İPhone'da Google'ın Özellikleri Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İPhone’da Google’ın Özellikleri Nasıl Kullanılır?

ıphone google

Google, bilgiye aç  gizlilikten uzak bir hizmet olabilir, ancak şirket ayrıca mevcut en iyi web servislerini de kullanıma ücretsiz olarak sunar. Android’in Google’ın hizmetleri için en iyi desteği vardır, ancak iPhone’unuz kendi başına iyi bir performans sergileyebilir. Google’ın en iyi özelliklerini iPhone’unuzda nasıl edinebilirsiniz.

Chrome ve Diğer Google Uygulamaları kullanma

İlk adımınız, kullandığınız tüm Google hizmetlerini Aplle Store’dan iOS uygulamamıza yüklemektir. Google uygulamaları Apple Store’da yer almaktadır. Gmail, Takvim, Haritalar, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Çeviri ve diğer birkaç daha az popüler uygulamalar vardır. Ayrıca, Chrome tarayıcısını da yüklemek ve Open for Chrome üçüncü taraf uygulaması ile birincil tarayıcınız olarak ayarlamak mümkündür. Uygulama seçeneklerini keşfedin ve mümkün olduğunca çok sayıda özelleştirme seçeneğini ekleyebilirsiniz.

Google Cloud Hizmetleri

Google’ın uygulamalarını diğer bulut hizmetleriyle birlikte kullanırsanız daha iyi bir deneyime sahip olursunuz. Chrome’u kullanmanın avantajlarından biri de göz atma geçmişinizi, yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve daha fazlasını senkronize etmektir. Bu şekilde iPhone’unuzdaki dizüstü bilgisayarlarınızdan veya masa üstünüzden sekmeleri ve diğer bilgileri kontrol edebilirsiniz. Bu herhangi bir platform ile senkronize edilebilmektedir.

Gboard

Gboard, Google’ın klavye uygulamasıdır. Google, klavyeden ve aranabilir emojilerden arama yapar. Her şey temelde aynıdır, ancak Google ister istemez yazdığınız her şeyi kurumsal olarak izleyebilir. Apple store’dan İphone telefonunuza yükleyebileceğiniz kullanışlı bir klavye uygulamasıdır.

Klavyeyi kurmak için, uygulamadaki üst soldaki dişli kutusuna hafifçe dokunarak Google uygulamasının ayarlarını açın ve ardından “Gboard” a basın. Gboard klavyesini yüklemek ve etkinleştirmek için buradaki talimatları izleyin.

Ayrıca, Google’ın metin okuma araçlarına klavyeden de erişebilirsiniz. Tıpkı Siri ile olduğu gibi, kelimeleri yazılı metne dönüştürmeye başlamak için klavyenizdeki mikrofon simgesine dokunabilirsiniz. Bununla birlikte, Google’ın algoritması, Apple’ın Siri sisteminden çok daha etkilidir, bu nedenle metin-konuşma daha kullanışlı olacaktır.

Her şeyi yükledikten sonra, birincil araçlarınız olarak ayarlamanız gerekir. Maalesef, Apple’ın bunu yapmak için mükemmel bir yolu yok. Bunun yerine, birbirleriyle iletişim kurmak için Google’ın uygulamalarına güvenmeniz gerekir.

OK Google

Eller serbest sesli aramayı etkinleştirmek için “OK Google” komut kelimesini ayarlayabilirsiniz. Maalesef, yalnızca şuan için uygulamayı kullanırken çalışıyor. Bu, açık ve ön planda anlamına gelir. Ses anahtar kelimesini başka bir uygulamadan çalıştıramazsınız.

1. Google uygulamasını açın ve Ayarlar’a girmek için sol üstteki çarka dokunun.

2. “Sesli Arama” ya dokunun.

3. “Google OK Google’ Hotword ”öğesini açık konuma getirin.

Googleîn diğer uygulamalarını İOS cihazınıza yükleyerek Google hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

mobil internet

Android Telefonlarda Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırır?

Mobil internet teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte, birçok kullanıcı da işlerini akıllı cihazlarından ...
Honor Play 4 Pro

Üst Düzey Özelliklere Sahip Akıllı Telefon Honor Play 4 Pro Tanıtıldı

Huawei firmasının alt markası olarak bilinen Honor şirketi, düzenlediği özel lansman kapsamında ...
windows 10 ağ

Windows 10 Bilgisayarda Görev Çubuğu Düzenleme

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarlarda görev çubuğu,  bilgisayar kullanımında en önemli özelliklerden ...
samsung akıllı telefon

Bütçe Dostu Telefon Samsung Galaxy M01 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında bütçe dostu yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
Lenovo Legion

Lenovo Legion Özellikleri Belli Oldu

Lenovo firması, yeni oyuncu telefonu Lenovo Legion için çalışmaları sürdürüyor. Oldukça güçlü ...
Ağ güvenliği

Ağ Güvenliği Nedir Nasıl Sağlanır?

Ağ güvenliği konusu gelişen teknolojilerle birlikte her geçen gün daha önemli hale ...
adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...