Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama ∞ Sonsuz Teknoloji Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama ∞ Sonsuz Teknoloji

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili cihaz almak herkesin hakkıdır ve atılması muhtemel olan en doğru adımlardan sadece birisidir.

Garanti kapsamı içerisinde kalan sorunlar, garanti servisi tarafından ücretsiz olarak onarılır. Garanti servisleri cihazınızı belirli bir süre boyunca ücretsiz tamir etme haklarına sahiplerdir. Ancak, aksi bir durum yaşandığı zaman örnek olarak garanti süresinin geçmesi. Bu gibi durumlarda cihazınızda garanti desteği olan sorunlar yaşansa bile tamir sonrasında ücret ödemeniz istenebilmektedir.

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Garantiler, cihazı satın aldığınız ve kurulumunu yaptığınızdan itibaren çalışmaya başlar. Bazı satış noktalarında garanti konusunda sorunlar yaşanmaması amacı ile sizin yerinize cihaz kurulumları gerçekleştirilir. Kullanıcı hatası sorunu ile karşılaşmadığınız sürece garantiden yararlanma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Garanti sorgulama işlemleri için birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar Xiaomi resmi satış sitesinden yapılabildiği gibi resmi garanti distribütörü sitesinden de yapılabilir. Bu konuda en sağlıklı olanı, garanti desteğini size veren servisin sitesinden sorgulama yapmanız olacaktır.

Xiaomi Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Garanti belgesi

Xiaomi garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Garanti sorgulama işlemlerini yapabilmek için cihazınızın IMEI numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Cihazınızın IMEI numarası TCKN gibi özeldir ve bunu kimse ile paylaşmamanız gerekir. IMEI çalınması gibi durumlarda cihazınız aranmalara ve giden çağrılara tamamen kapanabilir ve tekrar açtırmak için oldukça büyük çaba harcamanız gerekir.

İLGİLİ: IMEI Numarası Nedir, Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Telefon IMEI Nasıl Öğrenilir?

Telefon IMEI nasıl öğrenilir? Telefon IMEI öğrenmek için önünüzde iki adet seçenek bulunuyor. Bu seçenekler dışında cihazınızın IMEI numarasını öğrenme şansınız maalesef bulunmamaktadır.

  • IMEI numarasını öğrenmek istediğiniz telefondan arama kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza gelecek olan numara alanına *#06# yazın.
  • Yazdığınız anda karşınıza gelecek olan ekranda yazan numaralar sizin IMEI numaranız olacaktır ve bunları kimse ile paylaşmamanız gerekir.

Imeı sorgualama

İkinci IMEI öğrenme yolu olarak sunabileceğimiz yöntem cihazınızın kutusudur.

  • Cihazınızın kutusunu açın.
  • Garanti belgesini bulun ve IMEI sayfasına ilerleyin.
  • Bunun yerine Cihazınızın arkasında yapıştırılmış olarak gelen ve sonradan söktüğünüz yapışkan kâğıt üstündeki bilgileri de kullanabilirsiniz.

Delta Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Garanti sorgulama işlemleri için DELTA yetkili servisin internet sitesini kullanabilirsiniz. Buraya Tıklayarak delta garanti servisinin resmi internet sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

delta garanti sorgulama

Sayfa açıldıktan sonra gelecek olan ekranda biraz aşağıya inerek IMEI girme ekranını bulmanız gerekiyor.

Xiaomi Garanti Sorgulama ekranı

Gerekli alanı bulduktan sonra IMEI numaranızı boşluğa yazın. Yazma işleminden sonra ben robot değilim seçeneğini işaretleyin ardından “Garanti Sorgula” seçeneğine tıklayın ve cihazınızın garantisini sorgulayın.

Xiaomi Garanti sorulama sonucu

Garanti sorgulama işlemi başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra cihazınızın durumu ile ilgili bu şekilde bir bilgi sayfasına aktarılacaksınız. Garantinizin devam edip etmediğini ve garantinizin ne zaman biteceğini bu sayfadan sorunsuz şekilde öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Garantiye Arızalı Cihaz Nasıl Gönderilir?

Xiaomi garantiye arızalı cihaz nasıl gönderilir? Cihazınızın sorgulamasını yaptınız ve halen garanti sürecinde olduğunu teyit ettiniz. Bu aşamada cihazınızı herhangi bir telefoncuya vermek yerine garanti servisine göndermeyi tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Delta garanti servisine Xiaomi cihaz nasıl gönderilir? Öncelikle cihazınızı garantiye gönderebilmek için bir forum doldurmanız gerekir. Buraya tıklayarak söz konusu forma erişim sağlayabilirsiniz.

Formu bir yazıcıdan çıktı aldıktan sonra tüm bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Doldurma işleminden sonra hasar görmeyecek şekilde telefonunuz ve tüm aksesuarlarının içinde bulunduğu kutunun içerisine bu kâğıdı de yerleştirmeniz gerekir.

Tüm gerekenleri eksiksiz şekilde yerine getirdikten sonra tek yapmanız gereken şey cihazınızı garanti servisine göndermek. Bu aşamada adresler ve diğer şeyler ile uğraşmamanız adına anlaşmalı kargoların anlaşma numarasını kullanmanız gerekmektedir. MNG Kargo ya da Yurtiçi kargo firmasına gittikten sonra “Anlaşma Numaram Var” demeniz gerekmekte. Bunu söyledikten sonra numarayı isteyen çalışanlara doğru numarayı vermelisiniz.

  • Yurtiçi kargo (Anlaşma No: 282140974 )
  • Mng Kargo ( Anlaşma No: 257298816 )

Bu işlemlerden sonra tek yapmanız gereken cihazınızın tamir olmasını beklemek ya da sizden istenen ücreti ödeyerek tamir olmasını sağlamak.

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...