5G İnternet Hızı Ne Kadar Olacak? | Sonsuz Teknoloji

Testlere Göre 5G İnternet Hızı Ne Kadar Olacak?

hayat

 

Mobil internet hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Son dönemde hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak oldukça zor. Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren 4G henüz ısınmaya başlamışken yakın zamanda ülkemize de 5G teknolojisinin geleceği söyleniyor. Hız testi işleminizi gerçekleştirerek internet altyapınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şu sıralar şirketler 5G testlerini hız kesmeden yaptığı biliniyor. Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan telefonlarda ve tabletlerde kullanıcılar sıklıkla internet kullanmakta. İnternet kullanımlarında hız isteyen kullanıcılar son dönemde oldukça rahat etmişti. Firmalar müşterilerine 4G seçeneğini sadece telefonlarda ve tabletler de değil aynı zamanda bilgisayarlarda da sunmaya başladı.

Birçok kullanıcı ADSL gibi aboneliklerini iptal edip son derece hızlı alt yapı gerektirmeyen modemleri kullanmaya başladı. Hem telefon hem tablet hem de bilgisayarlarda ortalama 300 mbps civarında hız almak mümkündü.

5G Hız Değerleri Nasıl Olacak?

Teknolojinin hızla gelişmesi ile artık 4G den 5G’ye geçiş yapmaya hazırlanıyoruz. 5G ile hayatımızda inanılmaz derece de değişiklikler ve tahmin edilemeyecek yüksek hızlara erişmemiz mümkün olacak.

Teknoloji şirketleri hız testleri yapmaya devam ediyor. Müşterilerine en hızlı interneti sunmak için çalışmalar hala sürüyor. Yakın gelecekte 5G ülkemizde kullanılması bekleniyor. Hız artması ile birçok işlemi kısa sürede yapmak mümkün olacak.

Daha önce yazdığımız makalede 5G hızının 10 Gbps seviyelerine çıkması beklendiğinden bahsetmiştik. Ancak şuan için bazı yapılan testlere göre 5G, 1 Gbps ile 2.7 Gbps arasında hız değerlerine ulaşıldı. Ülkemizde de birçok yapılan testte benzer değerler çıktı. Bazı ülkelerde kullanılmaya başlanan 5G

ülkemizde yakın zamanda devreye gireceği gelen bilgiler arasında. 5G İnternet hızının ne kadar olacağını net olarak, kullanamaya başladığımızda öğreneceğiz.

Yapılan bazı testlerde artık indirme süresini beklemeye son dedirtecek hızlara ulaşıldı. Ortalama 2 saat süren bir filmi sadece 7 saniyede indirmek mümkün olabilecek.

Ayrıca 5G ile indirme hızının yanı sıra yükleme hızı da oldukça yüksek olacak. Özellikle yayıncılar ve oyuncular için 5G harika deneyimler yaşatacağına benziyor. Ping değerlerinin artık oldukça düşün bir hal alması sebebi ile oyuncular yakın zamanda 5G’yi tercih edecekler.

Bir yorum bırakınız...

*