Web Tarayıcıda Klasik Minecraft Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji Web Tarayıcıda Klasik Minecraft Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji

Web Tarayıcıda Klasik Minecraft Nasıl Oynanır?

minecraft
Minecraft bu yıl 10 yaşına girdi ve kutlamada Mojang, bu yıla özel sadece indirimde bulunmadı ayrıca ücretsiz Web tarayıcıda oynanabilen klasik Minecraft’ı piyasaya sürdü. Bir tarayıcıda klasik Minecrafft’ı nasıl oynayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Klasik Minecraft oyna

Klasik Minecraft’ın tahmin edebileceğiniz gibi sınırlamaları var. Birincisi, bir oyunu kaydedemezsiniz, giriş yapmak için her zamanki Minecraft / Mojang / Microsoft hesabınızı kullanamazsınız, mevcut hiçbir sunucu oyununa katılamazsınız ve temel olarak ana hesabınızla yapacak hiçbir şey çalışmaz.

Bunun için oldukça modern bir tarayıcıya ihtiyacınız var.  Oynamak için bir klavyeye ve fareye ihtiyacınız var. Sisteminize bağlı bir oyun kumandası olsa bile, oyunla çalışmaz.

Dokuza kadar oyuncu ile birlikte oynayabilir ve oynayabileceğiniz küçük, orta veya büyük bir haritaya sahip olabilirsiniz. Web tarayıcı ile Minecraft’a ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edin, sizin için yeni bir oyun üretecektir. Kendiniz için bir takma ad girin. Oyun size arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz ve onları aynı oyunu oynamaya davet edebileceğiniz bir link verecek.

minecraft web

Kontroller hakkında kısa bir genel bakış elde edersiniz ve temel olduklarından öğrenmeniz için fazla bir şey yoktur. Hiçbir araç bulunmadığından, tüm öğeler bir tıklamayla “kırılır” ve benzer şekilde bir başkasıyla yerleştirilir.

Bu, bir masaüstü uygulaması olarak oynanan asıl oyun kadar sisteminizde çok fazla bir şey almayacak olsa da, tarayıcınızda çok fazla RAM tüketecek. Sisteminizde hiçbir şeyin çok fazla RAM tüketmediğinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Dürüst olacağız; bu süper sürükleyici bir deneyim değil. Saatlerce oynamayacaksın. Bu, ölçülü olarak iyi olan bir nostalji. Temel olarak oyunu yaratıcı modda oynuyorsunuz; hangi blokları kullanabiliyorsanız, istediğiniz şeyi oluşturabilirsiniz. Arkadaşların katılırsa, birlikte inşa edebilirsin. Bir oyun başlatırsanız ve oyunda başka oyuncu olmadığında bırakırsanız, oyun sona erer. Oyunda başka oyuncular varsa, bağlantısını ziyaret ederek tekrar katılabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...