Telefon Kaskosu Nedir? Nasıl Yapılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Telefon Kaskosu Nedir? Nasıl Yapılır?

Telefon kaskosu nedir

Telefon kaskosu nedir sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. Cep telefonu sigortası olarak da bilinen bu sigorta türü, mobil cihazları her türlü olaya karşı güvence altına almaktadır. Peki, günümüzde oldukça popüler olan telefon kaskosu nedir, nasıl yapılır, fiyatı ne kadardır? Dilerseniz, merak edilen tüm bu soruların yanıtlarını gelin kapsamlı olarak birlikte inceleyelim.

Telefon Kaskosu Nedir?

Telefon kaskosu

Telefon kaskosu, sigorta şirketleri tarafından özel olarak yapılan ve mobil cihazları güvence altına alan bir sigortadır. Genellikle 0 sıfır telefon alımlarında yapılan bu sigorta işlemi sayesinde kullanıcıların mobil cihazları da güvence altına alınmaktadır.

Cep Telefonu Kaskosu Neleri Kapsar?

Cep Telefonu Kaskosu Neleri Kapsar

Cep telefonu kaskosu, son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Yapacağınız kasko işlemi sayesinde telefonunuzu çarpma, düşme, sıvı teması, hırsızlık ve yüksek voltaj gibi olaylara karşı güvence altına alabilirsiniz.

Ayrıca, kimi kasko şirketleri yukarı da bahsedilen olaylarda ücretsiz olarak telefon değişimi yaparken, kimi kasko şirketleri ise ücretsiz olarak tamir hizmeti sunmaktadır. Cep telefonu kaskonuzun neleri kapsadığı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için sigorta şirketinizi arayabilirsiniz.

Cep Telefonu Kaskosu Kaç Yıllıktır?

Cep Telefonu Kaskosu Kaç Yıllıktır

Cep telefonu kaskosu, hemen hemen tüm telefoncular da yapılabilmektedir. Cihazınızı güvence altına alabilmek için herhangi bir telefoncuya başvuru yapabilirsiniz. Telefoncularda yapılan kasko işlemleri genellikle 1 yıl olarak bilinmektedir. Fakat, teknoloji marketlerinde yapılan kasko işlemlerinin süresi ise uzatılabilmektedir.

İlgili: Kasko Sigortası Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yapılır

Cep telefonu kaskosu yapabilmek için en yakın sigorta şirketine başvuru yapabilirsiniz. Sigorta şirketinin yanı sıra teknoloji marketlerinde, GSM operatör firmalarında veya herhangi bir telefoncuda da sigorta işlemlerinizi aynı gün içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Telefonum Kırıldı Kasko Karşılar Mı?

Telefonum Kırıldı Kasko Karşılar Mı

Cep telefonu kaskosu, hemen hemen tüm olaylara karşı mobil cihazlarınızı güvence altına almaktadır. Birçok sigorta şirketi her türlü telefon veya ekran kırılmalarına karşı kullanıcılarına destek vermektedir.

Fakat, bazı sigorta şirketleri ise ne yazık ki kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemler de destek vermemektedir. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için mutlaka sigorta şirketinizi detaylı bir şekilde araştırmalısınız.

Telefon Kaskosu Fiyatı Ne Kadar?

Telefon Kaskosu Fiyatı Ne Kadar

Telefon kaskosu fiyatı, alınan sigorta paketine göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2021 Yılı içerisinde yapılan sigorta işlemlerinin fiyatı ortalama 150 TL’ den başlamaktadır. Fiyatlandırma hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilmek için sigorta şirketlerine, telefonculara, GSM operatörlerine ve teknoloji marketlerine tanışabilirsiniz.

Yukarıda telefon kaskosu nedir sorusunu kapsamlı bir şekilde sizin için hazırladık. Sizlerde bu yazımızı okuyarak telefon kaskosu hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilir ve size en uygun sigorta işlemini yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*