Spotify Web Player Çalışmıyorsa İşte Nasıl Düzeltileceği? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Spotify Web Player Çalışmıyorsa İşte Nasıl Düzeltileceği?

Spotify

Spotify Web Player, PC’nize indirmek zorunda kalmadan, Spotify müzik dosyalarına erişmenizi sağlayan dünyanın en sevilen web sitelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Dünya çapında oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Spotify Web Player kullanıcı potansiyeline ve popülerliğine rağmen en çok hata şikayeti alan platformlarında başında gelmektedir. Bu makalede Spotify Web Player çalışmıyorsa muhtemel çözümleri ele alacağız.

Korumalı İçeriği Etkinleştir

Chrome tarayıcı’da Spotify Web Player’ı açtığınızda “Korunan içeriğin oynatılması etkin değil” mesajını alırsanız, tarayıcınızda korumalı içeriği etkinleştirdiğinizden emin olmanız gerekir.

koruma

Chrome kullanıyorsanız, “chrome://settings/content” öğesine gidin , ardından “Korumalı alan içinde olmayan eklenti erişimi” seçeneğine gidin ve “Sitenin korumalı içeriği oynatmasına izin ver” i etkinleştirin.

Firefox kullanıyorsanız, Spotify Web Player sitesine gidin, URL çubuğunun sol tarafındaki kalkan simgesini tıklayın ve ardından “Bu site için Engellemeyi kapat” seçeneğini tıklayın.

Önbelleği Temizle ve DNS’yi Temizle

Sisteminizde DNS önbelleğini temizlemeyi deneyin. Bu, PC’nizin DNS önbelleğini yenileyecektir; bu, bir dahaki Spotify Web Player’a giriş yaptığınızda, etki alanı adının doğru bir şekilde kaydedilmesini sağlayacaktır.

ipconfig

Bunu yapmak için Win+R tuşlarına basın açılan “Çalıştır” kurusuna CMD yazın ve komut sistemini açın komut sistemine “ipconfig/flushdns” yazın ve enterlayın. DNS çözücü ön belleği temizlenmiş olacak.

Mac kullanıcıları için kötü haber. Mac’in ana Safari tarayıcısında bir Spotify Web Player kullanıcısıysanı artık Spotify Web Player’ı kullanamazsınız. Spotify bunu  Spotify’ı kullanılamaz yapan çeşitli güncellemelerden kaynak olduğunu söyledi.

Spotify Web Player Şarkıları Çalmıyorsa

Spotify Web Player’ı yüklediniz fakat müzik çalmıyorsa, buna neden olabilecek birkaç şey vardır.

Spotify’da çalmak istediğiniz bir albümü seçmek, o albümdeki bir şarkının yanındaki üç nokta simgesini tıklayın, ardından “Şarkı bağlantısını kopyala” yı seçin. Bu bağlantıyı tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın, Enter tuşuna basın, ve şarkıyı çalarken Web Player’ı oynatacaktır.

Bu sorunun, birden fazla cihazda Spotify kullanılmasından kaynaklanabileceği olasığılı yüksektir. Tarayıcınızdaki Spotify Web Player ile telefonunuzu veya tabletinizi alın ve Spotify’ı açın.

“Ayarlar cog -> Cihazlar” a dokunun, ardından dinleyeceğiniz seçenek olarak “Web Player” ı seçmeden önce, görüntülenen farklı cihazlar arasında geçiş yapmayı deneyin. Bu tür bir geçiş Web Player’ı tekrar düzgün çalışması için tetikleyebilir.

Spotify Web Player’da, sağ alt kısımdaki “Bağlan” düğmesine tıklayın ve “Bu Web Oynatıcı” nın seçili olduğundan emin olun.

Spotify Web Player Hiç Çalışmıyor

Spotify Web Player  yüklenmeyi reddediyorsa, yapmanız gereken ilk şey tarayıcınızdaki çerezleri temizlemektir. Bu, tarayıcıdan tarayıcıya biraz farklılık gösterir, Çerezleri temizleyin, tarayıcınızı yeniden başlatın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Spotify Web Player, yukarıdaki kılavuzun gösterdiği gibi mükemmel olmayabilir, ancak size sorunları çözme konusunda bazı fikirler verecektir.

Bir yorum bırakınız...

*

footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...