Yeni Başlayanlar için Bitcoin, Madencilik ve Madenciler | Sonsuz Teknoloji

Yeni Başlayanlar için Bitcoin, Madenci ve Madencilik

madencilik

 

Madenciler, her hangi bir kripto para birimi ağının en önemli parçası ve ticaret gibi bir madencilik yatırımıdır. Esasen, madenciler kendi toplulukları için bir defter tutma hizmeti sunuyorlar. Yaptıkları işlemleri onaylamak ve Blockchain olarak adlandırılan, dağıtılmış bir kamu defterine kaydetmek için gerekli olan karmaşık kriptografik bulmacaları çözmek için bilgisayar güçlerine katkıda bulunurlar.

Madencilik ile ilgili ilginç şeylerden biri, bulmacaların zorluğunun, onu çözmeye çalışan insanların sayısıyla ilişkili olarak sürekli olarak artmasıdır. Yani, daha popüler olan bir kripto para birimi, çok sayıda insan onu benimsemeye başlarsa, süreç o kadar zorlaşır.Özetle; Madenciler, kripto parayı oluşturanlardır. Madencilik ise bilgisayar ortamında kriptografik şifrelerle bu işin yapılmasına verilen isimdir. Madenciler tarafından bilgisayar ortamında madencilik yaparak  kriptografik şifrelerle ortaya çıkarılan ise bitcoin gibi kripto paralardır.Bir çok insan Bitcoin sayesinde servet kazandı. Günler içinde, sadece bilgisayar kullanarak madencilikten veya hatta yeterince güçlü bir dizüstü bilgisayardan önemli miktarda kâr elde edebilirsiniz. Bu günlerde, Bitcoin madenciliği sadece endüstriyel dereceli bir madencilik donanımına yatırım yapmak istediğinizde kazanç sağlayabilir. Bu,elbette gerekli tüm ekipmanın fiyatının üstünde büyük elektrik faturaları doğurur.

Yeni Başlayanlar :

Şu anda Litecoins, Dogecoins ve Feathercoins yeni başlayanlar için uygun maliyetli olarak en iyi kripto paralar olduğu söyleniyor. Örneğin : Litecoins ‘un şu anki değeriyle, yalnızca tüketici sınıfı donanımları kullanarak günde 50 sentten 10 dolara kadar kazanabilirsiniz.

Peki madenciler nasıl kar ederler ?

Biriktirdikleri daha fazla bilgi işlem gücü, kriptografik bulmacaları çözme olasılıkları artar. Bir madenci bulmacayı çözmeyi başardığında, bir ödülün yani sıra bir işlem ücreti alırlar.

Günümüzde bir Kripto para birimi daha fazla ilgi çekerken, madencilik daha da zorlaşmakta ve ödül olarak alınan madeni para azalmaktadır.

Örnegin : Bitcoin ilk oluşturulduğunda, başarılı madencilik için ödül 50 BTC idi. Şimdi, ödül 12,5 Bitcoins olmuştur. Bu, Bitcoin ağının dolaşımda toplamda 21 milyon jeton olacağı tasarlandığından gerçekleşti. Kasım 2017 itibariyle, neredeyse 17 milyon Bitcoins çıkarıldı ve dağıtıldı. Ancak ödüller daha küçük ve dahada küçük hale geldikçe, her bir Bitcoin mayın katlanarak dahada değerli hale gelecektir.

Tüm bu faktörler, maden kripto paralarını erken satın alanları ödüllendiren son derece rekabetçi bir silah yarışı gibi yapar. Ancak yaşadığınız yere bağlı olarak , madencilikten elde edilen karlar vergilendirmeye ve Para aktarım düzenlemesine tabi olabilir. ABD’de, FinCEN

, kripto paranın madenciliğe ve bunları düz para birimlerine dönüştürmenin para aktarımı olarak değerlendirilebileceğine dair bir kılavuz yayınlandı. Bu, madencilerin bu tür faaliyetlerle ilgilenen özel yasa ve yönetmeliklere uymak zorunda kalabileceği anlamına gelir.

Bir işletme sahibi olursanız ve potansiyel yeni müşteriler arıyorsanız, bir ödeme şekli olarak kripto para kabul etmek sizin için bir çözüm olabilir. Kripto para birimlerine olan ilgi hiç bu kadar yüksek olmamıştı, sadece artmaya devam edecek. Artan ilgi ile birlikte, dünya çapında bulunan Kripto , ATM lerin sayısını da artırmaktadır. Coin ATM Radar şu anda 58 ülkede yaklaşık 1.800 ATM leri olduğunu belirtmektedir.

Her şeyden önce, müşterilerimizin işinizin kripto paralarını kabul ettiğini bilmeniz gerekir. Sadece yazar kasalarınıza bir işaret olarak ekleyebilirsiniz. Ödemeler daha sonra QR kodları aracılığıyla donanım terminalleri, dokunmatik ekran uygulamaları veya basit cüzdan adresleri kullanılarak kabul edilebilir.

Kripto Parayı Kullanabileceğiniz Hizmetler

Kripto para birimlerinde ödemeleri kabul edebilmek için kullanabileceğiniz bir çok farklı hizmet vardır.  Coin Payments şu anda 75 farklı dijital para birimini kabul eder, ve işlem başına sadece yüzde 0,5 komisyon alıyor. Diğer popüler hizmetler arasında Cryptonator, CoinGate ve BitPay bulunur. ABD de, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri dönüştürülebilir bir sanal para birimi olarak tanınıyor, yani ödeme şekli , nakit, altın veya hediye kartlarını kabul etmekle aynıdır. Vergi amaçları için , kripto para kabul eden ABD merkezli işletmelerin, satışların, belirli bir para biriminde alınan tutarın ve işlemin tarihini kayıt etmeleri gerekir. Satış vergileri ödenirse, ödenecek tutar satış anında ortalama döviz kuru üzerinden hesaplanır.

Bir yorum bırakınız...

*