Parmak İzi Ekleme Uygulamaları İşe Yarıyor mu ve Güvenilir mi? | Sonsuz Teknoloji

Parmak İzi Ekleme Uygulamaları İşe Yarıyor mu ve Güvenilir mi?

parmak-izi telefon

Her ne kadar günümüzde birçok akıllı telefonda parmak izi okuyucu özelliği bulunsa da, parmak izi okuyucu özelliği bulunmayan birçok telefon modeli mevcut. Parmak izi olmayan telefonlara parmak izi eklemenin elbette ki bir yolu var. Zira bu içeriğimizi okumadan önce Google play store ya da AppStore üzerinde araştırma yapmışsanız; karşılaşmanız muhtemeldir.

AppStore ya da Google Play Store’da yer alan uygulamalar; ekran üzerinden parmak izinizi okutmanızı sağlamaktadır. Bu sayede de ekranda bir güvenlik alanı oluşturulur. Uygulamalara giriş yaparken ya da telefonun ana kilidini açarken; ekranda yer alan panele ekranınızı tutmanız gerekmektedir.Esasında bu uygulama, henüz akıllı telefon piyasasında ekrana gömülü parmak izi sensörleri kullanılmadan önce çıkmıştı. Bu tarz uygulamalar, kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir.

Parmak İzi Uygulamaları İşe Yarıyor Mu ?

Uygulama ismi ya da yapımcısı fark etmeksizin çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki; bu tür uygulamalar herhangi bir işe yaramaz. Yaramamasına ek olarak da reklamlar göstererek sizlerden para kazanmayı hedefler. Ekran içerisinde gömülü olarak gelen herhangi bir parmak izi sensörü yoksa; bu uygulamaları indirmeniz gereksizdir. Zira herhangi bir şekilde çalışmaz.

Parmak İzi Ekleme Uygulamaları Güvenilir mi?

Parmak izi ekleme uygulamaları, telefonunuzda herhangi bir parmak izi sensörü bulunmasa dahi kolaylıkla kullanılabiliyor. Çünkü; bu uygulamalar gerçekten parmak izinizi taramıyor. Kendi parmak izinizi kaydetmenize rağmen kimin parmak izini okutursanız okutun, uygulama onay vererek kilidi açacaktır. Bu uygulamalar herhangi bir işe yaramamanın yanı sıra; kişilerin vermiş oldukları izinlere göre de kişisel bilgilerini kopyalamaktadır. Örneğin bir parmak izi uygulaması neden rehbere ihtiyaç duysun ki ? fakat bu ve bu tarz uygulamaların bir çoğu size hizmet vermek için değil, aksine sizin üzerinizden para kazanmayı hedefleyen uygulamalardır.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*