Android için En İyi Şifre Yöneticiler | Sonsuz Teknoloji

Android için En İyi Şifre Yöneticiler

şifre yönetimi

Teknolojinin ilerlemesi bizi her şeyin dijital hale geldiği yeni bir çağ haline getirdi. İleriye doğru büyük bir adım gibi görünse de, yeni bir suçlu türüne ve siber güvenlik tehditlerinin artmasına neden oldu. Dolayısıyla, çevrimiçi hesaplarınızı korumak artık her zamankinden daha önemli.

Eğer doğum tarihinizi hâlâ evrensel şifreniz olarak kullanıyorsanız, her hangi bir saldırı da şifrenizin ele geçirilme olasılığı yüksektir. Bilgisayar korsanları, çevrimiçi hesaplarınıza erişmek için güvenlik açığından yararlanmak için fazla mesai yapıyorlar. Güvende olmak için güçlü şifreler kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Ama sorun şu: Güçlü parolalar ezberlemek zor ve ezberlemesi kolay olanları genellikle zayıftır. Hatırlaması kolay güçlü şifrelerde oluşturmak da kullanılacak bir yöntemdir.

Ayrıca, sahip olduğunuz her hesap için benzersiz bir şifreye ihtiyaç vardır, bu da sorunu daha da karmaşık hale getirir. Burada bir şifre yöneticisi devreye girer. Bir şifre yöneticisi, beyninizi tutmadan tüm şifrelerinizi oluşturmanızı ve izlemenizi sağlar. Hatırlamanız gereken tek şey bir ana paroladır ve şifre yöneticisi gerisini halledecektir. Android için en iyi şifre yöneticisini arıyorsanız, burada beş  seçenek var.

Uzmanlar, LastPass‘in Android için mevcut en iyi şifre yöneticisi olduğunu söylüyor. Bu uygulama, başka bir yerde bulamayacağınız ekstra özellikleri sunarken güvenlik ve fiyat arasında bir orantı vardır. Rekabetten öne çıkaran özelliklerden biri de bulut senkronizasyonu. Bu uygulama, kullandığınız cihaz ne olursa olsun veritabanınıza erişmenizi ve tüm verileri mükemmel bir şekilde senkronize etmenizi sağlar.

Güvenlik her şifre yöneticisinin en önemli yönlerinden biridir. İyi bir şifre yöneticisi, kullanıcının verilerini ele geçirmediğinden emin olmak için en yüksek düzeyde güvenlik sağlamalıdır. LastPass bunu AES-256 şifrelemesi kullanarak verilerinizi koruyarak başarır. Ayrıca, ekstra bir koruma katmanı ekleyen çok faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler.

LastPass, bir parola zayıf olduğunda, parola üreteci, parmak izi tarayıcısı desteği ve bir aile üyesine veya arkadaşınıza erişim izni vermenizi sağlayan acil bir özelliği bildiren bir parola denetçisi de dahil olmak üzere bir dizi benzersiz özelliğe sahiptir. Ayrıca fotoğraf ve sesli notları güvenli bir şekilde saklamanıza da olanak tanır.

Dahası, tüm büyük işletim sistemlerinde ve çoğu büyük tarayıcıda kullanılabilir. LastPass, bilgilerinizi tüm cihazlarınızda saklamanızı sağlayan ücretsiz bir hesaba ve altı kullanıcıya kadar olan aileler için 24 $ / yıl (bireysel) ve 48 $ / ay olan premium bir hesaba sahip olmanızı sağlar.

1Password ayrıca Android için en iyi ve en popüler şifre yöneticilerinden biridir. Bu uygulama aynı zamanda özelliklerle doludur. Temel özelliklerinden bazıları parola yönetimi, parola oluşturma ve diğer işletim sistemleriyle çapraz platform desteği içerir. Ayrıca, Android Otomatik Doldurma API’sı desteği sayesinde kredi kartı bilgilerinizi kaydedebilir ve bu bilgileri kolayca doldurabilir.

