Windows 10'da Tutturma Yardımı Nasıl Devre Dışı Bırakılır? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Tutturma Yardımı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

windows-10

Windows penceresi ekranın köşesine veya yanına sürüklediğiniz de Windows otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Pencereyi ekranın bir tarafına çektiğinizde, Windows diğer yarısını doldurmak için kullanabileceğiniz diğer açık pencerelerin küçük bir görünümünü sunar. Bu, Tutturma Yardımıdır isterseniz bunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Bazı insanlar bu özelliği severler ve  bazı insanlarda kendilerine engel olarak görürler. Hoşlanmıyorsanız bu özelliği kapatmak kolaydır.

Başlat’ı tıklatıp Ayarlar‘ı açmak için çark simgesine veya Windows + I tuşlarına basın. Ayarlar penceresinde, “Sistem” kategorisine tıklayın.

windows tutturma

Sistem Ayarları penceresinde, soldaki “Çok Görevli” sekmesini tıklayın. Sağ tarafta, “Tutturma” bölümünde birkaç seçenek göreceksiniz. Bunları, sürükleme pencerelerinin hepsini çekip çekmediği ve takılıp kalan pencerelerin kullanılabilir alanı doldurmak için yeniden boyutlandırıp değiştirmeyeceği gibi, Tutturma özelliğinin farklı yönlerini kapatmak için kullanabilirsiniz.

Yalnızca Tutturma yardımını devre dışı bırakmak istiyorsanız, “Bir pencereyi tutturduğumda Pencereyi bağladığımda, yanına neyi tutturabileceğimi göster” seçeneğini kapatın.

Hepsi bu kadar var. bu özelliği tekrar aktif etmek için aynı yerden açık hale getirerek kullanabilirsiniz.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*