2018 Apple iPad'ın Özellikleri | Sonsuz Teknoloji

2018 Apple iPad’ın Özellikleri

2018 İpads

Apple, 2018 için 9.7 inçlik iPad’i yayınladı. Yeni iPad, Apple’ın Lane Tech College Prep’deki eğitim temalı etkinliği sırasında açıklandı. iOS tablet, öğrencilerin ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda güçlü bir odak içeriyor.  İşte Apple 2018’in Özellikleri

İşlemci

Yeni iPad’deki bir diğer önemli hareket de Apple’ın A10 Fusion işlemcisinin eklenmesidir. Çipin eklenmesi, işlemci performansında yüzde 40’lık bir artış ve Apple’a göre A9 çipinin yer aldığı önceki giriş seviyesi iPad’e kıyasla grafik hızındaki yüzde 50’lik bir artış sağlayacaktır. Şirket, “kesintisiz çoklu görev” ve grafik yoğun uygulamaların ihtiyaçlarını karşılama yetenekleri gerektiğini söyledi.

Apple Kalem

İlk kez Apple’ın giriş seviyesi iPad’i Apple Pencil dijital ekran kalemi ile çalışacak. Apple, yeni iPad’in tabletin iPad Pro’nun üst sürümü olarak Apple Pencil için de aynı desteği alacağını söyledi. Şirket ayrıca, Apple Pencil için şirketin verimlilik uygulamalarının Sayfalar, Rakamlar ve Keynote’un yeni sürümlerine destek olacağını açıkladı. Apple, 99 $ için ayrı olarak satılan Apple Pencil için herhangi bir güncelleme duyurusu yapmadı.

Diğer özellikleri

Apple, yeni iPad’deki 9.7 inçlik ekranın Apple’ın popüler Retina ekran teknolojisine sahip olacağını söyledi. 8 megapiksel kamera ve ivme ölçer ve jiroskop gibi hareket izleme sensörleri sayesinde yeni iPad, artırılmış gerçeklik uygulamaları ile kullanılmak üzere özel olarak donatılmıştır. Diğer önemli özellikler arasında 10 saatlik pil ömrü, hızlı kablosuz yetenekler, mobil veri üzerinden 300 Mbps’ye kadar hız ve kimlik doğrulama için Touch ID

parmak izi tanıma desteği bulunuyor.

Eğitim Odağı

Sınıf aktiviteleri ve ev ödevleri için bolca başvuruya sahip olması gereken Apple Pencil ile çizim ve açıklama desteği dışında, yeni iPad’in diğer yeni eğitim yazılımlarıyla birlikte kullanılması hedefleniyor. Apple, Haziran ayında piyasaya sürülecek olan Gelecek Schoolwork uygulamasının öğretmenlerin ödev oluşturmasını ve öğrencilerin ilerlemesini görmesini sağlayacağını söyledi. Schoolwork uygulamasındaki özellikler, Handouts adı verilen ödevleri oluşturmak ve dağıtmak için daha kolay bir yöntem içerecektir.

Ayrıca Apple, Yönetilen Apple Kimliği olan herhangi bir öğrenci veya öğretmene iCloud’da 200 GB ücretsiz depolama alanı sağlayacağını belirtti.

Fiyat

Apple, 9.7 inçlik iPad için fiyatlandırmayı aynı tutuyor. Wi-Fi modelinde 329 dolardan LTE modeli 459 dolardan başlıyor. Okul fiyatlandırması da aynı kalacak, okullar için sadece Wi-Fi modeli için 299 dolardan başlayacak. Okullar, aynı zamanda $ 99 fiyatına kıyasla Apple Pencil’i 89 $ karşılığında satın alabilecekler.

 

Bir yorum bırakınız...

*

youtube yorum gözükmüyor

YouTube’da Yorumlar Gözükmüyor Sorunu

YouTube’da videolar için yorum yapmak, videoyu ve Youtube kanalını popüler hale getiren ...
kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...