Bilgisayarı Hızlandırmak için 5 Muhteşem Program | Sonsuz Teknoloji Bilgisayarı Hızlandırmak için 5 Muhteşem Program | Sonsuz Teknoloji

Bilgisayarı Hızlandırmak için 5 Muhteşem Program

pc performans

Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısının dert yandığı sorunlardan biri de bilgisayarların yavaşlamasıdır. Satın alınan bilgisayarlar bir süre sonra yavaşlamakta ve ilk günkü performansı vermemektedir. Hal böyle olunca birçok kullanıcı bilgisayar hızlandırma yollarını araştırmakta ve çeşitli programlar indirerek bunları denemektedir. Bilgisayar hızlandırma programları listemizi gelin birlikte inceleyelim.

CCleaner

ccleaner

CCleaner, birçok kişinin tercih ettiği ve piyasanın en iyi performans gösteren temizlik programlarından biridir. CCleaner isimli program kayıt defteri temizleme, bilgisayar sorunlarını çözme gibi birçok işlemi yapabilmektedir. Ücretsiz versiyonunun yanı sıra ücretli versiyonunda olduğu bu programı binlerce kişi kullanmaktadır. Ekstra özelliklere sahip ücretli versiyonu kullanmak isteyen kullanıcılar 1 yıllık 167 TL ödeme yapması yeterli olacaktır.

Advanced SystemCare

advanced sytstem care

Sektörün önde gelen firmalarından biri olan İobit firmasının ürünü olan bu program, bilgisayar hızlandırma programları içerisinde zirvede yer almaktadır. Tek bir tıklama ile sistemi hızlandıran bu programın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Advanced SystemCare disk birleştirme, kayıt defteri temizleme, gereksiz programları ortadan kaldırma gibi birçok işlemi yaparak bilgisayar performansını gözle görülür şekilde yükseltebilmektedir. Kullanıcılar daha geniş kapsamlı iyileştirmeler yapan Pro sürümünü almak isterlerse 30 dolar ödeme yapması yeterli olacaktır.

RazerCortex

razer

Bilgisayar hızlandırma programları arasında oldukça dikkat çeken bu ürünü özellikle oyun oynamayı seven kullanıcıların kullanması tavsiye edilmektedir. Pratik kullanımı ile dikkat çeken bu program, gereksiz çalışan uygulamaları kapatır ve oyundan en iyi performansı almanızı sağlar.

AshampooWinOptimizer

win optimizer

Son dönemin en dikkat çeken programlarından biri olan AshampooWinOptimizier, bilgisayarınızı gözle görür şekilde hızlandırmaktadır. AshampooWinOptimizieren iyi şekilde sistemi optimize eder ve gereksiz dosyaları kaldırarak performansın artmasına yardımcı olur. Ücretsiz versiyonun yanı sıra kullanıcılar, 250 TL ödeme yaparak ekstra özellikli tam sürümü satın alabilirler.

CleanMyMac

clean my pc

Bilgisayar hızlandırma programları arasında oldukça dikkat çeken bu CleanMyMac, Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Mac işletim sisteminde kullanılan bu program gereksiz dosyaları kaldırmasının yanı sıra, diski optimize eden ve güvenliği sağlayan program tartışmasız en iyi Mac programlarından biri olarak biliniyor. Gözle görülür şekilde performans artışı sağlayan bu programın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...
Apple TV

Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazımızda detaylı şekilde Apple TV nedir? ne işe yarar? Açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz ...
lol hata

League Of Legends (LOL) Client Açılmıyor Sorunu Çözme Yöntemleri

League Of Legends (LOL), Riot Games tarafından geliştirilmiş çok oyunculu strateji türü ...
windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...