses sisteminin dahili olarak gelmesi birçok otorite tarafından olumlu karşılandı. Firma Lumia ısrarı pahalıya patlamıştı. Belli ki ders çıkaran şirket akıllı televizyonuna entegre olarak Android TV özelliğini de ekledi.

Firma Cortex-A53 dört çekirdekli işlemci modelini kullanıyor. Oldukça güçlü yapıda gelen bu televizyonun içerisinde 2 GB RAM bulunuyor. Cihaz içerisinde ayrıca Bluetooth, Wifi, HDMI ve USB girişleri de mevcut. 16 GB depolama alanı ile gelecek cihazın ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Nokia Akıllı Televizyonunun Fiyatı

Özellikleri baz alındığında oldukça iyi olan akıllı televizyonun fiyatı ise 995 dolar ‘dan satışa sunulacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat bu televizyonun özellikleri baz alındığında hem ekonomik hem de fiyatına nazaran oldukça kaliteli bir akıllı televizyon olduğu görülüyor. Unutmadan tekrar söylemek gerekirse cihaz 4K özelliği ile geliyor. Bakalım Nokia akıllı televizyon pazarında neler yapacak.

Bir yorum bırakınız...

*