Windows 10'da Yapışkan Notları Hatırlatma için Zamanlama | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Yapışkan Notları Hatırlatma için Zamanlama

yapışkan notlar

Windows 10 yapışkan notlar, eski Windows sürümlerine nazaran daha gelişmiş özelliklere sahiptir.   Hem macOS hem de Windows 10’un bir Yapışkan Notlar uygulaması genelde not defteri olarak kullanılır. Bu uygulamalar, bulut desteğine sahip oldukları için çevrimiçi olarak yedeklenebilir ve her yerden erişilebilir. Windows 10’un yapışkan notlarının bir çok özelliği olsa da hatırlatma zamanlaması maalesef yoktur. Bu makalede üçüncü taraf bir uygulama kullanarak yapışkan notları hatırlatma için nasıl zamanlanacağından bahsedeceğiz.

Yapışkan notları hatırlatma için zamanlama

Windows 10’da yapışkan notlar zamanlamak için “Stickies” adlı bir uygulama kullanacağız. Zamanlama ve alarm özelliği de dahil olmak üzere mükemmel özelliklere sahiptir. Stickies’i indirin ve yükleyin.

yapışkan not hatırlatma

Stickies ile yeni bir yapışkan not oluşturun. Uygulamayı bağlattıktan sonra sağ alt kısımnda bildirimlerden uygulama notlarına ulaşabilirsiniz. Stickies uygulamasında oluşturulan notun üst kısmındanki bağlam menüsünde sağ tıklayın ‘Alarm’ı seçin. Alarm’ı ayarlayabileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Yapışkan notun ekranınızda ne zaman görüneceğine dair saat ve tarih ayarlayayın ve ‘Set’ butonuna tıklayın. Yapışkan notun görünme zamanı geldiğinde, ekranınızda yanıp sönecektir.

Stickies’in Diğer Özellikleri

Yapışkanlıklar, ayarlanan uyku süresi sona erdiğinde yapışkan notun görüneceği sessiz bir alarm gibi uyku moduna ayarlanabilir. Notlar ekranın üst kısmına tutturulabilir, ekranın kenarına yapışabilir ve birbirlerine, görünümlerini değiştirmek için kullanabileceğiniz bir sürü ayar mevcuttur. Dosyalar bir nota eklenebilir, metin için yazı tipini, metin rengini, metin stilini ve vurgulamayı seçebilirsiniz.

Stickies, Windows 10’daki stok yapışkan notlar uygulamasından daha fazlas özelliğe sahiptir. Ancak çevrimiçi bir hizmetle senkronize etmez. Yani bulut hizmeti yoktur. Ayrıca sadece bilgisayarda bir hesap kullanabilir.

Bir yorum bırakınız...

*