Gmail'de Gönderilen E-posta Geri Alınır veya İptal Edilir mi? | Sonsuz Teknoloji

Gmail’de Gönderilen E-posta Geri Alınır veya İptal Edilir mi?

gmail

Gmail e-mail hesabı tüm android telefon kullanıcılarının olmazsa olmazıdır. Gmail e-posta ile hem web tarayıcıdan hem de Gmail uygulamasından mesaj gönderilebilir. Gmail ile e-posta gönderdiniz, ancak e-postayı gönderdiğinize pişman oldunuz. Peki Gmail’de gönderilen e-posta geri alınablir veya iptal mi? E-postayı ne kadar süre içinde geri alabilirsiniz. Gmail’de e-posta geri alma süresi ayarlanabilir mi?

E-posta gönderirken e-posta içeriğinin yanlış olması veya eklenmesi gereken bilgiler olduğunda hemen geri almak veya iptal etmek isteyebilirsiniz. Gmail’de bir e-postayı geri alarak iptal etmek için daimi olarak bulunan ayrı bir  buton yoktur; Ancak, gönderilen e- postayı kısa bir süre içerisinde geri almak için e-posta geri alma linki belirir.

E-posta geri alma süresi varsayılan olarak 5 saniyedir, Gmail’de geri alma süresini 30 saniye kadar ayarlayabilirsiniz. Gmail’de e-postayı gönderdiğinizde ayarladığınız süre boyunca “Geri Al” düğmesi belirecektir.

Gmail’de e-posta nasıl geri alınarak iptal edilir?

  • E-posta gönderdiğiniz andan itibaren, iptal etmek için varsayılan olarak 5 saniye gibi kısa bir süreniz vardır. Bir e-postayı gönderdikten hemen bu sure içinde geri çekebilirsiniz.

Geri al

  • E-postayı gönderir göndermez Sol altta, “İleti gönderildi”, “Geri Al” ve “İletiyi göster” seçeneklerini göreceksiniz.
  • Gönderdiğiniz e-postayı geri almak için “Geri al”  butonu kaybolmadan tıklamalısınız.

“Geri al” linki 5 saniye durduktan sonra kaybolacaktır. Varsayılan süre 5 saniyedir. İsterseniz geri al süresini maksimum 30 saniye olarak ayarlayabilirsiniz.

Gmail Geri Al Süresi Nasıl Ayarlanır?

  • Bilgisayarda web tarayıcıda Gmail hesabınızı açın.
  • Sağ üstte Ayarlar çark simgesine tıklayın.

tüm ayarları görüntüleyin

  • Ardından “Tüm ayarları görüntüleyin”i tıklayın.
  • “Genel” sekmesi içerisinde “Göndermeyi Geri Al” ın yanında 5, 10, 20 veya 30 saniyelik bir Gönderme iptal süresi seçin.

göndermeyi geri al

  • Seçiminizi yaptıktan sonra en alt kısımda “Değişiklikler kaydet” butonuna tıklayarak işlemi bitirin.

“Geri Al” düğmesine bastığınızda, e-posta gönderimi iptal edilir. Gmail’de e-posta gönderimini yaptıktan hemen sonra başka bir işlem yaparsanız veya sayfa bir şekilde yenilenirse “Geri Al” düğmesinin bekleme süresi dolmadan hemen kaybolacağını unutmayın.

Bir yorum bırakınız...

*