Airpods Ayrı Ayrı Kullanmak Mümkün mü? | Sonsuz Teknoloji

Airpods Ayrı Ayrı Kullanmak Mümkün mü?

apple-airpods-inceleme

AirPods kulaklıklar, yeni nesil kablosuz kulaklık modelleridir. Birçoğu gelişmiş özelliklere sahiptir. AirPods’lar varsayılan olarak beraber kullanılmakta, hatta kullanım öncesinde iki kulaklığı da birbirine bağlamak gerekmektedir. Bu husus da birçok airpods kullanıcısının aklına, Airpods ayrı ayrı nasıl kullanılır ya da airpods ayrı ayrı kullanılır mı sorusunu getirmekte. Bugün bu içeriğimizde sizler için airpods kulaklığın biri kaybolursa nasıl bulunur ve airpods kulaklıklarını ayrı ayrı kullanma konusunu işleyeceğiz.


AirPods Kulaklığı Kaybolursa Ne Olur ?

Airpods kulaklıklar oldukça küçük ve ince boyuttadır. Genellikle beraber kullanılsa da; bazı kişiler yalnızca bir kulaklığı kullanmayı tercih edebilir. Bu da beraberinde dalgınlık ile birlikte tek kulaklığın kaybolmasına neden olabilir. Apple AirPods da dahil diğer kablosuz kulaklıklar, tekleri kaybolduğuna dahi kullanılmaya devam edilmektedir. Yani kulaklığınızın bir diğer teki olmasa dahi, eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu konuda şunu da söylemekte fayda var; AirPods kulaklıklarınızdan birisi kaybolmuşsa ve ürününüzü Apple’dan satın almışsanız, yeni bir ürün satın almak yerine Apple ile iletişime geçerek kaybolan kulaklığın tekini ayrıca satın alabiliyorsunuz.

Bu içeriği okurken; ee teki kaybolunca kullanılmaya devam ediliyorsa; ayrı ayrı da kullanılabilir o zaman dediğinizi duyar gibiyim. Fakat o iş öyle olmuyor a dostlar…


AirPods Kulaklığını Ayrı Ayrı Kullanma

AirPods kulaklıklar ayrı ayrı iki farklı Bluetooth cihazına bağlanamamaktadır. Bunun en temel nedeni hem güvenlik hem de kişinin konforudur. Bu nedenle her ne kadar bir diğer teki olmadan kullanılabilse de; ayrı ayrı cihazlarda kullanabilmek ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Fakat bazı airpods kulaklıkların yazılım ayarları değiştirildiği takdirde; iki kulaklık yanınızda dahi olsa iki farklı cihaz ile bluetooth bağlantısı kurabiliyorsunuz. Örneğin sağ kulaklığınız X cihazına bağlıysa ve ses alıyorsanız; sol kulaklığınızı Y cihazınıza bağlayarak da aynı zamanda aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

AirPods Kulaklığı Ayrı Ayrı Kullanmanın dezavantajı

Yalnız şunu da belirtmekte fayda var, bu tür değişiklikler cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir. Ve bunun yanı sıra, yazılım değişikliği yapmanız cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına da neden olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*