Android için En İyi Şifre Yöneticiler | Sonsuz Teknoloji

Android için En İyi Şifre Yöneticiler

şifre yönetimi

Teknolojinin ilerlemesi bizi her şeyin dijital hale geldiği yeni bir çağ haline getirdi. İleriye doğru büyük bir adım gibi görünse de, yeni bir suçlu türüne ve siber güvenlik tehditlerinin artmasına neden oldu. Dolayısıyla, çevrimiçi hesaplarınızı korumak artık her zamankinden daha önemli.

Eğer doğum tarihinizi hâlâ evrensel şifreniz olarak kullanıyorsanız, her hangi bir saldırı da şifrenizin ele geçirilme olasılığı yüksektir. Bilgisayar korsanları, çevrimiçi hesaplarınıza erişmek için güvenlik açığından yararlanmak için fazla mesai yapıyorlar. Güvende olmak için güçlü şifreler kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Ama sorun şu: Güçlü parolalar ezberlemek zor ve ezberlemesi kolay olanları genellikle zayıftır. Hatırlaması kolay güçlü şifrelerde oluşturmak da kullanılacak bir yöntemdir.

Ayrıca, sahip olduğunuz her hesap için benzersiz bir şifreye ihtiyaç vardır, bu da sorunu daha da karmaşık hale getirir. Burada bir şifre yöneticisi devreye girer. Bir şifre yöneticisi, beyninizi tutmadan tüm şifrelerinizi oluşturmanızı ve izlemenizi sağlar. Hatırlamanız gereken tek şey bir ana paroladır ve şifre yöneticisi gerisini halledecektir. Android için en iyi şifre yöneticisini arıyorsanız, burada beş  seçenek var.

Uzmanlar, LastPass‘in Android için mevcut en iyi şifre yöneticisi olduğunu söylüyor. Bu uygulama, başka bir yerde bulamayacağınız ekstra özellikleri sunarken güvenlik ve fiyat arasında bir orantı vardır. Rekabetten öne çıkaran özelliklerden biri de bulut senkronizasyonu. Bu uygulama, kullandığınız cihaz ne olursa olsun veritabanınıza erişmenizi ve tüm verileri mükemmel bir şekilde senkronize etmenizi sağlar.

Güvenlik her şifre yöneticisinin en önemli yönlerinden biridir. İyi bir şifre yöneticisi, kullanıcının verilerini ele geçirmediğinden emin olmak için en yüksek düzeyde güvenlik sağlamalıdır. LastPass bunu AES-256 şifrelemesi kullanarak verilerinizi koruyarak başarır. Ayrıca, ekstra bir koruma katmanı ekleyen çok faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler.

LastPass, bir parola zayıf olduğunda, parola üreteci, parmak izi tarayıcısı desteği ve bir aile üyesine veya arkadaşınıza erişim izni vermenizi sağlayan acil bir özelliği bildiren bir parola denetçisi de dahil olmak üzere bir dizi benzersiz özelliğe sahiptir. Ayrıca fotoğraf ve sesli notları güvenli bir şekilde saklamanıza da olanak tanır.

Dahası, tüm büyük işletim sistemlerinde ve çoğu büyük tarayıcıda kullanılabilir. LastPass, bilgilerinizi tüm cihazlarınızda saklamanızı sağlayan ücretsiz bir hesaba ve altı kullanıcıya kadar olan aileler için 24 $ / yıl (bireysel) ve 48 $ / ay olan premium bir hesaba sahip olmanızı sağlar.

1Password ayrıca Android için en iyi ve en popüler şifre yöneticilerinden biridir. Bu uygulama aynı zamanda özelliklerle doludur. Temel özelliklerinden bazıları parola yönetimi, parola oluşturma ve diğer işletim sistemleriyle çapraz platform desteği içerir. Ayrıca, Android Otomatik Doldurma API’sı desteği sayesinde kredi kartı bilgilerinizi kaydedebilir ve bu bilgileri kolayca doldurabilir.

1Password’un güvenlik özellikleri de mükemmel. Verilerinizi, iki gizli anahtar türetmesi olarak bilinen çok güvenli bir teknik kullanarak korur. Bu yaklaşım çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirmezken, bilgisayar korsanlarının ana şifreyi kırmasını veya hesabınıza erişim kazanmasını imkansız kılan tek yönlü bir işlev kullanır.

1Password, otuz günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Ardından, ücretli bir plana geçmeniz gerekiyor. Yılda 36 dolara mal olan bireysel bir plan ve yılda en fazla beş kullanıcı için  bir aile planı vardır.

Enpass, fiyatı kontrol altında tutarken şifrelerinizi yönetmenin güvenli bir yolunu sunan güçlü bir şifre yöneticisidir. Android için güçlü ve uygun maliyetli bir şifre yöneticisi arıyorsanız Enpass iyi bir seçimdir. Bu yönetici bir masaüstünde tamamen ücretsizdir. Ayrıca en fazla yirmi şifre için mobil cihazlarda ücretsizdir. Sınırlamayı kaldırmak için cihaz başına 10 ABD doları tutarında bir kerelik ücret ödemeniz gerekir.

Tüm şifreler varsayılan olarak cihazınızda yerel olarak depolanır, ancak bunları istediğiniz bulut hizmetiyle senkronize etme seçeneği vardır. Enpass mükemmel güvenlik özelliklerine sahiptir ve verilerinizi 256 bit AES şifreleme ile korur. Enpass bilgilerinizi yedekleyebilir ve geri yükleyebilir.

