Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak ∞

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Son zamanların en popüler meslekleri arasında sanal asistanlık gelmektir. Sanal asistanlık yaparak para kazanmak oldukça kolay olmasının yanında ek bir kazanç elde etmek için de büyük bir fırsat olmaktadır. Bu şekilde çalışarak aylık 2000 TL’ye kadar kazanç elde edilebilmektedir. Başvuru için bu şekilde işlem yapan firmalarla iletişime geçerek daha detaylı bilgi alınabilmektedir.

Sanal Asistanlık Nedir?

Sanal Asistanlık Nedir

Sanal asistanlık, firmaların işlerini hafifletmek amacıyla internet üzerinden yapılabilecek bazı işleri online olarak yapmaya denilmektedir. Evlerinde ek bir kazanç sağlamak isteyenler bu şekilde çalışarak kazanç sağlayabilmektedirler.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak için bir diplomaya gerek olmadan, güvenli kaynaklar aracılığı ile alınacak eğitimler yeterli olmaktadır. Alınan eğitimlerin yanı sıra bazı ekipmanların ve teknolojik aletlerin çok iyi bir şekilde kullanılabilmesi firmaların bu işi yapmak isteyenlerde aradıkları özellikler arasında yer almaktadır.

Sanal Asistanlıkta Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

Sanal Asistanlıkta Hangi Ekipmanlar Kullanılır

 • Yapılacak işler için kullanılacak telefon hattı,
 • İnternet bağlantısı,
 • Faks makinası,
 • Fotokopi makinası,
 • Yazıcı,
 • Bilgisayar

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak isteyenlerin bu ekipmanları hızlı ve doğru bir şekilde kullanması gerekmektedir. Bu ekipmanlara sahip olanlar bu şekilde evde oturdukları yerden kolaylıkla çalışıp para kazanabileceklerdir.

Sanal Asistanlık İle Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Sanal Asistanlık İle Ne Kadar Kazanç Sağlanır

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak oldukça pratik ve kolaydır. Fakat kazanılacak olan paranın miktarı firmaların durumlarına ve yapılan işe göre değişmektedir. Her firma kendi fiyat politikasını esas alarak o doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir.

Sanal asistanlıkta günlük, haftalık veya aylık olarak ödeme alınabilmektedir. Bu durum firma ile yapılacak anlaşmaya bağlıdır. Genel itibariyle bakıldığı zaman haftalık olarak 750-800 TL’ye kadar para kazanabilmek mümkün olmaktadır.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak için tek bir firma ile çalışmaya gerek yoktur. Fazla zamanı olanlar birden fazla firma ile çalışarak kazançlarını 3-4 katına kadar çıkarabilirler. Bu kişilerin istek ve azimlerine bağlı olan bir durumdur.

Sanal Asistanlık Yaparak Kimler Para Kazanabilir?

Sanal Asistanlık Yaparak Kimler Para Kazanabilir

Sanal asistanlık yapmak için özelikle belirlenen bir kesim bulunmamaktadır. Özellikle harçlıklarını çıkarmak isteyen öğrenciler, emekliler, ev hanımları gibi her yaştan birçok kesimden kişiler alacakları eğitimler doğrultusunda sanal asistanlık yapabilirler.

Her firmanın sanal asistandan aradığı özellik aynı olmamaktadır. Genel olarak bakıldığında çoğu firma çalışacak kişilerde eğitim durumuna bakmazken, bazı firmalar bu konuda oldukça hassas olup üniversite eğitimi almış kişileri bünyesinde çalıştırmak isteyebilirler.

Sanal Asistanlık İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal Asistanlık İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak isteyenlerin cevabını en çok merak ettikleri soruların başında sanal asistanlık iş başvurusu nasıl yapılır sorusudur. İnternet ortamında pek çok iş bulma sitesi aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Günümüzde sanal asistanlık yaparak para kazanan birçok kişi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, iş bulma aşamasında ilk yapılması gereken çevreye danışılması olmaktadır. Bu işi yapan birinin sizin referansınız olması işi alma konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır.

İnternette sanal asistanlık yaparak para kazanmak için sanal iş başvurusu bulunulabilecek birçok firma yer almaktır. Bu firmalara başvuru talebi iletilirken ödemenin günlük, haftalık veya aylık olarak ne şekilde alınmak istendiği belirtilmesi doğru bir davranış olacaktır.

Sanal Asistanlık Çeşitleri Nelerdir?

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak için birçok tercih hakkı bulunmaktadır. Bu tercihler doğrultusunda başvuruda bulunulabilmektedir.

1.      Firma Asistanlığı Yapmak

Firma asistanlığı sanal asistanlıklar içerisinde en çok tercih edilen işlerin başında gelmektedir. Sanal asistanlar firmaların toplantılarının belirlenmesi, ofis işlerinin düzenlenmesi gibi görevleri üstlenir.

2.      Sosyal Medya Asistanlığı Yapmak

Günümüzde birçok firma işlemlerini sosyal medya aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Firmalar için sosyal medyanın takip edilmesi oldukça zaman alacağından sanal asistanlar aracılığı ile bu işlem daha hızlı ve kontrollü bir şekilde yapılabilmektedir.

