6 En İyi Online Fotoğraf Düzenleme Sitesi | Sonsuz Teknoloji

6 En İyi Online Fotoğraf Düzenleme Sitesi

Online fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde sadece tarayıcınızı kullanarak fotoğrafları düzenlemek mümkün. Fotoğraflardaki lekelerden kurtulabilir, açıları değiştirebilir, birden çok fotoğrafı kombine edebilir ya da isterseniz pozlama ayarları yapabilirsiniz.

Basit arabirimlerden, daha karmaşık ihtiyaçları karşılayacak arabirimlere kadar ihtiyacınıza uygun uygulamayı seçebilirsiniz. Listemizde bulunan online fotoğraf düzenleme uygulamaları HTML5 altyapısını kullanmaktadır ve tüm modern web tarayıcılarında sorunsuz çalışırlar. Premium özellikler ücretli olsa da genel kullanım için ücretsiz uygulamalar olması da cabası.

En iyi online fotoğraf düzenleme uygulamaları:

  1. Pixlr X
  2. PhotoPea
  3. Canva
  4. Fotor
  5. Polarr
  6. PicsArt

1 – En İyi Online Fotoğraf Düzenleme Editörü: Pixlr X

pxlr

Pxlr x, bilinen en iyi online fotoğraf düzenleme editörüdür. Karmaşık olmayan, kaydırıcı kontroller, şeffaf katmanlar, tek tıklama ile otomatik düzeltme gibi göze çarpan özellikleri mevcut. Mevcut masaüstü uygulamalar ile kıyaslandığında pek çoğunu geride bırakacak bir photo editör. Premium özellikleri için ücret istiyor olsa da ücretsiz sürümü pek çok ihtiyacı karşılayabilen bir fotoğraf düzenleyici. Düzenlemek üzere bir resim yüklediğinizde karşınızda bulacağınız arabirim oldukça anlaşılır.

Her zamanki katman seçimine ve renk düzenleme araçlarına ek olarak Pixlr X fotoğraf düzenleme programı, karmaşık kompozit görüntüler oluşturmanıza olanak tanıyan Photoshop tarzı katmanlar da sunar. Şekilleri kesmek için araçlar, sihirli bir değnek aracı, serbest biçimli seçimler ve bir kement aracıyla öğeleri kesip yeni bir katman olarak çıkarabileceğiniz güçlü bir resim düzenleyici. Görüntüleri çarpıtmak için bir sıvılaştırma aracı bile var.

Online fotoğraf düzenleme yazılımı olarak Pixlr X, son derecede güçlü ve tarayıcınızda görüntülerin ince ayarlanması için kesinlikle aradığınız photo editördür.

2- Photoshop Benzeri Online Fotoğraf Düzenleme Editörü: PhotoPea

photopea

PhotoPea, Photoshop’a en yakın online fotoğraf düzenleme editörü; çok çeşitli dosya formatlarını destekler, gelişmiş düzenleme araçlarına ve tek tıkla indirme özelliğine sahip bir photo editör olarak karşımıza çıkıyor. Bu gelişmiş fotoğraf düzenleyici başlangıçta biraz karmaşık gelebilir. Ancak Photoshop’a aşina iseniz kesinlikle zorluk yaşamayacaksınız.

Photopea, PSD, GIF, PDF, JPG, PNG ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli formatları destekler. Bir online fotoğraf düzenleme editörü için bu çok sıra dışı bir durumdur ve katmanlarını korurken Photoshop dosyalarını açıp düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Arabirimi Pixlr X kadar çekici değildir. Gelişmiş resim düzenleyici yazılımına alışkın değilseniz çok zor olabilir. Ancak herhangi bir ek yazılım indirmeye gerek kalmaksızın basit düzeltmelerden gelişmiş sanatsal çalışmalara kadar her şeyi gerçekleştirmenize yardımcı olacak araçlarla doludur. Bir sıvılaştırma aracı, lens düzeltme, son derece özelleştirilebilir fırçalar, ayar katmanları ve çok daha fazlası sunuluyor.

