Honor X10 ve X10 Pro’nun Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı | Sonsuz Teknoloji

Honor X10 ve X10 Pro’nun Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Çinli dev akıllı telefon şirketi Huawei’nin alt markası olan Honor, 20 Mayıs tarihinde X10 ve X10 Pro modellerini tanıtacak. Cihazların tanıtımına sayılı günler kala fiyatı ve birçok özellikleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan fiyatlara göre cihazların en ucuz versiyonu 254, en pahalı versiyonu 382 dolar olacak.

huwaei honor

Huawei şirketinin alt markası Honor, çok yakın bir tarihte Honor X10 ve Honor X10 Pro modellerini tanıtacak. Her ne kadar cihazların tanıtımına sayılı günler kalmış olsa da özellikleri ve fiyatı ortaya çıkmış durumda. Özellikler ve fiyat, daha önce birçok kez olduğu gibi yine Weibo’da ortaya çıktı. Weibo’da ortaya çıkan bilgilerin ardından TENAA sitesinde listelenmesi de cihazın detaylarının belli olmasına neden oldu. Lafı daha fazla uzatmadan X10 ve X10 Pro modellerini detaylarını birlikte inceleyelim.

Honor X10 Özellikleri

huwaei honor özellikleri

Honor X10 özellikleri kısmına geçmeden önce iki cihazı ayrı ayrı anlatacağımızı belirtelim. Pro modelinde pek fazla fark yok ancak bazı küçük detaylar mevcut. İlk olarak X10 modeliyle başlıyoruz.

6,63 inç Boyutunda FHD+ Ekran ve Kirin 820 SoC İşlemci

Cihaz 6,63 inç boyutunda 2400×1080 yani FHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Ekranın tazeleme hızı ise 90Hz olarak belirtiliyor. Ayrıca iki cihazında Kirin 820 SoC işlemcisini kullandığını belirtelim. 5G desteği bulunduran bu işlemci, 2.36 GHz hızında çalışabiliyor. Yüksek performans ve düşük güç tüketimi hedefleyen yeni işlemcinin bu cihazda kullanılmış olması bir avantaj olarak yorumlanabilir.

40 Megapiksel Ana Kamera ile Birlikte Üçlü Kamera Kurulumu

Cihazın arka kısmına baktığımızda üçlü kamera sistemi görüyoruz. Üçlü kamera dizilimi birçok akıllı telefonda kendine yer edinmiş durumda. Bu üçlü kamera sisteminden birincil yani en yüksek çözünürlüğe sahip olan 40 Megapiksel çözünürlüğünde. Bunun haricinde ana kameraya destek olarak, 8 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 2 Megapiksel derinlik sensörü bulunuyor. Honor X10 cihazının ön yüzüne baktığımızda da 16 Megapiksel çözünürlüğünde kızaklı bir kamerayla karşılaşıyoruz.

6 GB RAM ve 128 GB Depolama Kapasitesi

5G desteği bulunduran yeni cihaz, 6 GB RAM kapasitesi seçeneğiyle birlikte sunulacak. Depolama kapasitesi kısmında ise 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı versiyon yer alacak. Bu cihazın batarya kapasitesi 4,200 mAh olacak. Hızlı şarj desteği de 22,5w olarak gösteriliyor.

Honor X10 Pro Özellikleri

huwaei honor pro

Honor X10 Pro özellikleri kısmında kamera ve RAM gibi kısımlarda birkaç farklılıklar mevcut. Şimdi kısaca bu farklılıklara değinelim.

Üçlü Kamera Yerine Dörtlü Kamera Kurulumu

X10 modelinin aksine X10 Pro’da dörtlü kamera sistemi bulunacak. X10 modelinde saydığımız kameralara ek olarak 2 Megapiksel çözünürlüğünde bir makro lens üçlü kamera kurulumunun dördüncüsü olacak.

8 GB RAM ve 256 GB Depolama Kapasitesi

Standart modelde bulunan 6 GB RAM kapasitesi, Pro modelinde 8 GB olarak belirlenmiş. Ayrıca yine X10 modelinde 128 GB olan depolama kapasitesi, Pro versiyonda 256 GB’a kadar çıkabiliyor. Son olarak Pro versiyonun diğer versiyonun aksine NFc desteği de bulunduracağını belirtelim.

Honor X10 Fiyatı ve X10 Pro Fiyatı

Honor X10 fiyatı, 6 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi bulunduran cihaz için 254 dolar, 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi bulunduran versiyonun ise 283 dolar olması bekleniyor. Honor X10 Pro fiyatı kısmına gelecek olursak, 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi bulunduran versiyonun 339 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesi bulunduran cihazın ise 382 dolar olması bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*