Spotify Hikayeler Özelliği Resmen Geliyor! İşte Detaylar… ∞ Sonsuz Teknoloji

Spotify Hikayeler Özelliği Resmen Geliyor! İşte Detaylar…

Spotify Hikayeler

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Spotify, birçok platform gibi hikayeler özelliği getiriyor. Bildiğiniz gibi Story olarak da bildiğimiz özellik daha önce birçok yerde karşımıza çıktı. Özellikle Instagram ve Snapchat ile popüler olan bu özellik daha sonra Facebook dâhil olmak üzere birçok platformda yerini aldı.

Yıllardır birçok platforma dâhil olan özellik günümüzde dahi farklı platformlara eklenmeye devam ediyor. Normal şartlarda sosyal medya uygulamalarında karşımıza çıkan hikayeler, bu kez bir müzik platformu devi tarafından kullanılacak gibi gözüküyor. Yüksek kullanıcı sayısına sahip popüler müzik platformu, görünüşe göre yeni story özelliğini test ediyor. Kısacası özelliğin uygulama için tamamen hayata geçirilmesi an meselesi gibi gözüküyor.

Hikayeler Özelliğine Spotify Giriş Yapıyor

Günümüzde sayısızca kullanıcı Spotify Premium kullanmaya devam ediyor. Kullanıcılara sağladığı basit arayüz ve kolay kullanımla çok fazla tercih edilen müzik platformunun görünüşe göre yeni fikirleri bulunuyor. Son çıkan haberlere göre platformun hikayeler özelliğini yakın zamanda aktif edebileceğini belirtmiştik. Şuan test aşamasında olan hikayeler özelliği görünüşe göre önümüzde ki yakın dönemlerde kullanıcılara sunulacak.

Daha önce birçok büyük platformda karşımıza çıkan özelliğin 2019’da uygulamaya geleceği belli olmuştu. Aradan geçen uzun sürenin ardından özellik sonunda bazı kullanıcılar için yayınlanarak deneme sürecine alındı. Birçok yerde karşımıza çıkan özelliği son olarak “Fleets” ismiyle Twitter platformunda görmüştük.

Twitter’dan Yapılan Bir Spotify Hikayeler Paylaşımı Bazı Detayları Ortaya Çıkardı

Müzik platformu Spotify web dâhil olmak üzere birçok farklı kısımda hizmetini sunmaya devam ediyor. Son olarak hikayeler özelliği ile gündeme gelen ünlü platform hakkında bir video paylaşıldı. Twitter’da bir kullanıcının yaptığı paylaşımda hikayelerin bazı oynatma listelerinde aktifleştirildiği görülüyor. Bu kısmı daha fazla detaylandırmadan önce paylaşımın Twitter’da ‘TmarTn’ isimli kullanıcıdan yapıldığını belirtelim.

Hikayeler Özelliğine Spotify

Bildiğiniz gibi hikayeler 24 saatte silinen bazı anılardan oluşuyorlar. Son olarak karşımıza Twitter’da çıkan bu özelliğin müzik platformunda da denendiğini belirtmiştik. Deneme aşamasında olan bu özelliği TmarTn adlı Twitter kullanıcısı paylaştığı videoyla ortaya koydu. Video’ya baktığımızda ‘Christmas Hits’ adlı bir oynatma listesi görüyoruz. Bu oynatma listesine giren kullanıcı oynatma listesinin isminin hemen sol üst kısmında yer alan küçük resme dokunuyor.

Ardından karşımıza uygulamanın test etmeye başladığı hikayeler özelliği çıkıyor. Birçok ünlü ismin yer aldığı bu hikayelerde ünlü sanatçılar Noel hakkında bazı yorumlarda bulunuyorlar. Yeni özellik hakkında ki detaylar şimdilik bunlardan oluşuyor. 2019’da duyurulan özelliğin önümüzde ki dönemlerde yayınlanması bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*