Playstation Plus Collection Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Playstation Plus Collection Nedir?

playstation plus collection

Sony, geçtiğimiz aylarda duyusunu yapmış olduğu Playstation 5’in çıkışını resmi olarak tamamlamış durumda. Söz konusu çıkış ile birlikte karşımıza sadece yeni bir konsol gelmiyor yeni hizmetler ve yeni güncellemeler de geliyor.

Her yeni konsol ile birlikte olduğu gibi eski konsoldaki oyunlar oynanmaya devam edilecek mi sorusu Playstation 5 ile birlikte tekrar soruluyor. Bu sorunun cevabı niteliğinde olabilecek bir özellik de yeni konsol ile birlikte hayatımıza giriyor. Playstation Plus Collection özelliği sayesinde yeni konsolda eski konsol oyunları oynanabilecek dememiz yerinde olacaktır.

Yeni konsol ile birlikte gelecekler arasında elbette ücretli aboneliklerde güncellemeler yer alıyor. Söz konusu güncelleme ile birlikte PSN Plus aboneleri, birkaç yeni özelliğe kavuşacak. Peki, oyuncuları yeni özelliklere kavuşturacak olan bu Playstation Plus Collection özelliği nedir?

Playstation Plus Collection PS5 Nedir?

Playstation Plus Collection Nedir? Sony her yeni konsolda olduğu gibi bu yeni konsolda da sadece yeni bir konsol çıkartarak olayı noktalamadı ve ücretli abonelik olan PSN Plus’a yeni bir özellik ekledi.

Her konsol severin aklında yeni konsol ile birlikte eski konsol oyunları oynanabilecek sorusu yer edinmektedir. Sony söz konusu bu soruya cevap niteliğinde yayınladığı duyu ile konsol severlerin içini rahatlattı. Playstation Plus Collection adı altında yer alan özellik oyunculara PS4 üzerinde bulunan oyunları oynama fırsatını sunacak bir özelliktir.

12 Kasım itibari ile kullanılmaya başlanması beklenilen sistem, oyuncuların doğrudan PS4 oyunlarını yeni konsolları olan PS5’e indirebilmesini sağlayacak. Hiçbir bulut tabanlı teknolojiye bağlı olmayacak özellik sayesinde hali hazırda PS4 üzerinde yer alan oyunları yenilenme beklemeden sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz.

Sony oynanabilecek oyunlar listesinde kendi oyunlarının yanı sıra üçüncü parti olarak sayılan diğer yapımcıların oyunlarına da yer vermiş durumda. Söz konusu oyunları PSN Plus aboneliğiniz varsa sorunsuz şekilde indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Playstation Plus Collection ile Hangi Oyunlar Oynanabilir?

Sony, yeni güncellemesi olan Playstation Plus Collection ile ilgili detayları paylaşmaya başladı. Söz konusu detaylar içerisinde indirilebilir ve oynanabilir oyunların da bir listesi yer almakta.

Her ne kadar PS5 Oyuncuların PS4 oyunlarını oynamasına imkân tanınmış olsa da başlangıç olarak sadece bazı oyunlar desteklenmekte. Sony bu konuda hem kendi oyunlarının hem de üçüncü parti oyunların yer aldığı bir liste paylaşmış durumda. Söz konusu listeye göre Playstation Plus Collection ile hangi oyunlar oynanabilir? Sorusuna cevap bulmak oldukça olası.

İşte Playstation Plus Collection ile oynanabilecek konsol oyunları;

  • God Of War
  • Monster Hunter World
  • Fallout 4
  • Mortal Kombat X
  • Until Dawn
  • Battlefield 1
  • The Last Of Us
  • Persona 5

Sony tarafından yayınlanan liste her ne kadar kısa gibi görünse de henüz açıklanmamış ve sürpriz olarak yer alması beklenen oyunlar da bulunmakta. Konsol seveler yeni Playstation 5 ile birlikte hem eski oyunları oynayabilecek hem de kaliteyi yakalayabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*