Windows 10 Güncelleme Dosyaları Nasıl Silinir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Güncelleme Dosyaları Nasıl Silinir?

windows update
Windows 10, piyasaya sürüldüğü günden beri periyodik aralıklarla sürekli olarak güncelleme yapar. Windows 10 bilgisayarınız, düzenli olarak yeni güncellemeleri kontrol eder. Otomatik güncelleme varsayılan olarak açıktır. Windows 10, yeni bir güncelleme bulduğu zaman güncellemeleri bilgisayarınıza otomatik olarak indirir ve yükler.

Windows Update Güncelleme Sorunları

Windows güncelleme esnasında sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bu sorunlar genelde, bigisayarın elektrik kesintisi gibi sebeplerden dolayı aniden kapanması, işletim sisteminde meydana gelen hatalar, veya kayıt defterinden doğan sorunlar. Böyle durumlarda, Windows Update düzgün çalışmaz. Bu nedenle günceleme yarım kalır. Güncelleme için indirilen dosyalar bilgisayarınızda gereksiz depolama alanı kaplar ve güncelleme yaparken sorunlar oluşturur.

Windows 10’da Windows Update güncelleme sorunlarını gidermek için Windows Update sorun gidericisini kullanmak genellikle sorunu çözer. Sorun gidericiyi çalıştırmak için “Windows+R” tuşlarına basarak “Çalıştır”ı açın ve aşağıdaki komutu yazın.

“msdt.exe /id WindowsUpdateDiagnostic”

Karşınıza çıkan pencereden ileri butonunu tıklayarak talimatları takip edin.

sorun

Sorun gidericiyi Ayarlar uygulamasından açmak için Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Sol tarafta bulunan “Sorun gider” sekmesini tıklayın.”Windows Update” i seçip “Sorun gidericiyi çalıştır” butonuna tıklayın ve çalıştırın.

Windows Update dosyalarını silin

Windows güncelleme sorunlarının çözmenin en hızlı yolu güncelleme dosyalarını silip güncellemeyi yeniden başlatmaktır.  Bilgisayarınız güncelleme yaparken ilk önce yükleme dosyalarını bilgisayarınıza indirir ve sonra güncelleme işlemini gerçekleştirir.

Güncelleme dosyaları “C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download” klasörüne iner. Bu klasör Windowsun tüm sürümlerinde yer alır. Bu klasör içerisindeki tüm dosyaları silin. Bu kalasörü temizleyerek güncelleme klasörünü temizlemiş olursunuz. Yeni temiz bir güncellemeyi yeniden başlatabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*