Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler.adobeAdobe programları oldukça fazladır ve hepsinin kendilerine ait özellikleri mevcuttur. Adobe programları  profesyonellerin tercih ettiği programlardır. Profesyonel olmayan normal bir kullanıcı da bu programlar üzerinde kendini geliştirerek yüksek kaliteli işlere imza atabilir. Yani aslında bu programları kullanmak için gereken şeyler yeterli bir cihaz ve biraz bilgi sahibi olmaktır.

Bu programları kullanarak logo tasarımından tutun bir web sitesi tasarımı ve video düzenlemesine kadar birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu programları kullanmak istiyorsanız ancak hangisinin size uygun olduğunu bilmiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Çünkü yazımızda işinize yarayacak Adobe ürünleri yani programlarına dair bilgiler vermeye çalışacağız. Böylece hangi programın ne işe yaradığına dair fikir sahibi olabilir ve kendinize uygun programı seçebilirsiniz.

Birbirinden Yararlı Adobe Programları Listesi

Listemizde tüm Adobe programları yer almayacak. Ancak çizimden tutun video düzenlemeye kadar işinize yarayacak birçok programı bu liste de bulabilirsiniz. Ayrıca listemizde yer alacak programların oldukça popüler olduklarını belirtelim. Lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

Adobe Photoshop

photoshop

Adobe Photoshop programını daha önce duymuş olabilirsiniz. Çünkü bu program geçmişten beri popülerliğini korumaya devam ediyor. Program sayesinde logo tasarımı, afiş tasarımları gibi birçok çalışma yapabilirsiniz. Aynı zamanda adından da anlayabileceğiniz üzere birçok fotoğraf üzerinde özgün çalışmalar yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu uygulamanın temel kullanımı çok zor değildir ve alışmanız çok uzun sürmeyecektir. Eğer hızlı şekilde öğrenip güzel çalışmalar yapabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız size Adobe Photoshop uygulamasını öneriyoruz. Ancak bu sözlerimiz sizi yanıltmasın çünkü program her ne kadar diğerlerine göre kolay olsa da biraz zamanınızı alacaktır.

Adobe Premiere Pro

adobe premier

Adobe Premiere Pro, özellikle Youtube videoları ile uğraşanlar için birebir çözümdür. Uygulama profesyonel video düzenleme yapılmasına olanak tanıyor. Birçok profesyonel video düzenleme gibi işleri için bu uygulamayı tercih ediyor. Kısacası detaylı şekilde video düzenlemeler yapmak ve ortaya güzel işler çıkarmak istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Hatta video düzenleme işinizi bu program ile birlikte meslek haline getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Birçok profesyonelin video ve film düzenlemeleri gibi durumlar için kullandığı bu programa bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Adobe InDesign

adobe indsing

Adobe Programları arasında yer alan Adobe InDesign, genellikle baskı, broşür ve menü tasarımları ile uğraşanlar tarafından kullanılır. Uygulama içerisinde gazete tasarımından tutun ürün kataloğuna kadar birçok tasarım yapabilmek mümkün. Afiş ve banner gibi tasarımları yapmayı seviyorsanız Adobe InDesign size çok yardımcı olacaktır. Sosyal medya yönetiminde hazırlanan reklam ve afişler içinde yine bu programı tercih edebilir ve birbirinden hoş tasarımlar yapabilirsiniz.

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver

Bu uygulama aslında yine tasarım yapmanıza olanak tanıyor ancak biraz daha farklı bir şekilde. Uygulama tasarımı diğer programların aksine kodlama şeklinde yapmanıza olanak tanıyor. Birçok kodlamayı yapabileceğiniz Dreamweaver içerisinde kullanıcılara birçok kolaylık da sağlıyor.

Kısacası bir internet sitesi kodlamayı ve oluşturmayı sevenler için Adobe Dreamweaver kesinlikle çok uygun bir çözüm. Adobe programları arasında bulunan program içerisinde ki birçok özellikle internet sitesi hazırlayanlar için birçok kolaylık sağlamakta. Programın içerisinde internet sitesinin kodlarını hazırlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. İçerisinde HTML, PHP, CSS, JavaScript ve daha birçok dosya türü oluşturabileceğiniz bu program bizce hayatınızı kolaylaştırabilir.

Adobe Animateadobe animate

Önceden Adobe Flash Professional olarak da bilinen Adobe Animate, animasyon oluşturmayı sevenler için birebirdir. Bildiğiniz üzere animasyonlar artık her yerde karşımıza çıkabilmekte. Reklam filmi, sinema veya sosyal medya çalışması dahil olmak üzere birçok yerde animasyonlar görebilmemiz mümkün. Birçok şirket göze hoş geldiği için ve reklamı daha eğlenceli hale getirdiği için kısa animasyon filmleri şeklinde reklam yapmayı tercih ediyor.

İşte bu tür animasyonları hazırlamak için Adobe Programları arasında Adobe Animate mevcut. Profesyonel animasyon çalışmaları yapmak için kullanabilecek program kullanıcılara birçok nokta da kolaylık sağlıyor. Eğer animasyonlara karşı ilginiz varsa ve bu yönde çalışmalar yapmak istiyorsanız size kesinlikle bu programı öneriyoruz. Program başta kafanızı karıştırabilir ancak zamanla ne kadar güzel işler çıkarabildiğinizi kendiniz de göreceksiniz.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator

Vektörel çizim yapılabilmesine imkan tanıyan Adobe Illustrator, özellikle logo tasarımlarında çok fazla tercih ediliyor. Photoshop ile logo vb. tasarımlar yapabileceğinizi belirtmiştik. Ancak bu program ile logo tasarımı yaptığınızda ortaya çok daha detaylı ve özgün sonuçlar çıkabiliyor. Çünkü Adobe programları arasında bulunan Photoshop uygulamasında yapılan tasarımlar çizim şeklinde yapılmazlar.

Ancak Adobe Illustrator içerisinde yapılan tasarımlar çok daha detaylı şekilde vektörel çizim halinde yapılır. Böylece yapılan tasarım çok daha farklı ve özgün şekillere bürünebilir. Kısacası özgün ve yüksek profesyonellik gerektiren çizimlerle uğraşmak istiyorsanız bu programı tercih etmelisiniz. Program üzerinde profesyonelleşmek kolay değildir ancak uğraştığınızda zamanla inanılmaz çizimlere imza atabilirsiniz.

Adobe XD

adobe xd

Adobe XD, web sayfası tasarlamayı sevenler için çok doğru bir tercih. Programın asılamacı tasarıma odaklanmış şekilde siteler tasarlayabilmek. Yani bir web sitesini kodlamadan önce bu uygulamayla tasarlayıp daha sonra kodlayabilirsiniz. Profesyonel tasarımcılar genelde site tasarımlarını Adobe XD ile yaparlar. Daha sonra isterlerse bu tasarımları istedikleri şekilde satabilirler. Kısacası eğer siteler tasarlamayı seviyorsanız ve bunu kodlama yapmadan yapmak istiyorsanız Adobe XD programını deneyebilirsiniz.

Adobe programları için hazırladığımız liste bu şekildeydi. Bu programlar her ne kadar faydalı olsalar da oldukça fazla emek istiyorlar. İlk başta sizi zorlayabilirler ancak zamanla alıştığınızda çok güzel işler başarabilirsiniz. Programları satın almak ve hepsini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*