Spotify Çevrimdışı Nasıl Kullanılır? Spotify Çevrimdışı Dinleme ∞ Sonsuz Teknoloji

Spotify Çevrimdışı Nasıl Kullanılır? Spotify Çevrimdışı Dinleme

spotify

Popüler müzik çalma uygulamalarından birisi olan Spotify, barındırdığı pek çok özellik sayesinde müzik severlerin kullanması için hizmet sunmaktadır. Onca özelliğin arasında bir de müzikleri çevrimdışı dinlemenize olanak sağlayan Spotify, aldığı her güncelleme ile yeni özelliklere kavuşmakta.

Spotify çevrimdışı nasıl kullanılır? Son zamanlarda sorulmaya başlanan sorular arasında bu sorular da bulunmaktadır. Sevdiğiniz müzikleri popüler müzik dinleme uygulamasında çevrimdışı dinlemek size her alanda pozitif etki verecektir. Spotify çevrimdışı dinleme konusunda önceden belirlediğiniz müzikleri daha sonra internet bağlantınız olmasa bile kullanma şansınız var.

Spotify çevrimdışı müzik dinleme konusunda bazı şartlara uymak zorundasınız. Söz konuşu şartlar diğer platformlarda da olduğu gibi Premium üyesi olmanız gerekir. Her türden bütçeye uygun Premium sunan Spotify, özel hesap olduktan sonra çevrimdışı ve reklamsız müzik keyfi sunmanıza olanak tanıyor.

Spotify Çevrimdışı Dinleme

spotify çevrimdışı

Spotify çevrimdışı dinleme özelliği her platform için sunulmaktadır. Söz konusu özelliği her platformda kullanabilmek ve müzikleri liste haline getirdikten sonra indirebilmek için Spotify Premium hesaba sahip olmanız gerekir. Söz konusu kriterleri karşıladıktan sonra sizlere sunduğumuz adımları izleyerek çevrimdışı müziğin keyfini sürebilirsiniz.

Spotify çevrimdışı nasıl kullanılır? Spotify çevrimdışı kullanma

  • Spotify Premium özelliklerine sahip olan bir hesap sahibi olun.
  • Mobil veya masaüstü cihazlarınızdan yeni bir playlist oluşturun.
  • Playlist’in içerisine sevdiğiniz ve çevrimdışı olarak dinlemek istediğiniz müzikleri tek tek ekleyin.
  • Ekleme işlemi bittikten sonra Playlist’i görüntülemek için üzerine tıklayın ve müziklerin olduğu alana giriş sağlayın.
  • Masaüstü cihazlarda sol taraf da mobil cihazlarda sağ tarafta olan “Çevrimdışı dinleme” özelliğinin üzerine tıklayarak aktif edin.
  • Listenizde bulunan müziklere göre indirme süresi uzayabilir. Tüm müziklerin indirilmesi bittikten sonra internetiniz olmasa bile müziklere kolaylıkla erişebilirsiniz.

spotify çevrimdışı nasıl kullanılır

Playlist oluşturmak ile uğraşamam diyenler için beğenilen şarkılar kısmına da indirme özelliği eklenmiş durumda. Sevdiğiniz bir müziği dinlerken yan tarafta bulunan kalp butonuna tıklayarak beğendiğiniz müzik alanına ekleme şansınız var.

spotify beğenilen şarklılar

Mobil ve masaüstü cihazlarda olan bu özellik sayesinde eklediğiniz müzikleri favoriler adı altında bulabilirsiniz. Daha sonra çevrimdışı dinleme özelliği aktif ederek hepsini tek seferde indirmeye başlayabilirsiniz.

Spotify Premium Ücretleri Ne Kadar

Spotify Premium ücretleri ne kadar? Spotify her kesimden birilerinin sistemlerini kullanabilmesini istemektedir. Bu nedenle hesapların Premium ücretlerini herkesin erişebileceği şekilde düzenlemektedir. Bireysel hesaplar, Öğrenci hesapları ve Aile hesapları olacak şekilde birkaç kategori şekline ayrılan Spotify, bütçe konusunda oldukça uygun fiyatlar ile karşımıza çıkmakta.

  • Bireysel tek kişilik Premium hesap: 17,99TL/Ay
  • Duo, iki kişilik Premium hesap: 23,99TL/Ay
  • Aile, 6 kişiye kadar kullanım imkânı sunulan aile Premium hesabı: 26,99TL/Ay
  • Öğrenci, tek kişilik bireysel. Öğrenci Premium hesabı: 8,99TL/Ay (Gerekli kriterler yerine getirildiği zaman)

Spotify Çevrimdışı Dinleme Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

spotify çevrimdışı dinleme

Spotify çevrimdışı dinleme kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Her ne kadar sadece müziği indirip kullanacaksınız gibi gözüküyor olsa da durum bazen öyle olmayabiliyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı şartlar bulunuyor.

Spotify hesabınız çevrimdışı modda 30 günden daha uzun bir süre boyunca kalamaz. 30 güne yaklaşan bir zamanda uygulama kendini otomatik olarak çevrimdışı moddan çıkartır ve hesap kontrolü sağlar. Bu özelliğin ana amacı çevrimdışı olarak kalan hesabın halen daha Premium özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmektir.

Premium süreniz bittiği zaman indirdiğiniz müzikler silinmez ancak kullanabilmek için tekrar Premium özelliklerini satın almanız gerekir.

Bir yorum bırakınız...

*