3.      Seyahat Asistanlığı Yapmak

Seyahat asistanlığı seyahate çıkacak olan kişilerin seyahat planlamasını yapmakla görevli olan sanal asistan işlerin bir düzene konulmasında önemli rol oynar. Gidilecek yerlerle ilgili detaylıca bir araştırma yaparak bilgi aktarımı sağlar.

4.      Toplantı Asistanlı Yapmak

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak için asistanlık çeşitleri içerisinde diğer bir çeşit toplantı asistanlığıdır. Yapılacak olan toplantıların nerede ve ne zaman yapılacağından sorumlu olan asistan bu konuda detaylı bilgi verir.

Bu şekilde daha birçok asistanlık çeşidi yer alıp her biri farklı bir amaca hizmet etmektedir. Kişiler kendilerine en çok hitap eden ve yaparken keyif alabileceği işi seçerek kariyerlerin bu şekilde devam edebilirler.

Sanal Asistanlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal Asistanlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak her ne kadar kolay bir iş olsa da belli bir emek ve çaba gerektirmektedir. Bu işi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar işin devamlılığı ve firmaya verilecek olan güven açısından oldukça önemli olmaktadır.

 • Firmaların vermiş olduğu işleri tam zamanında yetiştirerek doğru ve istenilen şekilde yapmak.
 • Yapılmış olan işlerin daha detaylı görülebilmesi için raporlanarak karşı tarafa iletilmesi.
 • Belirlenmiş olan zaman içerisinde çalışmak, çalışma saatlerine uymak.
 • Online olarak müşterilerle görüşme sağlandığından görüşmelerde ciddi bir şekilde görüşmek, en iyi şekilde firmayı temsil etmek.
 • Karşı tarafın ne dediği tam anlaşılarak ona göre bir çalışma sürdürmek.

 

en iyi zamanlar

İnstagram’da En Uygun Paylaşım Saatleri Nedir?

İnstagram'da en uygun paylaşım saatleri nedir? Sorusu etkileşim almak isteyen insanların sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda sosyal platformlara olan ilginin ...
Python Kullanarak YouTube Üzerinden Video İndirme

Python Kullanarak YouTube Üzerinden Video İndirme

Günümüzün en ünlü ve en çok kullanılan video yayınlama platformu olan YouTube, her türlü kullanıcıya ve kitleye hitap edecek kadar çok sayıda farklı türden ...
Google Gmail’de okunmamış mailleri görmek

Gmail’de Okunmamış Mailleri Görmenin Basit Yolu

Google Gmail’de okunmamış mailleri görmek oldukça kolay. Ayarlardan bunu kolayca düzenleyebilirsiniz. Tercih edebileceğimiz çok sayıda mail servisi mevcut. Bu mail servislerinden birisi de Google’ın ...
Yandex Disk Nedir

Yandex Disk Nedir ve Özellikleri Nelerdir

Bir bulut depolama servisi olan Yandex Disk nedir birlikte öğrenelim. Bu servisle verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Veri kaybını önlemek için zaman zaman yedekleme yapmak önemli. Normal ...
SIM Kart PIN Kodu Nasıl Öğrenilir

SIM Kart PIN ve PUK Kodu Nasıl Öğrenilir? PUK Sorgulama

SIM kart pin kodu öğrenmek için size verilen kartı kullanabilirsiniz. SIM kartın bulunduğu kart üzerinde tüm kodlar yazar. Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmezi konumuna ...
Python ile Match-Case Kullanımı

Python ile Match-Case Kullanımı

 Programlama dili denince akla gelen ilk şeylerden birisi karar yapılarıdır, bunlar koşul yapıları olarak da bilinirler. Bu yapılar aracılığıyla programın işleyişi, yapabileceği işlemler değişkenlerin ...
SSD alırken dikkat edilmesi gerekenleri

SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarınıza SSD alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıklayacağız. Bunlar arasında DRAM ve kapasite gibi detaylar var. Sabit diskler bilgisayarın performansını önemli ölçüde etkiliyor. Geçmişte kullandığımız ...
Powershell ve CMD Komut İstemi Arasındaki Farklar

Powershell ve CMD (Komut İstemi) Arasındaki Farklar

Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarların oldukça aşina olduğu Komut İstemi, bilgisayar kullanıcılarının arayüzle yapamadığı işlemleri hızlıca yapmasına olanak tanır. Bu sayede bilgisayar üzerinde performans ...
WPS Nedir WPS Nasıl Açılır ve Kapatılır

WPS Nedir? WPS Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Kablosuz ağa kolayca bağlanmamızı sağlayan WPS nedir sorusunu sizler için cevaplamak istiyoruz. İnternete bağlanmak için birçok farklı yöntem kullanabiliyoruz. Kablolu veya kablosuz bağlantı yaparak ...
VoLTE nedir

VoLTE Nedir, Nasıl Kapatılır?

Voice Over LTE yani VoLTE nedir sorusunu yazımızda cevaplayacağız. Bu teknoloji, 4.5G şebekesi üzerinden görüşme yapmanızı sağlıyor. Kablosuz ağ altyapıları dünya çapında gelişmeye devam ...