Twitter, 2020 Yılında Yeni Özelliklerle Değişecek | Sonsuz Teknoloji

Twitter, 2020 Yılında Yeni Özelliklerle Değişecek

twitter
Twitter’ın başkan yardımcısı Dantley Davies, yine Twitter platformundaki kendi hesabından 2020 yılı itibariyle uygulanacak olan yeni Twitter özellikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasına göre Twitter kullanıcıları kendileri istemedikleri sürece profilleri açık da olsa attıkları mesajlar retweet yapılamayacak.Twitter’ın tasarım ve araştırma yetkilisi Dantley Davies, 5 Kasım’da sosyal medya platformu üzerinden planları dahilinde olan tüm yeniliklerin aşağıdaki gibi olacağını belirtti. İşte açıklanan yeni özellikler:

  • Hesapları etiketlenerek bir sohbete dahil edilen profiller platformda o sohbetten çıkabilecekler,
  • Kullanıcıların profil sayfaları açıkta olsa hiç kimse sizin isteğiniz dışında sizden bahsedemeyecek,
  • Kullanıcıların attıkları bazı tweetler takipçileri tarafından da görüntülenemeyecek. Kişiler istedikleri gibi istediği bir başka kişiye gizli tweet atabileceği gibi herkes tarafından görülen herhangi bir hashtag’ede aynı şekilde gizli tweet gönderilebilecek,
  • Ve son olarak başta da belirttiğimiz gibi, başka bir kullanıcı siz istemediğiniz sürece sizin tweet’inizi retweet yapamayacak, retweetler ile ilgili kontrol sizde olacak.

Davies bir başka mesajında da “designtwitter” hashtag ile “bu fikirlere katılıyor musunuz” diye sordu ve ayrıca tüm kullanıcıların ilave etmek istedikleri yeni fikirleri öğrenmek istedi. Konuyla ilgili yazdığı son mesajıyla da yapılan geri dönüşler için teşekkür ederek amaçlarının Twitter’ı geliştirmeye devam etmek olduğunu ve bu amaç doğrultusunda kullanıcılardan aldıkları fikirlerin faydalı olduğunu ifade etti.

Bir yorum bırakınız...

*