Nvidia Yeni Bir Ekran Kartı İçin Kolları Sıvadı | Sonsuz Teknoloji

Nvidia Yeni Bir Ekran Kartı İçin Kolları Sıvadı

Nvidia
Kuşkusuz üretmiş olduğu üst düzey ekran kartları ile piyasada büyük bir pazar payına sahip olan Nvidia, yeni bir orta segment ekran kartı için çalışmalara başlamış durumda. Bu durumun sebebi olarak, son yıllarda fiyat performans denildiğinde akla gelen AMD’nin orta segment ekran kartlarında yakalamış olduğu büyük başarıyı gösterebiliriz. Nvidia çalışmalarına başladığı bu ekran kartı ile bakalım rekabeti kızıştırabilecek mi?

Üretmiş olduğu GTX 10 serisi ekran kartları ile yakalamış olduğu başarıyı, GTX 20 serisi ile perçinleyen Nvidia orta segment için yeni bir ekran kartı duyurmaya hazırlanıyor. Üretmiş olduğu yüksek performanslı ekran kartlarının yanı sıra, orta segment için yeni çalışmalara başlamış olması, markanın AMD ile olan rekabetine farklı bir boyut kazandıracak gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde chipset üreticisi AMD, yeni ekran kartları olan 5600 serisini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Bunun için Nvidia, GTX 16 serisi ekran kartları için yoğun bir mesaiye başlamış durumda. Şimdilik dönen dedikodulara bakılırsa, yeni çıkacak ekran kartı en büyük rakibi olan RX 5600’den fazlasıyla üstün olacak.

PCGamesN, Nvidia’nın geçmiş serilerine mesai harcayarak, yıl sonuna kadar en az bir olmak üzere “Super GTX 16XX” isimli kartları duyuracağını açıkladı. Nvidia’nın bu hareketi ile doğrudan rakibi AMD’yi hedef aldığı düşünülüyor. Bakalım geçtiğimiz günlerde ne gibi yenilikler ile karşılaşacağız.

Bir yorum bırakınız...

*