Telegram Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi | Sonsuz Teknoloji

Telegram Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi

telegram

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan Telegram uygulamasına yeni güncelleme geldi. 31 Mart tarihi itibariyle yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte mesajlaşma uygulamasına birçok yenilik eklendi.

Mesajları ve konuşmaları saklayabileceğiniz klasör özelliğinin yanı sıra istatistik özelliğinin de eklendiği yenliklerle birlikte kullanıcılar epey mutlu olacak. Peki söz konusu güncellemeyle birlikte hangi özellikler kullanıcılara sunulacak? Birçok kullanıcının merak ettiği bu sorunun yanıtını gelin birlikte inceleyelim.

Telegram 6.0 Sürümü Gruplarla İlgili Yenilikleri Getirdi

telegram güncelleme

31 Mart tarihi itibariye yayınlanan Telegram 6.0 sürümü, kullanıcılara oldukça yararlı yenilikleri getirdi. Kişisel konuşmalar ile birlikte grup içerisinde konuşulan mesajları da saklayabileceğiniz klasör seçeneği uygulamaya eklendi. Kullanıcılar eklenen bu özellik sayesinde geçmişteki önemli konuşmalara oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilecek. Ayrıca belli bir abone sayısına ulaşmış kanal yöneticileri de birçok grup istatistiğini de aynı anda ekranda görebilecek.

Corona Virüsüyle İlgili Çıkartma Paketi Sisteme Eklendi

corona pandemic

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl son günlerde Çin de ortaya çıkan Corona virüsü, kısa bir süre içerisinde insandan insana bulaşarak 205 farklı ülkeye yayıldı. Yapılan resmi açıklamalara göre dünya genelinde 31 Mart tarihi itibariyle virüse yakalananların sayısı 821,657 kişi olurken, salgın yüzünden hayatını kaybeden insanların sayısıysa 40,688 olarak açıklandı. Söz konusu salgına dikkat çekmeyen isteyen firma, bugün yayınladığı güncellemeyle birlikte yeni animasyonları uygulamaya ekledi.

Yeni Sohbet Sekmesi Özelliği Açıklandı

telegram yeni özellik

Telegram 6.0 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sohbet yenilikleri de sunuldu. Kullanıcılar uygulamanın anasayfası içerisinde sohbetleri sabitleyebilecek. İsteyen kullanıcılar ayrıca sohbetlerin tamamını anasayfa içerisinde görebilecek.

Telegram Nedir?

telegram nedir

Telegram nedir sorusu, son dönemde birçok kişi tarafından oldukça merak edilmektedir. 2013 Yılı içerisinde kullanıcılara sunulan uygulama, kullanıcıların güvenli bir şekilde mesajlaşmasını saklamaktadır. Gizli mesajlaşma özelliği nedeniyle tercih edilen söz konusu uygulama, çok kısa bir süre içerisinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Telegram Uygulamasının Özellikleri

telegram özellikleri

Dünya genelinde 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcılara oldukça farklı özellikler sunuyor. Peki kullanıcılara sunulan bu özellikler hangileri?

  • Kullanıcılara güvenli bir şekilde uygulama içerisinde mesajlaşabilmektedir. Gizli mesajlaşma özelliği sayesinde konuşma sonrasında, mesajlar her iki cihazdan da otomatik olarak silinmektedir.
  • Birçok formatta dosya, sınırsız bir şekilde gönderilebilmekte ve alınabilmektedir.
  • Tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar uygulama içerisinden engellenebilmektedir.
  • Mesajlar başta olmak üzere dosyalar kullanılmadığı veya okunmadığı takdirde otomatik olarak silinmektedir.
  • Kullanıcılar diledikleri kişiyle görüntülü ve sesli bir şekilde konuşabilmektedir.
  • Mesajlaştığınız kişinin ekran görüntüsünü aldığınız takdirde karşı tarafın cihazına bildirim yollanmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*