WhatsApp Plus Kullanmak Riskli mi? | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp Plus Kullanmak Riskli mi?

whatsapp plus

WhatsApp, tüm akıllı telefonlarda kullanılan mesajlaşma ve arama özelliğine sahip bir uygulamadır. Teknoloji geliştikçe, WhatsApp’a yeni özellikler ekleniyor. Bu özelliklerden biri de üçüncü parti uygulama olan WhatsApp Plus olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp’ı güncelleştirmeler sayesinde geliştirerek, WhatsAppPlus’u kullanabilirsiniz. Tema değişikliği ve gizlilik özelliğini değiştirebilirsiniz. WhatsAppPlus’u bildiğimiz WhatsApp Messenger yerine kullanabiliriz. İndirme işlemini Google Play Store dışında APK dosyası olarak bulmanız gerekir.

WhatsAppPlus’u kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle cep telefonlarındaki WhatsApp Messenger uygulamasını kaldırması gerekiyor. WhatsApp Messenger ile WhatsApp Plus uygulamasının bir bağlantısı bulunmuyor. Tamamen bir birinden ayrı uygulamalar.

WhatsAppPlus’ı Kullanmanın Avantajları

WhatsAppPlus’u tercih eden kullanıcılar bazı avantajlara sahip olurlar. Kullanıcıların WhatsAppPlus’u tercih etmelerinin başlıca nedenleri aşağıdaki gibidir.

Uygulamanın temasını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tema mağazasından tema indirebildiğiniz gibi, kendiniz de farklı bir tema oluşturabilirsiniz.

Dosya, video, gif, resim gönderebilirsiniz. WhatsApp Messenger ile WhatsAppPlus’u dosya gönderme işleminde karşılaştıracak olursak, beş katı daha fazla dosya göndermenize izin verilmektedir.

Telefon rehberinizde kayıtlı olan, WhatsApp görüşmelerinde sohbeti şifreleyebilirsiniz.

Profilinizi inceleyen kişileri görebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mesajların okunduğunu, dosyaları indirdiğinizi, ses kayıtlarını kaydettiğinizi, yazıyor, okudu gibi bilgileri gizleyebilirsiniz. Karşı taraftaki kişi yaptığınız bu işlemleri göremez.

WhatsAppPlus’ı Kullanmanın Dezavantajları

WhatsAppMessenger’i kaldırıp, WhatsAppPlus’u kullanmanın büyük bir risk olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların birçoğu da uygulamayı indirip, kullanmak istemediğini belirtiyor. Teknoloji gündeminde çıkan haberlere göre; WhatsAppPlus’u kullanan kullanıcılar için yaptırım uygulayacağını açıkladı. Uygulamayı indirip kullananların tespit edildiği anda, 24 saat WhatsApp kullanma yasağı uyguluyor.

24 saat boyunca hiç kimseye mesaj atamaz ve arayamazsınız. Geçen 24 saatin ardından WhatsAppPlus’u cep telefonundan kaldırmanız gerekiyor. Google Play Store’den WhatsAppMessenger’i indirerek, mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkan bu yaptırımları ve güvenlik risklerini göz önüne alıyorsanız, WhatsAppPlus’ı kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*