Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama ∞ Sonsuz Teknoloji

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Delta Garanti Sorgulama

Xiaomi Garanti Sorgulama

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Delta garanti sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Garantili cihaz almak herkesin hakkıdır ve atılması muhtemel olan en doğru adımlardan sadece birisidir.

Garanti kapsamı içerisinde kalan sorunlar, garanti servisi tarafından ücretsiz olarak onarılır. Garanti servisleri cihazınızı belirli bir süre boyunca ücretsiz tamir etme haklarına sahiplerdir. Ancak, aksi bir durum yaşandığı zaman örnek olarak garanti süresinin geçmesi. Bu gibi durumlarda cihazınızda garanti desteği olan sorunlar yaşansa bile tamir sonrasında ücret ödemeniz istenebilmektedir.

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Garantiler, cihazı satın aldığınız ve kurulumunu yaptığınızdan itibaren çalışmaya başlar. Bazı satış noktalarında garanti konusunda sorunlar yaşanmaması amacı ile sizin yerinize cihaz kurulumları gerçekleştirilir. Kullanıcı hatası sorunu ile karşılaşmadığınız sürece garantiden yararlanma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Garanti sorgulama işlemleri için birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar Xiaomi resmi satış sitesinden yapılabildiği gibi resmi garanti distribütörü sitesinden de yapılabilir. Bu konuda en sağlıklı olanı, garanti desteğini size veren servisin sitesinden sorgulama yapmanız olacaktır.

Xiaomi Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Garanti belgesi

Xiaomi garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Garanti sorgulama işlemlerini yapabilmek için cihazınızın IMEI numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Cihazınızın IMEI numarası TCKN gibi özeldir ve bunu kimse ile paylaşmamanız gerekir. IMEI çalınması gibi durumlarda cihazınız aranmalara ve giden çağrılara tamamen kapanabilir ve tekrar açtırmak için oldukça büyük çaba harcamanız gerekir.

İLGİLİ: IMEI Numarası Nedir, Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Telefon IMEI Nasıl Öğrenilir?

Telefon IMEI nasıl öğrenilir? Telefon IMEI öğrenmek için önünüzde iki adet seçenek bulunuyor. Bu seçenekler dışında cihazınızın IMEI numarasını öğrenme şansınız maalesef bulunmamaktadır.

  • IMEI numarasını öğrenmek istediğiniz telefondan arama kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza gelecek olan numara alanına *#06# yazın.
  • Yazdığınız anda karşınıza gelecek olan ekranda yazan numaralar sizin IMEI numaranız olacaktır ve bunları kimse ile paylaşmamanız gerekir.

Imeı sorgualama

İkinci IMEI öğrenme yolu olarak sunabileceğimiz yöntem cihazınızın kutusudur.

  • Cihazınızın kutusunu açın.
  • Garanti belgesini bulun ve IMEI sayfasına ilerleyin.
  • Bunun yerine Cihazınızın arkasında yapıştırılmış olarak gelen ve sonradan söktüğünüz yapışkan kâğıt üstündeki bilgileri de kullanabilirsiniz.

Delta Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi garanti sorgulama nasıl yapılır? Garanti sorgulama işlemleri için DELTA yetkili servisin internet sitesini kullanabilirsiniz. Buraya Tıklayarak delta garanti servisinin resmi internet sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

delta garanti sorgulama

Sayfa açıldıktan sonra gelecek olan ekranda biraz aşağıya inerek IMEI girme ekranını bulmanız gerekiyor.

Xiaomi Garanti Sorgulama ekranı

Gerekli alanı bulduktan sonra IMEI numaranızı boşluğa yazın. Yazma işleminden sonra ben robot değilim seçeneğini işaretleyin ardından “Garanti Sorgula” seçeneğine tıklayın ve cihazınızın garantisini sorgulayın.

Xiaomi Garanti sorulama sonucu

Garanti sorgulama işlemi başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra cihazınızın durumu ile ilgili bu şekilde bir bilgi sayfasına aktarılacaksınız. Garantinizin devam edip etmediğini ve garantinizin ne zaman biteceğini bu sayfadan sorunsuz şekilde öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Garantiye Arızalı Cihaz Nasıl Gönderilir?

Xiaomi garantiye arızalı cihaz nasıl gönderilir? Cihazınızın sorgulamasını yaptınız ve halen garanti sürecinde olduğunu teyit ettiniz. Bu aşamada cihazınızı herhangi bir telefoncuya vermek yerine garanti servisine göndermeyi tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Delta garanti servisine Xiaomi cihaz nasıl gönderilir? Öncelikle cihazınızı garantiye gönderebilmek için bir forum doldurmanız gerekir. Buraya tıklayarak söz konusu forma erişim sağlayabilirsiniz.

Formu bir yazıcıdan çıktı aldıktan sonra tüm bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Doldurma işleminden sonra hasar görmeyecek şekilde telefonunuz ve tüm aksesuarlarının içinde bulunduğu kutunun içerisine bu kâğıdı de yerleştirmeniz gerekir.

Tüm gerekenleri eksiksiz şekilde yerine getirdikten sonra tek yapmanız gereken şey cihazınızı garanti servisine göndermek. Bu aşamada adresler ve diğer şeyler ile uğraşmamanız adına anlaşmalı kargoların anlaşma numarasını kullanmanız gerekmektedir. MNG Kargo ya da Yurtiçi kargo firmasına gittikten sonra “Anlaşma Numaram Var” demeniz gerekmekte. Bunu söyledikten sonra numarayı isteyen çalışanlara doğru numarayı vermelisiniz.

  • Yurtiçi kargo (Anlaşma No: 282140974 )
  • Mng Kargo ( Anlaşma No: 257298816 )

Bu işlemlerden sonra tek yapmanız gereken cihazınızın tamir olmasını beklemek ya da sizden istenen ücreti ödeyerek tamir olmasını sağlamak.

Bir yorum bırakınız...

*

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...