2020 Yılında Whastapp'a Gelecek Tüm Yenilikler | Sonsuz Teknoloji

2020 Yılında Whastapp’a Gelecek Tüm Yenilikler

whatsapp 2020 yenilik

 

Yenilikler ve güncellemeler ile geçen bir 2019 Yılı oldu, yeni gelen özellikler oldu gelenlerin yanı sıra 2020 yılında gelmesi planlanan özellikler de listelendi. 2020 yılında gelmesi beklenen özellikler nelerdir? 2020 yılında Whatsapp kullanıcılarını bekleyen yenilikler nelerdir gelin hep birlikte bakalım.

2019 Yılı Whatsapp için yoğun bir yıl oldu. Genel olarak yeni özellikleri test etti ve eklemeler yaptı. Ancak durum hep böyle kalmadı, arada oluşan yazılımsal hatalar yüzünden Whatsapp gruplar sadece bir mesaj ile çökertildi hatta durum öyle bir hale geldi ki mp4 dosyaları ile telefonları ele geçirmek bile mümkün oldu.

2019 Yılının en büyük dedikodularından birisi de Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın birleşerek tek uygulama olmasıydı. Denilen şekilde bir gelişme kaydedilmedi. 2020 yılında bu şekilde bir güncelleme olur mu bilinmiyor ancak tüm uygulamaların tek tek duracağı ön görülüyor. Muhtemelen bu şekilde garip bir değişikliğe gidilmeyecek. 2019 Yılında Whatsapp’ın Facebook hakkında yaptığı tek değişiklik açılış ekranında FROM FACEBOOK yazmak oldu.

2020’de Gelecek Olan Whatsapp Özellikleri

Karanlık Mod Özelliği

karanlık mod

Normalde 2019 Yılının içerisinde eklenmesi beklenen bu özellik 2020 yılına kaldı. 2020 Yılında gelecek Koyu mod özelliği sayesinde hem gözler rahatlayacak hem de bataryalar rahatlayacak. Amoled ekranlı cihazlar için iki farklı koyu mod özelliği eklenecek. Eklenecek özellikler sadece koyu mod ile de sınırlı kalmayacak. Gece ışığı gibi özellikler de olduğu gibi Whatsapp’da da koyumod özelliği zamanlanabilir olacak.

Otomatik Olarak Silinen Mesajlar

otomatik silinen mesaj

Otomatik olarak silinen mesajlar, pek çok kullanıcı tarafından beklenen bir özellikti. Özellikle hafıza sorunları çeken kullanıcılar her defasında manuel olarak silme işlemi yapmaktan bıkmıştı. Bu özellik şu an için sadece Grup sohbetlerinde geçerli olacak. Ayarlar ’da açacağınız bu özellik sayesinde seçtiğiniz gruplardaki mesajlar belirli bir süre geçtikten sonra otomatik olarak silinecek.

Özellikle sizin isteğiniz dışında eklendiğiniz ancak ayıp olmasından çekindiğiniz için çıkamadığınız gruplarda bu özelliği aktif edebilir yer tasarrufu yapabilirsiniz.

Reklamlı Whatsapp Dönemi

reklamlı whatsapp dönemi

Instagram, Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya sistemlerinde zaten reklam sistemi mevcuttu 2020 yılında gelecek güncelleme ile birlikte artık Whatsapp’a da reklam gelecek. Bu reklamlar öyle can sıkıcı reklamlar olmayacak. Facebook Marketing Summit’in yaptığı açıklamalara göre reklamlar. Instagram hikâyelerinde çıktığı gibi çıkacak. Bir Whatsapp hikâyesini izlerken arada geçiş yaptığınız sırada reklamlar görünecek. Bunun dışında her hangi bir şekilde reklam bulunmayacak ve Whatsapp ücretli olmayacak. Bu şekilde olan bir güncelleme için yayılacak en büyük dedikodulardan birisi de  “Whatsapp Ücretli Oluyor” dedikodularıdır. En iyisi biz sizi en baştan uyaralım.

Tersine Resim Arama Teknolojisi

tersine resim

Tersine resim arama, özellikle yalan haberleri tespit etme adına kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem Whatsapp’ın içerisine entegre edilecek ve otomatik olarak arama yapacak. Gelen sonuçlara göre de sahte haberleri tespit edip yayılmasının önüne geçecek. 2019 Yılı sahte haberler ile dolu bir yıl oldu. Whatsapp yapacağı son güncelleme sayesinde bu gibi sorunların önüne geçecek ve yalan haber yayılımı duracak derece azalacak.

Bir yorum bırakınız...

*