HUD (Heads-Up Display) Nedir? | Sonsuz Teknoloji

HUD (Heads-Up Display) Nedir?

hup

HUD İLE NAVİGASYON ARACINIZIN ÖN CAMINDA

HUD – (HEADS-UP DİSPLAY)  (Sanal gösterge paneli) navigasyon bilgilerini direkt olarak aracın ön camına yansıtabilen ve bu sayede daha güvenli bir sürüş sağlayan cihazlardır.

 

Birçok spor otomobilleri sürücülerin gözlerini yolda tutmalarını sağlayan bir HUD ekranı  ile üretilir. Aynı işlevselliği elde etmek için yeni bir araba satın almanız gerek yok. HUD cihazlar telefonunuzdaki  HUD destekli navigasyon uygulamaları ile GPS’i saydam ekrana yansıtarak kolay araç kullanmanızı sağlar. Görüntüyü% 20 oranında büyütür.

Öne çıkan 5 HUD cihazı; Hudfy, İscout, Navdy, Carloudy ve Exploride’dir. Bu cihazların tanıtım videosu aşağıdadır. Cihazlara ait uygulama görsellerini görebilirsiniz.

Araç sürerken trafikten kopmadan dikkatinizi dağıtmadan araç kullanmanızı aynı zamanda HUD ekranında kolay takip edebilmenizi sağlar. Bu, normal GPS’lerden çok daha güvenlidir. Havanın her anında  bulutlu veya parlak olmasına bakılmaksızın her türlü ışıkta ortamında mükemmel çalışırlar. Satın almış olduğunuz HUD Navigasyon uygulamasının yanı sıra   HUD destekleyici uygulamalar  Android, iOS ve diğer platformlarda bir çok seçenek vardır. Uygulamada bulunan özelliklere göre bir çok farklı işlevlerde bulunmaktadır.

 

Bir yorum bırakınız...

*