İPhone'da Google’ın Özellikleri Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

İPhone’da Google’ın Özellikleri Nasıl Kullanılır?

ıphone google

Google, bilgiye aç  gizlilikten uzak bir hizmet olabilir, ancak şirket ayrıca mevcut en iyi web servislerini de kullanıma ücretsiz olarak sunar. Android’in Google’ın hizmetleri için en iyi desteği vardır, ancak iPhone’unuz kendi başına iyi bir performans sergileyebilir. Google’ın en iyi özelliklerini iPhone’unuzda nasıl edinebilirsiniz.

Chrome ve Diğer Google Uygulamaları kullanma

İlk adımınız, kullandığınız tüm Google hizmetlerini Aplle Store’dan iOS uygulamamıza yüklemektir. Google uygulamaları Apple Store’da yer almaktadır. Gmail, Takvim, Haritalar, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Çeviri ve diğer birkaç daha az popüler uygulamalar vardır. Ayrıca, Chrome tarayıcısını da yüklemek ve Open for Chrome üçüncü taraf uygulaması ile birincil tarayıcınız olarak ayarlamak mümkündür. Uygulama seçeneklerini keşfedin ve mümkün olduğunca çok sayıda özelleştirme seçeneğini ekleyebilirsiniz.

Google Cloud Hizmetleri

Google’ın uygulamalarını diğer bulut hizmetleriyle birlikte kullanırsanız daha iyi bir deneyime sahip olursunuz. Chrome’u kullanmanın avantajlarından biri de göz atma geçmişinizi, yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve daha fazlasını senkronize etmektir. Bu şekilde iPhone’unuzdaki dizüstü bilgisayarlarınızdan veya masa üstünüzden sekmeleri ve diğer bilgileri kontrol edebilirsiniz. Bu herhangi bir platform ile senkronize edilebilmektedir.

Gboard

Gboard, Google’ın klavye uygulamasıdır. Google, klavyeden ve aranabilir emojilerden arama yapar. Her şey temelde aynıdır, ancak Google ister istemez yazdığınız her şeyi kurumsal olarak izleyebilir. Apple store’dan İphone telefonunuza yükleyebileceğiniz kullanışlı bir klavye uygulamasıdır.

Klavyeyi kurmak için, uygulamadaki üst soldaki dişli kutusuna hafifçe dokunarak Google uygulamasının ayarlarını açın ve ardından “Gboard” a basın. Gboard klavyesini yüklemek ve etkinleştirmek için buradaki talimatları izleyin.

Ayrıca, Google’ın metin okuma araçlarına klavyeden de erişebilirsiniz. Tıpkı Siri ile olduğu gibi, kelimeleri yazılı metne dönüştürmeye başlamak için klavyenizdeki mikrofon simgesine dokunabilirsiniz. Bununla birlikte, Google’ın algoritması, Apple’ın Siri sisteminden çok daha etkilidir, bu nedenle metin-konuşma daha kullanışlı olacaktır.

Her şeyi yükledikten sonra, birincil araçlarınız olarak ayarlamanız gerekir. Maalesef, Apple’ın bunu yapmak için mükemmel bir yolu yok. Bunun yerine, birbirleriyle iletişim kurmak için Google’ın uygulamalarına güvenmeniz gerekir.

OK Google

Eller serbest sesli aramayı etkinleştirmek için “OK Google” komut kelimesini ayarlayabilirsiniz. Maalesef, yalnızca şuan için uygulamayı kullanırken çalışıyor. Bu, açık ve ön planda anlamına gelir. Ses anahtar kelimesini başka bir uygulamadan çalıştıramazsınız.

1. Google uygulamasını açın ve Ayarlar’a girmek için sol üstteki çarka dokunun.

2. “Sesli Arama” ya dokunun.

3. “Google OK Google’ Hotword ”öğesini açık konuma getirin.

Googleîn diğer uygulamalarını İOS cihazınıza yükleyerek Google hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

ssd ve hdd

İkinci El SSD veya HDD Alınır Mı?

Bilgisayar toplamak isteyen veya bilgisayar donanımlarını yükseltmek isteyen kullanıcılar bütçelerinin kısıtlı olması ...
gmail

Gmail E-posta Gelmiyor Gmail Neden Çalışmıyor? 

Gmail, her android kullanıcısının kullanmak zorunda olduğu ve güvenilir bir e-posta hizmetidir ...
vram

Bilgisayarda VRAM Nasıl Artırılır?

Bilgisayarların iyi bir performans için işlemci (CPU) gibi, ekran kartının (GPU) da ...
youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...