VLC Media Palyer'da YouTube Oynatma Listesi Nasıl Oynatılır? | Sonsuz Teknoloji

VLC Media Palyer’da YouTube Oynatma Listesi Nasıl Oynatılır?

vlc youtube

VLC Media Player, son yılların en kullanışlı video oynatıcısıdır. YouTube liste videolarını VLC Media Player’da oynatabilirsiniz.  VLC’ye YouTube URL bağlantısını atayarak YouTube videolarını VLC Media Player’da izleyebilirsiniz. Özellikle YouTube çalma liste bağlantılarında oldukça kullanışlıdır.

VLC’de bir Youtube çalma listesi oynayarak, YouTube sayfasını tarayıcıda açık tutmak zorunda değilsiniz. VLC’yi simge durumuna küçülterek müzik dinleyebilirsiniz.

VLC’de YouTube video izlemenin diğer güzel bir avantajı’da Videolarda hiçbir reklam gösterilmez. Bu durum, YouTube Premium abonesi olmadan videoların keyfini çıkarmanın harika bir yoludur.

Gerekli Dosyalar

Elbette hala bilgisayarınızda halen VLC Media Player yüklü değilse VLC Player’ı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Eğer bilgisayarınızda VLC Media Player yüklüyse VLC Player’ın güncel olduğundan emin olun. VLC Player’ı güncellemek için “Yardım” ve ardından “Güncelleme Denetimi”ine tıklayın ve güncelleyin.

Vlc Güncelleme

Güncel VLC sürümüne sahip olduğunuza göre, YouTube videolarını oynatabilirsiniz. Tüm bir çalma listesini oynatmak için, VLC eklenti ayarını kontrol etmeniz gerekecek.

YouTube Oynatma Listesi Eklentisini Kullanma

İlk önce eklenti Youtube dosyasının VLC kurulumunda olup olmadığıı kontrol edin aşağıdaki listede işletim sitemine göre eklentinin yüklü olduğu dosya yerini kontrol edin. VLC Player güncel ise muhtemelen Youtube eklentisi aşağıdaki dosyanın içerisinde bulacaksınız. Söz konusu dosya içerisinde “youtube.luac” adlı dosya bulmalısınız.

youtube vlc

“youtube.luac” dosyasının işletim sistemine göre muhtemel bulunacağı dosyalar;

 • Windows (all users): /ProgramFiles/VideoLAN/VLC/lua/playlist
 • Windows (current user): %APPDATA%/vlc/lua/playlist
 • Linux (all users): /usr/lib/vlc/lua/playlist/
 • Linux (current user): ~/.local/share/vlc/lua/playlist/
 • macOS (all users): /Applications/VLC.app/Contents/MacOS/share/lua/playlist/

Eğer yukarıda belirtilen dosya adreslerinde söz konusu dosya yok ise dosyayı indirip yukarıdaki söz konusu dosya adresine yerleştirmelisiniz.

zip indirin

Bu adresten youtube eklentisini indirebilirsiniz. Link’e gittikten sonra açılana sayfanın sağ kısmında “Download ZİP”i tıklayarak zip dosyasını indirin ve “lua” uzantılı dosyayı zipten çıkaratarak yukarda belirtilen adrese yapıştırın.

Bu aşamadan sonra youtube çalma liste URL’sini VLC Player’a ekleyerek çalıştırabilirsiniz. Kendinize bir youtube bir liste url’si bulun. YouTube oynatma listesi URL’si URL’de “& list =” ve ardından rasgele harfler ve sayılar içermelidir. Youtube listenizi kopyalayın ve VLC Media Player’ı açın.

VLC Player’ı açın ve üst menüden “Görünüm” ardından “Oynatma Listesi”ni tıklayın.

vlc görünüm

Açılan sayfada  “Ctrl + N” tuşlarına aynı anda basara “Ağ” sekmesini açın. Açılan sayfada URL gireceğiniz bir kutucuk görünecektir  Bu kutucuğa kopyaladığınız YouTube Liste linkini yapıştırın ve alt kısımda yer alan “Oynat” butonuna tıklayın.

Vlc Ağ

 

Oynata tıkladığınızda YouTube çalma listesindeki tüm videolar sıralanacaktır ve sırasıyla reklamsız oynatmaya başlayacaktır.

 1. Avatar
  ogyoutube apk
  05:58 21 Ocak 2020 05:58

  watch more youtube videos free on using ogtube

 2. Avatar
  AOS TV
  05:59 21 Ocak 2020 05:59

  Great info about the youtube with vlc and thank you for our support

Bir yorum bırakınız...

*