Windows 10'da Microsoft Edge Tarayıcı RAM Kullanımını Azaltılıyor ∞ Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Microsoft Edge Tarayıcı RAM Kullanımını Azaltılıyor

microsoft edge

Bilgisayar kullanırken herkesin en çok kullandığı araç muhtemelen web tarayıcılardır. Web tarayıcılar bilgisayar kullanımında ciddi derecede RAM harcarlar. Web tarayıcıda sekmeler açıkken bilgisayar performansı düşer.  Bilgisayarda tarayıcı dışında farklı program kullanırken tarayıcıyı kapalı tutmak veya açık sekmeleri azaltmak bilgisayar performansını arttıracaktır. Microsoft, Edge Tarayıcı RAM kullanımını azaltıyor. Peki Windows 10 bilgisayarda Edge tarayıcı ile ne kadar oranda RAM tasarrufu edilecek?

Windows 10’da, Edge tarayıcı ile ne kadar oranda RAM tasarrufu edilecek

Microsoft, Windows 10’da kullandığı web tarayıcısı Edge’de daha iyi performans elde etmek için Edge tarayıcısını geliştiriyor. Microsoft, kendi bloğunda yaptığı açıklamada Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi yayınlanmasından sonra Microsoft Edge tarayıcının % 27 daha az bellek kullandığını belirtti.

Microsoft Edge, Windows 10 bilgisayarlarda varsayılan olarak yüklü olmasına rağmen Google Chrome web tarayıcısı dünya genelinde ciddi bir kullanıcı payına sahiptir. Özellikle Android  telefonlarda Chrome tarayıcının varsayılan olarak yüklü olması ciddi bir kullanıcı potansiyeline sahip olmuştur.

Google Chrome tarayıcısının ciddi bir RAM kullanımı vardır. Microsoft, dünya genelinde Chrome ile daha iyi rekabet edebilmek için daha az RAM kullanım hamlesi ile önemli bir adım attı. Microsoft’un RAM kullanımını azaltması ile birlikte akıllı telefolarda da kullanım oranını yaygınlaştırması durumunda Google Chrome ile başa baş mücadeleyi yakalacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*