Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp Business

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte iletişim ağları da hızla gelişmeye başlıyor. İşletme sahiplerinin kendilerini her alanda geliştirmesi kazançlarını doğru orantıda etkileyecektir.

Whatsapp işletme hesabı bu gelişmelerden sadece birisidir. Sosyal medya ve kolay iletişim yönünden gelişen işletmeler kazançlarını her zaman yükseklere taşımıştır. Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır? Whatsapp işletme hesabı sayesinde işletmeniz müşterilerinize en iyi hizmeti sunacaktır.

Ürün satışı ya da hizmet satışı sırasında iletişim ve ani geri dönüşler oldukça önemlidir. Müşterileri elde tutma amacı ile ya da hızlı satış yapma amacı ile atacağınız adımlarda doğru iletişim ağını kullanmanızda fayda bulunuyor.

Whatsapp İşletme Hesabı Ne İşe Yarar

Satışları arttıran ve iletişim kolaylığı sağlayan Whatsapp işletme hesabı ne işe yarar? Whatsapp kendini her konuda geliştirmeye devam eden bir platformdur. Her ne kadar ilk zamanlarda kişisel mesajlaşma işlemleri için kullanılması amaçlanıyor olsa da şimdilerde geldiği nokta gerçekten şaşılacak düzeyde.

İlgiliWhatsapp Business Nedir?

Whatsapp işletme hesabı sayesinde oluşturduğunuz şablon mesajları ile birlikte müşterilerinize doğru ve zamanında geri dönüş sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oluşturabileceğiniz menüler sayesinde kullanıcıların istedikleri alan hakkında bilgi almasını sağlayabiliyorsunuz.

Standart Whatsapp hesabından tek farkı elbette bunlar değil. Oluşturduğunuz profil standart hesaplardan farklı olduğu için online veya offline imgeleri de bulunuyor. Diğer sosyal medya platformlarında da olduğu gibi Whatsapp işletme hesaplarında da Tik özelliği bulunmakta. Tik özelliği sayesinde müşterileriniz gerçek işletme ile mi konuşuyor yoksa sahte bir hesap ile mi bunu tek bakışta anlayabiliyor.

Whatsapp İşletme Hesabı Açma Şartları Nelerdir

Whatsapp işletme hesabı açma şartları nelerdir? Bunca güzel özelliği bulunan sistemin düşünüldüğü kadar büyük şartları bulunmuyor. Tek telefonda tek Whatsapp hesabı bulunabilirliği bu sistem için geçerli durumda değil. Tek cihaz içerisinde hem işletme hesabınızı hem de kişisel hesabınızı kullanabilirsiniz.

Whatsapp İşletme Hesabı Açma Şartları

 • İşletme hesabınız için ayrı bir telefon numarası sunmanız gerekmekte.
 • İstendiği zamanlarda sunabileceğiniz işletme sahipliği belgesini bulundurmanız gerekmekte.
 • Gerçek işletme sahibi olmalısınız.
 • Tüm özellikleri kullanabilmek için işletme hesabı sözleşmesini kabul etmeniz gerekmekte.

Normal bir Whatsapp kurulumu gibi ilerleyen bu sistemde bunlar dışında başka bir şart bulunmamakta. Whatsapp işletme hesabı tamamen ücretsiz bir hesaptır. Kullanırken ya da kurulum sırasında hiçbir ücret yok. WhatsApp Business’ta nasıl profil oluşturulur?

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

 • Play Store veya App Store üzerinden Whatsapp Business uygulamasını en güncel şekilde telefonunuza kurmanız gerekmekte.
 • Kurulum sonrasında çıkacak olan hizmet koşullarını okuduktan sonra kabul etmelisiniz.
 • Sonraki aşamada normal Whatsapp kaydı oluşturma ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu alanda telefon numaranızı alan kodu ile birlikte yazdıktan sonra size gelecek olan 6 haneli onay kodunu sisteme girmeniz gerekmekte.
 • Kayıt onayından sonra gelecek ekranda dosya ve galeri özelliklerine izin vermeniz gerekmekte.
 • Bir sonraki adımda sizden bir işletme adı, profil resmi, adresi ve web site adresi istenecektir. Elinizde olan bilgileri eksiksiz şekilde girdikten sonra Whatsapp işletme hesabını sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Whatsapp işletme hesabı oluşturmak bu kadar basit! Whatsapp işletme hesabı ile ilgili merak ettiklerinizi Whatsapp resmi hesabının kendi Youtube hesabında bulabilirsiniz. İşletme hesabınızı daha kullanılır hale getirmek adına bu videoya kesinlikle göz atmalısınız. WhatsApp Business’ta katalog nasıl kullanılır?

 1. yunus
  21:16 15 Ekim 2020 21:16

  bilgiler için teşekkür ederim bu arada businesste nasıl mavi tik alırız yazınızı bekliyorm

Bir yorum bırakınız...

*