1Password’un güvenlik özellikleri de mükemmel. Verilerinizi, iki gizli anahtar türetmesi olarak bilinen çok güvenli bir teknik kullanarak korur. Bu yaklaşım çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirmezken, bilgisayar korsanlarının ana şifreyi kırmasını veya hesabınıza erişim kazanmasını imkansız kılan tek yönlü bir işlev kullanır.

1Password, otuz günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Ardından, ücretli bir plana geçmeniz gerekiyor. Yılda 36 dolara mal olan bireysel bir plan ve yılda en fazla beş kullanıcı için  bir aile planı vardır.

Enpass, fiyatı kontrol altında tutarken şifrelerinizi yönetmenin güvenli bir yolunu sunan güçlü bir şifre yöneticisidir. Android için güçlü ve uygun maliyetli bir şifre yöneticisi arıyorsanız Enpass iyi bir seçimdir. Bu yönetici bir masaüstünde tamamen ücretsizdir. Ayrıca en fazla yirmi şifre için mobil cihazlarda ücretsizdir. Sınırlamayı kaldırmak için cihaz başına 10 ABD doları tutarında bir kerelik ücret ödemeniz gerekir.

Tüm şifreler varsayılan olarak cihazınızda yerel olarak depolanır, ancak bunları istediğiniz bulut hizmetiyle senkronize etme seçeneği vardır. Enpass mükemmel güvenlik özelliklerine sahiptir ve verilerinizi 256 bit AES şifreleme ile korur. Enpass bilgilerinizi yedekleyebilir ve geri yükleyebilir.

Dashlane özelliği dolu ve risksiz olan başka bir harika şifre yöneticisi uygulaması. Şifrelerinizi yönetmenin yanı sıra, Dashlane eklediğiniz e-postaları işaret eden tüm güvenlik açıkları için karanlık ağı izler. Dashlane, şirketin “Karanlık Web İzleme” adını verdiği web üzerinden tarar ve bilgilerinizin güvenli olmayan herhangi bir yerde çevrimiçi görünüp görünmediğini size bildirir. Bu, sizi çevrimiçi olarak paylaşma risklerinden sizi engelleyen ve koruyan tek uygulamadır.

Özelliklerin çoğu sadece ücretli sürümler için kullanılabilir olsa da, Dashlane çok şey var. Temel düzeyde şifreli bir kasada şifreleri, kimlikleri, ödemeleri, kişisel bilgileri ve daha fazlasını güvenli bir şekilde saklar. Ayrıca, uygulamalar ve sitelerdeki şifreler için otomatik doldurma özelliğini de destekler.

Prim planları kimlik hırsızlığı sigortası seçenekleri gibi ekstra özellikler ile birlikte gelir. Dashlane, elli parola ve yılda 60 dolara mal olan premium bir planı yöneten ücretsiz bir seçeneğe sahiptir. Yılda 120 dolara giden Dashlane Premium Plus planı da var.

aWallet birçok kullanıcının kalplerini kazandı basit, ama etkili bir şifre yöneticisi uygulaması. En üst düzeyde güvenlik özellikleri ve her şeyi iyi hale getiren ek özellikler sunar. Uygulama şifrelerinizi, web hesaplarınızı, e-bankacılık bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde saklar. AES ve Blowfish algoritmalarını kullanarak giriş adları dahil olmak üzere tüm verileri şifreler. Ayrıca belirli bir süre için önceden yapılandırılabilen bir otomatik kilitleme özelliğine sahiptir.

aWallet, özel simgelerle veri kategorileri oluşturmak veya değiştirmek için yerleşik bir düzenleyiciye sahiptir. Ek özellikler şifrelenmiş bir veri dosyasını bir Android USB cihazına yedekleme ve geri yükleme yeteneğini içerir.

Uygulamanın ücretsiz ve ücretli sürümleri var. Pro sürümü, uygulama içi satın alımlar yoluyla kullanılabilir CSV dışa aktarma, şifre üreticisi ve parmak izi açma gibi ek özelliklerin kilidini açar.