Dashlane özelliği dolu ve risksiz olan başka bir harika şifre yöneticisi uygulaması. Şifrelerinizi yönetmenin yanı sıra, Dashlane eklediğiniz e-postaları işaret eden tüm güvenlik açıkları için karanlık ağı izler. Dashlane, şirketin “Karanlık Web İzleme” adını verdiği web üzerinden tarar ve bilgilerinizin güvenli olmayan herhangi bir yerde çevrimiçi görünüp görünmediğini size bildirir. Bu, sizi çevrimiçi olarak paylaşma risklerinden sizi engelleyen ve koruyan tek uygulamadır.

Özelliklerin çoğu sadece ücretli sürümler için kullanılabilir olsa da, Dashlane çok şey var. Temel düzeyde şifreli bir kasada şifreleri, kimlikleri, ödemeleri, kişisel bilgileri ve daha fazlasını güvenli bir şekilde saklar. Ayrıca, uygulamalar ve sitelerdeki şifreler için otomatik doldurma özelliğini de destekler.

Prim planları kimlik hırsızlığı sigortası seçenekleri gibi ekstra özellikler ile birlikte gelir. Dashlane, elli parola ve yılda 60 dolara mal olan premium bir planı yöneten ücretsiz bir seçeneğe sahiptir. Yılda 120 dolara giden Dashlane Premium Plus planı da var.

aWallet birçok kullanıcının kalplerini kazandı basit, ama etkili bir şifre yöneticisi uygulaması. En üst düzeyde güvenlik özellikleri ve her şeyi iyi hale getiren ek özellikler sunar. Uygulama şifrelerinizi, web hesaplarınızı, e-bankacılık bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde saklar. AES ve Blowfish algoritmalarını kullanarak giriş adları dahil olmak üzere tüm verileri şifreler. Ayrıca belirli bir süre için önceden yapılandırılabilen bir otomatik kilitleme özelliğine sahiptir.

aWallet, özel simgelerle veri kategorileri oluşturmak veya değiştirmek için yerleşik bir düzenleyiciye sahiptir. Ek özellikler şifrelenmiş bir veri dosyasını bir Android USB cihazına yedekleme ve geri yükleme yeteneğini içerir.

Uygulamanın ücretsiz ve ücretli sürümleri var. Pro sürümü, uygulama içi satın alımlar yoluyla kullanılabilir CSV dışa aktarma, şifre üreticisi ve parmak izi açma gibi ek özelliklerin kilidini açar.

Sonuç

Hızlı bir şekilde artan siber saldırıların sıklığıyla, güvenilir bir şifre yöneticisine sahip olmak, çevrimiçi varlığınızı korumanıza uzun bir yol kat edebilir. LastPass, Android için genel olarak en iyi şifre yöneticisi gibi görünmekle birlikte, sonuçta kişisel tercihlerinize bağlıdır. Kendi aligoritmanızı geliştirerek hatırlaması kolay güçlü şifreler oluşturmak da iyi bir seçenektir.

Bir yorum bırakınız...

*

Steam puan dükkânı nedir

Steam Puan Dükkânı Nedir, Ne İşe Yarar?

Steam puan dükkânı nedir sorusu, oyun severler tarafından sıklıkla sorulmakta ve merak edilmektedir. Bilindiği üzere Steam puan dükkânı, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru kullanıma sunulmuş ...
YouTube Premium Lite

YouTube Premium Lite Geliyor! İşte İlk Bilgiler

YouTube Premium Lite abonelik sistemi ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiği açıklandı. YouTube şirketi, yeni abonelik sistemi sayesinde kullanıcılarına çok daha uygun fiyata, abonelik ...
Adobe InCopy

Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Adobe InCopy, son dönemin en popüler Adobe programlarından biridir. Adobe şirketi tarafından özel olarak geliştirilen bu program sayesinde kullanıcılar da profesyonel bir şekilde metin ...
Küresel tohum deposu

Küresel Tohum Deposu Nedir, Hangi Ülkede Bulunur?

Küresel tohum deposu bir diğer bilinen adıyla kıyamet ambarı, son dönemin en merak edilen konuların başında geliyor. Dünya üzerindeki tüm bitki tohumlarını içeren kıyamet ...
SSD

SSD Seçimi Nasıl Yapılır? Neden SSD Tercih Etmeliyiz?

SSD seçimi nasıl yapılır? SSD teknolojisi ile HDD teknolojisi arasında son derece ciddi bir hız farkı bulunmaktadır. Daha hızlı bilgisayar deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar, ...
PlayStation Plus

PlayStation Plus Ağustos 2021 Oyunları Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla PlayStation Plus Ağustos 2021 oyunları listesini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre oyun severler, Ağustos ayı içerisinde 3 ...
Adobe Audition

Adobe Audition Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Adobe Audition, son dönemin en popüler dijital ses düzenleme programlarından biridir. Oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan bu program, 18 Ağustos 2003 tarihinde kullanıma sunulmuştur ...
Online Word

Online Word Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Online Word programı, Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Standart Word programı ile hemen hemen benzer özelliklere sahip olan bu program, oldukça kısa ...
Adobe Animate

Adobe Animate Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Adobe Animate, oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan programlardan biridir. Günümüzde Adobe şirketinin geliştirdiği bu program, 1996 yılında ilk olarak “FutureSplash Animator” ismi ile yayınlanmıştır ...
Nokia XR20

Özellikleriyle Dikkat Çeken Nokia XR20 Tanıtıldı!

Nokia XR20, HMD Global şirketinin düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında tanıtıldı. Özellikleriyle orta segment sınıfında yer alan yeni ürün, yüksek dayanıklılık seviyesiyle de dikkatleri ...