3- Sosyal Medya İçin Online Fotoğraf Düzenleme Editörü: Canva

canvas

Canva, sosyal medya kullanıcıları için en kullanışlı online fotoğraf düzenleme editörüdür. Harika şablon seçenekleri, çok çeşitli ücretsiz araçlar ve kolay kullanımı ile dikkat çeken resim düzenleyici uygulamanın eksi yönü sınırlı gelişmiş araçlara sahip olmasıdır. Afiş, sunum, infografik, davetiye, sosyal medyada kullanılmak üzere görseller hazırlamak için oldukça kullanışlı.

Canva, yaratıcı olmak ve fotoğraflarınızı hayata geçirmek için harika bir online fotoğraf düzenleme editörüdür. Bir Photoshop değildir, ama zaten onun için de tasarlanmadı. Bunun yerine ister online ister basılı olsun, arkadaşlarınızın ve ailenizin yüzlerine bir gülümseme getirecek projeler oluşturmak için eğlenceli bir araçtır. Canva fotoğraf düzenleme programı tamamen ücretsiz değildir. Ancak ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok çeşitli seçenekler vardır. Daha önce hiç deneyime sahip olmasanız bile harika çalışmalar yapmanız çok kolaydır.

Bir e-ticaret sitesi editörü ya da sosyal medya içerik üreticisi iseniz bu resim düzenleyici tam size göre.

4- Yeni Başlayanlar İçin Online Fotoğraf Düzenleme Editörü: Fotor

fotor

Fotor, yeni başlayanlar için uygun bir online bir fotoğraf düzenleme editörüdür. Fotoğraf düzenleyici, güçlü düzenleme araçları, yardımcı video öğreticileri gibi artı özelliklere sahipken, 15 mg dosya boyutu sınırı ve çok az dışa aktarma seçeneği gibi eksi yönlere sahip.

Fotor fotoğraf düzenleme programı size üç ana seçenek sunar: bir fotoğrafı düzenleme, kolaj oluşturma veya tasarım oluşturma. İlk ikisi oldukça açıklayıcı ve ikincisi kendi resimlerinizi kullanarak sosyal medya yayınları, kartlar, posterler ve çok daha fazlasını yapmanızı sağlar.

300 milyondan fazla kullanıcıya sahip fotoğraf düzenleyiciye yükleyeceğiniz fotoğrafların 19 MB’tan küçük olması gerekir ve Pixlr X’in aksine Fotor, sınırı aşmaları durumunda sizin için yeniden boyutlandırmaz, bu nedenle masaüstü yazılımını kullanarak kendiniz halletmeniz gerekir.

Bununla birlikte, resminiz yüklendikten sonra, tam olarak istediğiniz şekilde görünmesini sağlamak için etkileyici düzenleme araçları ile karşılaşırsınız. Her zamanki Instagram tarzı filtreler ve renk ayarlamaları seçimine ek olarak, bir iyileştirme aracı, klon fırçası (bir fotoğraftaki istenmeyen öğeleri kaldırmak için kullanışlı) ve hatta ‘makyaj’ elde edersiniz. Premium Fotor hesabına geçerseniz daha birçok seçenek kullanılabilir, ancak ücretsiz sürümü de oldukça cömerttir. Başlamanıza yardımcı olacak video eğiticileri de işinizi kolaylaştıracak.

5- İleri Düzey Online Fotoğraf Düzenleme Editörü: Polarr

polarr

Polarr, daha ileri düzey kullanıcılar için harika bir çevrimiçi fotoğraf düzenleme editörüdür. Photo editör, gelişmiş düzenleme araçları, ücretli olanlardan açıkça ayrıştırılmış premium filtreler gibi artı yönlere sahipken, kafa karıştırıcı arabirime ve günde sadece tek bir dosya çıktısı alma gibi eksi yönlere sahip.

Minimal bir arabirime sahip resim düzenleyici uygulama sayesinde fotoğrafınıza daha çok odaklanırsınız. Zaman içinde aşina olacağınız çeşitli düzenleme araçlarını temsil eden küçük simgeler uygulamayı kullanışlı kılıyor.

