Bytefence Programı Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Bytefence Programı Nedir Nasıl Kullanılır?

bytefence

Genel olarak bilgisayarlara, yüklenmekte olan bazı program ya da uygulamaların beraberinde yüklenmesi ile tanınan ByteFence, bir çeşit anti – virüs programıdır. Yüklendiği bilgisayarın sürekli olarak ekranında ortaya çıkan ve çeşitli bilgileri bilgisayar kullanıcısı ile paylaşan uygulama, bu özelliği ile pek çok kullanıcı tarafından yararlı bulunmamaktadır.

Fakat oldukça basit bir şekilde çalışması ve kısa sürede bilgisayar dosyalarını tamamen tarayabilmesi sayesinde çok yararlı olduğu da söylenebilir. Kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için gerçek zamanlı taramalar yapma ve bunları kısa sürede bilgisayar sisteminden uzaklaştırma özelliğine sahip olduğu için, tavsiye edilebilen bir uygulamadır.

Bytefence Programı Nasıl Kullanılır?

Bu anti – virüs programının ana ekranında pek çok seçenek bulunmaktadır. Örneğin ana ekranın sağ alt köşesinde, o zamana kadar tespit edilmiş olan kötü amaçlı yazılımların sayısı hakkında bilgi verilirken üst kısımda ise anti – virüs programının profesyonel sürümünün satın alınmasını ve genel tarama yapılmasını sağlayan bir buton bulunmaktadır. Ana ekranda yeşil ve yuvarlak bir buton olarak bulunan “Hızlı Arama(Quick Scan)” seçeneği ise anti – virüs programını çalıştıran temel buton vardır.

bytefence tarama

Ayrıca bu anti – virüs programının profesyonel sürümleri satın alınmak istendiğinde ise doğrudan olarak programın web sitesi açılmaktadır. Bu web sitesinde kullanıcının karşısına çıkan ekranda, çeşitli ByteFence hizmetleri ve fiyatları hakkında bilgi bulunmaktadır.

bytefence fiyat

Ücret miktarları genel olarak 1, 2 ve 3 Amerikan Doları arasında değişmekte olan anti – virüs programının günümüz itibarıyla yaklaşık 60 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta.

bytefence tam tarama

Profesyonel sürüm kullanımı oldukça ucuz olan uygulamanın, “Hızlı Tarama” özelliği haricinde “Tüm Sistem Taraması” ve “Dosya Taraması” gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu seçenekler bir bakımdan, taramanın süresinin ve etki alanının da tercih edilebilmesini sağlamaktadır.

bytefence virüs bulundu

Tespit edilmiş olan virüslü ya da herhangi bir sebepten dolayı tehlikeli olan dosyaların tehlike durumları da anti – virüs programı tarafından kullanıcılara bildirilmektedir.

Ayrıca bu uygulama aracılığı ile silinmiş ya da tespit edilmiş olan tüm zararlı yazılımların sayısı, en son taranmış olan dosyalar ile birlikte “İstatistikler” butonuna basılarak görüntülenebilir.

bytefence son tarama

Bytefence Dezavantajları Nelerdir?

ByteFence uygulamasının en önemli dezavantajı, bilgisayarlardaki virüs taramalarını en doğru şekilde yapmasına rağmen temizleme işlemi için profesyonel sürüme geçilmesini istemesidir. Bundan dolayı, uygulamanın bir çeşit para tuzağı olduğu düşünülebilir. Kullanıcı onayı olmadan bilgisayara yüklenebilen ve çalıştırılmak için profesyonel üyelik isteyen bu uygulama, aynı zamanda diğer anti – virüs programları kadar güvenilen ve kullanılan uygulamalar arasında görülmemektedir.

Bir yorum bırakınız...

*