Windows 10 Fabrika Ayarları Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Fabrika Ayarları Nasıl Yapılır?

windows sıfırlama

Windows 10 kurulu bilgisayarınız var ise ve uzun zamandır kullanıyorsanız veya bir başkasına vereceksiniz. bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürmek isteyebilirsiniz.

Uzun zamanlı kullanımlarda bilgisayardan hata mesajları alıyor olabilirsiniz. Bu nedenle bilgisayarınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir. Sıfırlamadan önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun, böylece hiçbir veri kaybetmezsiniz.

Başlat menüsünü tıklayın ve Ayarlar penceresini açmak için dişli simgesini  seçin veya arama çubuğunda Ayarlar yazın ve göründüğünde tıklayın.

windows güncelleme

Devam etmek için Ayarlar altında Güncelleştirme ve Güvenlik‘i tıklayın. Kurtarma sekmesini tıklayın ve Bu bilgisayarı Sıfırla altında “Başlayın” ı seçin. Bu noktada, birkaç seçeneğiniz olacak. Başlangıç olarak, dosyalarınızı saklamayı ve yalnızca indirilen uygulamaları kaldırmayı seçebilir veya her şeyi silebilir ve sıfırdan başlayabilirsiniz.

windows reset

Dosyalarımı sakla‘yı seçerseniz, geri kalanınız ile bilgisayarınızdan kaldırılacak uygulamaların bir listesi gösterilir. Her şeyi kaldırmayı seçerseniz, yalnızca dosyaları kaldırmak mı yoksa sabit sürücüyü silmek mi istediğinize karar verebilirsiniz.

Son olarak, sıfırlama işlemini sonlandırmak için “Sıfırla” düğmesine tıklayın. Yedekleme yapmadan her şeyi silmek için “Her şeyi kaldır” seçeneği ile sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve birkaç dakika sonra yeniden önyükleme yapacaktır. Windows 10’a döndüğünüzde, kaldırılmak için seçtiğiniz her şey bilgisayardan silinir.

 

Bir yorum bırakınız...

*