Windows 10'da Otomatik Oturum Açma Nasıl Ayarlanır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Otomatik Oturum Açma Nasıl Ayarlanır?

windows giriş

Windows 10, kullanıcıları hesaplarına bir şifre ve bir PIN ayarlamaları için teşvik eder. Windows 10’u ilk kez kurarken PIN’i atlamayı seçerseniz, bunu yapmak için daha sonra ayarlayabilirsiniz. Parolalar ve PIN’ler, özellikle iş başında olmak üzere gözetimsiz bırakmanız gerekiyorsa, sisteminizi güvende tutmaya yöneliktir. Sisteminizin güvenli olacağını veya tüm passoword / PIN girişini atlamak için  Windows 10’da otomatik oturum açmayı etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 için otomatik oturum açma, Windows kayıt defterinden etkinleştirilebilir, ancak etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için çok daha kolay bir yol Microsoft’tan Autologon uygulamasını kullanmaktır.

Windows 10’da otomatik oturum açma

Autologon’u indirin ve çalıştırın. Bu uygulamayı yönetici olarak çalıştırmalısınız. Uygulamayı çalıştırdığınızda, geçerli kullanıcı için kullanıcı adını, etki alanı adını ve şifreyi girebileceğiniz boş bir alanı gösterecektir. Aynı sisteme birden çok kullanıcınız varsa, Kullanıcı adı alanından farklı bir tane seçebileceksiniz. Otomatik oturum açmayı etkinleştirmek için, seçilen kullanıcının şifresini girin ve Etkinleştirin.

Şimdi, sisteminize önyükleme yaptığınızda, bu kullanıcı otomatik olarak giriş yapacaktır. Otomatik oturum açmayı ön  yüklerken devre dışı bırakmak istiyorsanız, otomatik olarak kullanıcıyı oturum açmadan önce shift tuşunu basılı tutun ve bu kullanıcı için devre dışı bırakılır. Windows 10 için otomatik oturum açmayı kalıcı olarak devre dışı bırakmak için, bu uygulamayı tekrar çalıştırın ve Disable düğmesini tıklayın.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu uygulama Windows kayıt defterini düzenleyerek de yapılabilir, ancak kayıt defteri yaklaşımında bir sorun var. Windows güncellemeleri ile, otomatik oturum açma kırılma eğilimi gösterir. Daha önce otomatik oturum açmayı etkinleştirmenize izin veren bir kayıt defteri düzenlemesi sıfırlanabilir veya tamamen çalışmayı durdurabilir.

Elbette bu uygulamayı nasıl kullandığınız konusunda sizi uyarmalıyız. Otomatik oturum açma, doğrudan masaüstünüze önyükleme yapmak için harika ve hızlı bir yoldur,  ancak sisteminize fiziksel erişim sağlayan herkese de masaüstünüze erişim sağlar.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...