HarmonyOS Nedir, Özellikleri Nelerdir? ∞ Sonsuz Teknoloji

HarmonyOS Nedir, Özellikleri Nelerdir?

HarmonyOS

HarmonyOS, son dönemin en popüler işletim sistemlerinden biri olarak gösterilmektedir. Huawei şirketi tarafından önceki günlerde tanıtılan söz konusu işletim sistemi, özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Kısa süre önce tanıtılan işletim sisteminin tüm Huawei cihazlarında sorunsuz bir şekilde çalışacağı da açıklanmıştır.Kendi ekosistemini inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Huawei, bu işletim sistemiyle birlikte rakiplerinden bir adım öne çıkmıştır. Kullanıcı deneyimi önemseyen Huawei şirketi, attığı bu adımla kullanıcıların takdirini de kazanmıştır. Peki, HarmonyOS nedir, özellikleri nelerdir? Dilerseniz, Huawei kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin kapsamlı olarak birlikte inceleyelim.

HarmonyOS Nedir?

HarmonyOS Nedir

HarmonyOS, tüm Huawei cihazlarında kullanılmak üzere tasarlanan son derece gelişmiş ve özel bir işletim sistemidir. Son derece şık bir arayüze sahip olan bu işletim sistemi, görsel açıdan İOS işletim sistemine oldukça fazla benzemektedir.

HarmonyOS İşletim Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

HarmonyOS İşletim Sistemi

HarmonyOS işletim sistemi özellikleri ile son derece dikkat çekiyor. Hemen hemen tüm Huawei marka cihazlarda kullanılacak olan işletim sistemi oldukça sade ve şık bir arayüz tasarımına da sahip. İşte, geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni işletim sisteminin dikkat çeken özellikleri…

 • Yeni işletim sistemi hem tasarımsal hem de işlevsel olarak İOS işletim sistemine benzemektedir.
 • Yeni işletim sistemi ile birlikte yepyeni bir Widget deneyimi de kullanıcılara sunulacaktır.
 • Yeni işletim sistemi tüm Huawei marka cihazlarda kullanılabilecektir.
 • Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcılarda kendi ekosistemlerini yaratabilecektir.
 • Yeni işletim sistemi, kullanıcılarına arttırılmış çekirdek güvenliği sistemini sunmaktadır. Söz konusu sistem sayesinde cihazların güvenliği de en üst düzeye çıkarılacaktır.
 • Yeni işletim sisteminde en üst düzey de güvenlik önlemleri için özel bir yapay zekâ sistemi de bulunacaktır.
 • Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların ekosistemlerinde yer alan cihazlar, tek bir cihaz üzerinden oldukça kolay ve pratik bir şekilde kontrol edilebilecektir.

Yukarıda yer alan özellikler, yeni işletim sisteminin öne çıkan özellikleri olarak görülmektedir. İşletim sisteminin piyasaya çıkmasıyla birlikte özellikler hakkında daha ayrıntılı ve kapsamlı bilgiler edinebileceğiz.

Yeni İşletim Sistemini Alacak Olan Telefonlar

harmonyos İşletim Sistemini Alacak Olan Telefonlar

HarmonyOS işletim sistemi, hemen hemen tüm Huawei marka cihazlara 2021 yılı içerisinde sunulacak. İşte, 2021 yılı içerisinde yeni işletim sistemini alacak olan o cihazlar;

 • Huawei Mate 40 serisi,
 • Huawei P40 serisi,
 • Huawei Mate 30 serisi,
 • Huawei MatePad Pro.

Diğer modeller ise 2022 yılı içerisinde yeni işletim sistemlerine kavuşabilecek. Huawei şirketi tarafından sunulacak olan bu işletim sistemi, kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılabilecek.

Yeni İşletim Sistemini Kullanmak Zorunlu Mu Olacak?

Yeni İşletim Sistemini Kullanmak Zorunlu Mu

HarmonyOS işletim sistemi, bilindiği üzere önümüzdeki günler içerisinde resmi olarak kullanıma sunulacak. Yeni işletim sisteminin kullanılması ise Huawei şirketi tarafından henüz zorunlu tutulmadı. Kullanıcılar, eğer yeni işletim sistemini kullanmak istemiyorlarsa eski işletim sisteminde cihazlarını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilecek.

 

Bir yorum bırakınız...

*