6- Pics Art

picsart

Eğlenceli bir online fotoğraf düzenleme yazılımı olan Pics Art’ın, çok eğlenceli efektleri, etkili otomatik kesme aracı ve dışa aktarma seçenekleri sunması artı yönlerini oluştururken, gelişmiş düzenleme araçlarından yoksun olması da eksi yönünü oluşturuyor.

Bu resim düzenleyici eğlenceli resimler oluşturmaya odaklanmıştır. Bu nedenle ince renk derecelendirme araçları veya karmaşık katman ve maskeler bulamazsınız. Arka plan kesme ve değiştirme araçları özellikle etkileyici. Görüntünüzün düz bir arka planı varsa, nesneyi düzgün bir şekilde keser ve düz renk, gradyan veya doku ile değiştirmenize olanak tanır. Küçük düzeltmeler yapabilmeniz için bir silgi aracı sağlanmıştır. Online fotoğraf düzenleme editörü Pics Art sitesini ziyaret edin.

Bir yorum bırakınız...

*

Microsoft Copilot Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Microsoft Copilot, Microsoft'un Windows, Edge, mobil ve Office 365 için yapay zeka aracıdır. Yapay zekanın gelişmesi ve OpenAI GPT'nin popüler olması ile birlikte teknoloji ...
Gmail akıllı yazma

G-mail Akıllı Yazma Özelliğini Açma Kapatma

Akıllı yazma aracı, e-mailler için otomatik tamamlama gibi çalışır. E-maillerin nasıl yazılacağını öğrenir ve cümlelerin tamamlanmasını sağlar. E-mail metinlerinin hızlıca oluşmasını sağlar. Yazarken öneriler ...
IMAP

İmap Nedir? İmap Kullanımının Faydaları

Birçok insan imap nedir bilmemektedir. Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında e-mail kullanımı çok önemlidir. E-mail protokolü sayesinde kişiler her cihazdan e-mailerini kontrol edebilir, ...
mac windows

Mac vs Windows Bilgisayar Özet Karşılaştırma

Bilgisayar teknolojisi, günümüzde büyük ölçüde Windows ve Mac işletim sistemleri üzerine odaklanmış durumda. Her iki işletim sistemi de benzersiz özelliklere ve kullanıcı deneyimine sahiptir ...
Gmail görev oluşturma

G-mail Görev Oluşturma G-mail Alanlar Düzenleme

G-Mail’den görev oluşumu çok basittir. Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yaparak, sağ üstteki alan "Görevler"e tıklanmalıdır. Açılacak pencerede, yeni görevin eklenebilmesi için "Görev Ekle"ye tıklanmalıdır ...
MAPI EWS

MAPI EWS Nedir Ne İşe Yarar Ne Amaçla Kullanılır?

Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte MAPI EWS nedir ne amaçla kullanılır pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. İnternet önemli iletişim kaynaklarındandır. Gere iş alanlarında ...
Shopify

Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım

Sahip olduğunuz alan adını Shopify’e yönlendirmek istediğinizde hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım aktaracağımız bu yazımız sizler ...
Karekod

Karekod Nedir, QR Kod Oluşturma Nasıl Olur

Yıllardır alışveriş ve farklı sektörlerde kullanımı olan barkod sisteminden esinlenerek tasarımı gerçekleştirilen Karekod veya en çok kullanılan ismi ile QR kodlar, iki boyutlu bir ...
veri kurtarma

Veri Kurtarma Sürecinde Yapılması – Yapılmaması Gerekenler

Veri kurtarma süreci, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen veri kaybını geri getirme çabalarını içerir. Bu süreç, çeşitli nedenlerle oluşan veri kaybı durumlarında uygulanabilir, donanım arızaları, ...
yapay zeka

Yapay Zekayı anlamak ve İnsanın Yapay Zekayı kullanımı

Zeka kavram olarak, düşünme, akıl yürütme, algı, kavrama, yargılama ve sonuca varma, soyutlama, öğrenme ve yeni durumlara uyma şekliyle insana verilen yetenekler zinciri toplamıdır ...