Steam İade Koşulları Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Steam İade Koşulları Nelerdir?

steam performans

Steam üzerinden alınan oyunları iade edebilir ve paranızı ödeme yaparken kullandığınız ödeme kanalı ile ya da Steam cüzdan üzerinden alabilirsiniz. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde her müşterinin, tüm ürün ve hizmetler için cayma ve iade talep hakkı vardır. Bu kanun temel olarak müşteriyi ve müşteri haklarını korur. Dijital mağazalardan alınan, dijital ürünler de bu kanun kapsamındadır. Tabi ürünü satın aldığınız mağazanın da birtakım şartları ve iade politikası olabilir. Bu makalede Steam İade Koşulları Nelerdir? konusundan bahsedeceğiz.

Steam Oyun İadesi Nasıl Talep Edilir?

steam destek

Herhangi bir sebepten ötürü Steam üzerinden aldığınız bir oyunu iade etmek için Steam uygulamasını açın, üst menüden “Kütüphane” seçeneğine tıklayın, çıkan ekranda soldaki menüden iade etmek istediğiniz oyunu seçin, açılan oyun anasayfasında “Yardım” açılan pencereden “Steam Destek” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada destek talep edeceğiniz çeşitli durumlar mevcut ancak bize iade seçeneği lazım. Eğer aldığınız oyunu beğenmediyseniz “Umduğum gibi değil” seçeneğine, bilgisayarınız oyunu kaldırmıyorsa “Oynanış veya teknik sorunlar” seçeneğine tıklayın.

Hangi Durumlarda Oyun İadesi Yapılabilir?

Satın aldığınız bir oyunu, oyun içi içeriği ya da ek paketi (DLC) yanlışlıkla almış olabilirsiniz, bilgisayarınız bu ürünü desteklemiyor olabilir ya da sadece beğenmemiş olabilirsiniz. Steam bütün bu durumlarda para iadesi yapmaktadır ancak iade politikaları gereğince; oyunlar ve ek paketler için 14 gün/2 saat kuralı, oyun içi eşyalar içinse 48 saat kuralı uygulanmaktadır.

Satın alım üzerinden 14 günden fazla süre geçtiyse ve/veya oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız bile Steam iadesi talep edebilirsiniz. Talebiniz değerlendirmeye alınacak ve uygun görülürse ücret iadesi yapılacaktır.

Steam İade Kuralları

Aldığınız bir oyunu iade etmek için satın alım işleminden sonraki 14 gün içerisinde iade talebinde bulunmanız ve oyunu 2 saat ya da daha fazla oynamamış olmanız gerekmektedir. Yani en fazla 1 saat 59 dakika oynayabilirsiniz. Paket içeriklerin iadesinde de satın alımdaki sonraki 14 gün ve paketteki ürünlerin toplam oynama süresinin 2 saatten az olması önemlidir. Oyun içi satın alımların iadesi için üzerinden en fazla 48 saat geçmiş olması lazım. Alınan oyun içi eşya kullanılmadığı, değiştirilmediği veya transfer edilmediği sürece Steam size iade seçeneği sunacaktır. Eğer bir oyun içi eşyanın iade etme seçeneği yoksa Steam, satın alım sürecinde bunu size bildirecektir.

Hangi Durumlarda Oyun İadesi Yapılamaz?

Satın alım üzerinden 14 günden fazla süre geçtiyse ya da ilgili oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız, ki Steam burada oyunun sizin bilgisayarınızda açık kaldığı süreyi göz önüne alacaktır, iade hakkınızı kaybedersiniz. Paket içeriklerde dikkat edilmesi gereken husus, paketteki ürünlerin toplam oynama süresinin 2 saatten az olmasıdır. Ayrıca Steam iade sistemini sistem açıklarını kullanarak ya da farklı şekillerde kötüye kullanmaya çalışırsanız ya da Steam sizin iade hakkınızı kötüye kullandığınızı düşünürse, hesabınızın iade hakkını iptal edebilir. Neyse ki Steam, indirimden hemen önce aldığınız bir oyun

u iade ettikten sonra indirimli olarak almak istemenizi kötüye kullanımdan saymaz.

Bir oyunda VAC (Valve Anti Cheat) yasaklamanız varsa o oyuna dair tüm iade haklarınızı kaybetmişsiniz demektir.

Hediye İadeleri

Hediyenin kabul edilmemesi durumunda 14 gün/iki saat politikası geçerlidir. Kabul edilen oyunların iadesinde de aynı koşullar geçerlidir. İade yapılması durumunda ücret, asıl alıcıya iade edilir.

Steam Harici Mağazalardan Alınan Steam Ürünleri

Steam haricindeki bir mağazadan yaptığınız oyun anahtarı, oyun içi eşya ya da DLC alışverişlerinin iadesinden Steam sorumlu değildir. Satın aldığınız mağaza ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...