Sonuç

Hızlı bir şekilde artan siber saldırıların sıklığıyla, güvenilir bir şifre yöneticisine sahip olmak, çevrimiçi varlığınızı korumanıza uzun bir yol kat edebilir. LastPass, Android için genel olarak en iyi şifre yöneticisi gibi görünmekle birlikte, sonuçta kişisel tercihlerinize bağlıdır. Kendi aligoritmanızı geliştirerek hatırlaması kolay güçlü şifreler oluşturmak da iyi bir seçenektir.

Bir yorum bırakınız...

*

Kablosuz Dosya Aktarımı

Kablosuz Dosya Aktarımı Uygulaması AirDrop Nedir?

Günümüzde birçok kullanıcı bilgisayardan telefona kablosuz dosya aktarımı yapmak isteyebiliyor. İşte bu gibi durumlarda kullanıcıların karşısına AirDrop uygulaması çıkıyor. Çünkü AirDrop sayesinde Apple kullanıcıları ...
whatsapp çift faktörlü doğrulama

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir Nasıl Yapılır?

WhatsApp iki adımlı doğrulama WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu en faydalı özelliklerden biridir. WhatsApp mesajlarının başkaları tarafından okunduğundan şüphe duyanlar ya da mesajları kimsenin okumasını istemeyenler ...
Uydu telefonu

Uydu Telefonu Nedir? Normal Telefonlardan Farkı

Uydu telefonu normal telefonlardan oldukça farklı şekilde çalışan bir cihaz. Bu cihazı kullanarak yapılan aramalar, normal telefonlardan yapılan aramalardan daha farklı şekilde gerçekleşiyor. Yani ...
Capture Card

Capture Card Nedir Ne İşe Yarar?

Capture Card özellikle yayıncılar tarafından çok fazla tercih edilen bir cihaz. Bu cihaz sayesinde yayıncılar farklı cihazları birbirine bağlayarak istedikleri ekranı yayına verebiliyorlar. Bildiğiniz ...
WinOptimizer 2021 Ne İşe Yarar

WinOptimizer 2021 Nedir? Özellikleri Neler?

Günümüzde WinOptimizer 2021 gibi bilgisayarda ki bazı işlemleri hızlı şekilde yapabilmenizi sağlayan birçok program mevcut. Ancak WinOptimizer programı bu programlar arasında en çok özelliğe ...
ram sorunları

Windows’ta RAM Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

Bilgisayar ile iligili sorun yaşandığında RAM, bilgisayar kullanıcıların ilk etapta aklına gelmeyen sebeplerdendir. Bilgisayar ile ilgili sorun meydana geldiğinde genellikle yazılım sorunları  ve sabit ...
Reklam engelleme eklentileri

Google Chrome Reklam Engelleme Eklentileri

Reklam engelleme eklentileri internette sık gezinen kişiler için oldukça önemli. Çünkü internette girdiğimiz sitelerin neredeyse hepsinde reklamlar mevcut. Bu reklamlar sitelerin herhangi bir yerinde ...
android netflix

Netflix’te Tüm Cihazlarınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, her yerde kullanılabilen yaygın bir dizi ve film platformudur. Konsollar, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV'lerin hepsinin, Netflix hesabına giriş yapmanıza olanak tanıyan kendi ...
dns

DNS Değiştirme Neden Yapılır, Popüler DNS Adresleri 2021

DNS değiştirme işlemi, çeşitli nedenlerden ötürü yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar, yavaşlayan internet hızlarını arttırabilmek için DNS ayarlarını değiştirirken bazı kullanıcılar ise erişim engelinin bulunduğu internet ...
Ubisoft Plus Nedir

Ubisoft Plus Platformu Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde hizmete sunulan Ubisoft Plus hizmeti günümüzde hala aktif olarak kullanılabiliyor. Oyuncuların tercih edebileceği bu platform sayesinde aylık belli bir ücretle bir çok ...